Конспект уроку на тему " Побудова зобржень у лінзах" + презентація розроблена в програмі SMART Notebook 17.1. SMARTдоступна за посиланням https://drive.google.com/open?id=1lmJoISejKc-D7xeqQi7gR031zM77dw-i
Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №21, Просяник І.А.
ДАТА _________________________ КЛАС __________________________
Побудова зображень у лінзах
Мета уроку: навчити учнів будувати зображення , що дають лінзи, використовуючи «зручні промені»; розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів,здатність до аналізу та синтезу;формувати інтерес до вивчення фізики.
Обладнання: розробка уроку в програмі SMART Notebook 17.1., набір лінз
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повторення та перевірка знань учнів
1. Що називають лінзою? Яку лінзу називають випуклою, а яку ввігнутою? Які види лінз існують?
2. Яку лінзу називають тонкою? Що таке оптичний центр тонкої лінзи? Що називають головною оптичною віссю лінзи? Побічною оптичною віссю лінзи?
3. Що називають фокусом лінзи? У якому випадку фокус лінзи дійсний, а в якому уявний? Що називають фокусною відстанню?
ІІІ. Нова тема
Головна властивість лінз полягає в тому,що лінзи дають зображення точки, а відповідно, й предмета як сукупності точок.Залежно від відстані між предметом і лінзою зображення предмета може бути більшим або меншим, ніж сам предмет, уявним чи дійсним.З’ясуємо, за яких умов за допомогою
лінзи утворюються ті чи інші зображення, та розглянемо прийоми їх побу-
дови.
Побудувати зображення світної точки
Побудувати зображення предмета
ІV. Підсумок
V. Домашнє завдання
Опрацювати §15, вправа 15 (1)