л е с к и к о о я і ф а р г в о і є с ф о н а к и т т р а н с я і ц п и р а к и т л і н г в і л е к с а к с д а л с л о в р і в т ч е р я н н а в у о й и н д у с и н т с и с к с к і п р е м е м а н т о н п р ЛЕКСИКОГРАФІЯ - це галузь мовознавства, яка займається укладанням словників та вивченням їх історії и д
«Я шукаю у словниках не слів, а точних значень. Для мене словник не довідник, а цейхгауз, у якому лежить моя зброя. Я люблю цю зброю чистити, гострити. Я не розумію тих, хто дає своїй зброї іржавіти і вкриватися пилом.» (Л. Первомайський) цейхгауз Презентація (лат. ) – захід, присвячений знайомству, популяризації когось або чогось.
-а, -е. 1. Який має щастя, який зазнав щастя, радості. // у знач. ім. щасливі, -вих, мн. Люди, яким щастить. // Дуже радий чому-небудь. // чим. Задоволений чим-небудь, радісний з приводу чогось. // з інфін. Дуже охочий, радий що-небудь робити. // Сповнений радості, щастя (про почуття). // Який виражає щастя, викликаний щастям. ** Бувай щасливий – ввічлива форма побажання щастя на знак прощання з ким-небудь. ** Будь щасливий: а) уживається як побажання кому-небудь щастя в житті; б) ввічливе побажання щастя, добра на знак прощання з ким-небудь. 2. Який приносить або приніс щастя, успіх, удачу; винятково сприятливий, радісний. // Особливо вдалий, гарний. // Який сприяє щастю, радості, успіхові. 3. Якому випадає щастя, успіх, удача, якому щастить. // у знач. ім. щасливий, -вого, ч.; щаслива, -вої, ж.; щасливі, -вих, мн. Людина, якій щастить. 4. Успішний, благополучний. // Вигідний для кого-небудь; виграшний. // Не пов'язаний з муками, переживаннями; легкий. Щаслива смерть. ** Щасливої дороги – побажання вдалої поїздки, подорожі тому, хто від'їжджає куди-небудь. Тлумачний словник:
Словник фразеологізмів: Народитися під щасливою зіркою – бути везучим, удачливим. Щасливої дороги – побажання вдалої подорожі. Обіймати щасливим оком – дивитися на когось, виявляючи почутті симпатії. Отримати щасливий квиток – у чомусь повезло. Хоч сопливий, так щасливий (про того, хто по-справжньому щасливий і не зважає на усілякі життєві труднощі.)
Найбільшою працею лінгвістів стане 20-томний «Тлумачний словник української мови», робота над яким уже практично завершилась. Словники заслуговують свого свята, і у багатьох країнах світу святкують Дні словників. Так, у Росії цей день 22 листопада, тому що цього дня народився Володимир Даль – творець Тлумачного словника російської мови. У США День словників святкується щорічно 16 жовтня, в день народження основоположника серії словників Ноя Вебстера. У нашому місті вже втретє у жовтні проводиться Свято українського словника, у якому беруть участь науковці, діячі літератури та культури, видавці та освітяни. У липні 2007 року в Києві відкрито перший і єдиний в Україні спеціалізований магазин словників «Словники-Самобранки» за адресою: вул. Артема, 1/5. Це цікаво знати: