18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація до уроку 9 клас "Заломлення світла"

Про матеріал

Дана презентація містить матеріали для супроводу уроку на тему "Заломлення світла". Матеріал дозволить зацікавитидітей ілюстраціями дослідів, пояснювальних схем. Особливо цікавими є оптичні ілюзії.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок фізики 9 клас

Номер слайду 2

Заломлення світла Природу перемагають, підкоряючись її законам. Ф. Бекон

Номер слайду 3

Чарівна ложка Я налив у чашку чаю, Ложку з цукром опустив – І зненацька помічаю: Хтось її переломив. Хто цей злодій? Де сховався? Ложку з жалем вийняв я І безмежно здивувався: Ціла ложечка моя. Та лише у чай проникне – Знов ламається вона. Що це? Може, чарівник я? Може, ложка чарівна?

Номер слайду 4

Явище заломлення світла При падінні пучка світла на поверхню води частина світла відбивається від поверхні, а інша проникає у воду, змінюючи при цьому свій напрямок.

Номер слайду 5

Заломлення світла Заломлення світла – зміна напрямку поширення світла під час переходу межі розділу двох середовищ.

Номер слайду 6

Причина заломлення Причиною заломлення є різна швидкість поширення світла в різних середовищах.

Номер слайду 7

Хід променів SО – падаючий промінь ОВ –- заломлений промінь ОК – відбитий промінь S

Номер слайду 8

Кути α – кут падіння β – кут відбивання γ – кут заломлення

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Перший закон заломлення світла Промінь падаючий, промінь заломлений і перпендикуляр до межі поділу двох середовищ,поставлений у точці падіння променя, лежать в одній площині.

Номер слайду 11

Другий закон заломлення світла 2. Існують такі співвідношення між кутом падіння і кутом заломлення: а) у разі збільшення кута падіння збільшується і кут заломлення;

Номер слайду 12

б) якщо промінь світла проходить із середовища з меншою оптичною густиною в середовище з більш оптичною густиною, то кут заломлення є меншим ніж кут падіння γ ‹ α; в) якщо промінь світла проходить із середовища з більшою оптичною густиною в середовище з меншою оптичною густиною, то кут заломлення є білшим ніж кут падіння γ › α.

Номер слайду 13

Доповнення до законів заломлення Закони заломлення справедливі лише для однорідних середовищ; Якщо промінь падає під кутом 0є, то він заломлюється теж під кутом 0є.

Номер слайду 14

Повне відбивання У випадку, якщо світло проходить із середовища з більшим показником заломлення в середовище з меншим показником заломлення відбувається явище повного відбивання.

Номер слайду 15

Абсолютний показник заломлення Абсолютний показник заломлення – це відношення швидкості світла у вакуумі до швидкості світла в даному середовищі: де с =

Номер слайду 16

Значення показника заломлення відносно повітря Речовина n Речовина n Діамант 2,42 Органічне скло 1,50 Кам’яна сіль 1,54 Спирт 1,36 Вода 1,33 Слюда 1,58 Гліцерин 1,47 Ефір 1,35 Лід 1,31 Рубін 1,76

Номер слайду 17

Промені світла, що йдуть, наприклад, від камінця К, який лежить на дні водойми, заломлюються на межі «вода — повітря». У результаті ми бачимо уявне зображення камінця — К1 і, відповідно, уявне зображення дна. Таким чином, визначаючи на око глибину водойми, ми помиляємося: нам здається, що глибина водойми — h1замість реальної глибини h (Чим меншим є кут, під яким ми роздивляємося дно, тим більша похибка.)

Номер слайду 18

Чому виникають міражі? Міраж – оптичне явище в атмосфері, завдяки якому з’являються зображення предметів, які зазвичай не видно.

Номер слайду 19

Схід та захід Сонця

Номер слайду 20

Оптичні ілюзії

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

ppt
До підручника
Фізика 9 клас (Бар'яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О. (за редакцією Баряхтара В.Г., Довгого С.О.))
Додано
15 липня 2018
Переглядів
1617
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку