Два ледарі (татарська народна казка). Висловлення власного враження від прочитаного. Характеристика персонажів. Розповідь за малюнками.
Номер слайду 2
— Ми продовжуємо вивчати розділ «Про тебе і твоїх друзів». На яке запитання ми відповідали на попередньому уроці? (З ким дружити?)Без друзів в наш час важко жити на світі. У всі часи дружба вважалась великою цінністю.
Номер слайду 3
ЛЕЖЕНЬ Жоржик-лежень, лежебока, З лежебокою морока. Женя каже: — Не лежи, Жито жати поможи. Лежень каже:— Може, жалко, Жалко, Женечко, лежанки? Що ж, як будете ви жати, Зможу в житі я лежати! Грицько Бойко — Хто такий лежень, лежебока? (Той, хто не любить працювати, багато лежить, спить; ледар, нероба.) — Чому з лежебокою морока? — Чи хотіли б ви дружити з такою людиною? Поясніть свою думку.
Номер слайду 4
Розглядання книжок, обговорення їхнього змісту— Чи знаєте ви казки, у яких розповідається про лінивих і працьовитих? — Кого і за що в казках нагороджують, а кого і за що карають
Номер слайду 5
Жило на світі мишеня,Що звалось Клатермас. У гості без запрошення. Він міг прийти до вас. Найбільший ледар в світі,Ніколи не робив,Лише співав і танцював,Проте чудово жив. До будь-якої хати. Він може завітати,І скрізь його приймають. Ура! - кричить наш Клатермас. -Я дуже радий бачить вас,Бо з голоду вмираю!Він за столом і їсть, і п'є,Співає і жартує!А потім всіх надвір ведеІ весело танцює. Він може танцювати. Підряд сто тисяч днів.І безупинний чують всіЙого веселий спів. Таке веселе мишеня,Ледаче, безтурботне,Але нема чого йому,Ходити до роботи.
Номер слайду 6
Тренувальне читання • Читання слів — Зберіть і прочитайте слова. ЛЕ-ЖЕНЬЛЕ-ЖЕ-БО-КЛЕ-ЖЕ-БО-КАЛЕ-ДАРЛЕ-ДА-ЦЮ-ГАЛЕ-ДА-РЮ-ГА
Номер слайду 7
Читання з прискоренням темпу— Чи знаєте ви, що таке дражнилки? Дражнилки — це короткі жартівливі, а інколи і глузливі віршики, що висміюють погані якості людей, які-небудь негативні риси характеру: боягузтво, лінь, жадібність, пихатість. — Прочитайте народну дражнилку. Кого в ній висміюють? Лежень, лежень, лежебока Відлежав обидва боки, Захотів поїсти, Але не може сісти!
Номер слайду 8
Опрацьовуємо художній твір• Підготовка до сприймання казки — Слово ледар нам здається таким знайомим, а насправді це слово — «чужинець». У старих німецьких говірках лоддер означало «нероба». Це слово і потрапило в українську мову, дещо змінившись. — Казка, яку ми зараз читатимемо, має назву «Два ледарі». Як ви вважаєте, удвох вони будуть менше лінуватися чи більше? — Як два ледарі можуть підтримувати один одного, допомагати, радити
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Читання казки з аналізом змісту— Куди пішли ледарі? — На що там натрапили? — Що вирішили зробити? — Чому другий ледар не пристав на пропозицію першого? — Що знову вирішили зробити? — Чи довго лежали під яблунею? — Про що мріяли? — Чому повернулися додому голодними? — Розгляньте малюнок у букварі (с. 87). До якого епізоду він підходить? Прочитайте.
Номер слайду 12
— Розгляньте картину народної художниці Марії Приймаченко. Що тут відбувається? Чи можна її назвати жартівливою? Чому?