12 серпня о 18:00Вебінар: Краще раз побачити: універсальні інтернет-ресурси для унаочнення навчального матеріалу

Презентація до уроку №4 " Захист Вітчизни" ОМЗ "Поняття про отруту і отруєння. Шляхи потрапляння отрути до організму, шляхи її виведення.Ознаки та класифікація отруєнь.Дія .

Про матеріал

Розповісти в доступній формі учням матеріал теми : "Поняття про отруту і отруєння. Шляхи потрапляння отрути до організму, шляхи її виведення. Ознаки та класифікація отруєнь. Дія отруйних речовин на організм людини."

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Поняття про отруту і отруєння. Шляхи потрапляння отрути до організму, шляхи її виведення. Ознаки та класифікація отруєнь. Дія отруйних речовин на організм людини.11 клас Захист Вітчизни ОМЗСавченко Т. Т.

Номер слайду 2

Поняття про отруєння. Отруєння – це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища токсичних речовин, що не можуть бути знешкоджені внутрішніми силами організму. Близьке поняття - інтоксикація. Воно використовується в медицині і фармакології. Отрута – це речовини мінерального чи органічного походження, які діють на окремі органи чи тканини (кров, травну, нервову системи) і завдають шкоди шкоди загальному обмінові речовин. Дія отрути залежить від природи речовини, тобто її хімічної структури. Савченко Т. Т.

Номер слайду 3

Савченко Т. Т.

Номер слайду 4

Шляхи потрапляння отрути до організму. Якщо підозра отруєння, необхідно, перш за усе, з'ясувати тип отрути та шляхи її надходження до організму :через шлунково-кишковий тракт, дихальні шляхи, шкіру, слизові оболонки . Від цього залежать особливості надання першої допомоги. Савченко Т. Т.

Номер слайду 5

Савченко Т. Т.

Номер слайду 6

Шляхи виведення отрути з організму. Отрути чи їх метаболіти виводяться з організму головним чином нирками, легенями, через кишечник і в значно меншій мірі іншими шляхами: Через слизову оболонку кишечнику виділяються солі важких металів. Печінкою виводяться ефірні олії, наркотичні речовини тощо. Деяка кількість отрути виводиться слинними, сльозними, молочними, потовими залозами. Зокрема, солі важких металів, наркотичні сполуки. Виводячись через вказані органи і системи організму, токсичні речовини спричиняють 'їх зміни, іноді - досить значні. Ці зміни тягнуть за собою тяжкі розлади здоров'я постраждалої людини. Легенями виводяться газоподібні і леткі речовини або леткі метаболіти інших отрут (етиловий спирт, фенол, хлороформ, ефір та інші). Через слизову оболонку шлунка виділяється більшість алкалоїдів, йод, метиловий спирт. Савченко Т. Т.

Номер слайду 7

Ознаки отруєнь. Симптоми отруєння різними речовинами є типовими, а саме: біль в животі, нудота, блювота, пронос, часте серцебиття, зниження артеріального тиску, запаморочення і втрата свідомості. Савченко Т. Т.

Номер слайду 8

Савченко Т. Т.

Номер слайду 9

Савченко Т. Т.Існує велика кількість речовин, що можуть спричинити отруєння: кислоти, лікарські препарати, алкоголь і його сурогат (метиловий спирт, дихлоретан тощо), побутовий, вихлопні автомобільні та порохові гази, продукти рослинного походження (гриби, ягоди), речовини тваринного походження (яд змій, комах) та багато інших.

Номер слайду 10

Савченко Т. Т.

Номер слайду 11

Савченко Т. Т.

Номер слайду 12

Класифікація отруєнь за типами токсичних агентів. Савченко Т. Т.

Номер слайду 13

Савченко Т. Т.

Номер слайду 14

Савченко Т. Т.

Номер слайду 15

Вплив отруйних речовин на організм людини. Савченко Т. Т.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Карась Ірина
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  4.0
pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
20 вересня 2018
Переглядів
3024
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку