Презентація до уроку "Детектив як жанр літератури. Жанрове розмаїття детективів"

Про матеріал
Презентація до уроку "Детектив як жанр літератури. Жанрове розмаїття детективів"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Детектив як жанр літератури, характерні ознаки жанру. Жанрове розмаїття детективів. Едгар Аллан По – засновник жанру детективу у світовій літературі

Номер слайду 2

Епіграф уроку Детектив – чудова школа допитливості й логіки. Наум Берковський

Номер слайду 3

Завдання уроку: Ознайомитись з детективом як жанром літератури Визначити характерні ознаки детективу Ознайомитися з життям та творчістю Е. по

Номер слайду 4

Асоціативна розминка. таємниця, загадка, розум, логіка, уважність, спостережливість, кмітливість,цілеспрямованість.

Номер слайду 5

Проблемне питання уроку “Які причини популярності цього жанру?”

Номер слайду 6

Вправа «Сторінками вивчених творів». «На березі струмка залишилися два види слідів тварин, третій слід свідчить, що хтось волочив когось по піску – цей слід вів до лісу» (байка І. А. Крилова “Вовк та Ягня” «На березі струмка з кришталево чистою водою в один момент виросла невідома до цього часу прекрасна квітка. Що відбулося насправді?» (міф “Нарцис”)

Номер слайду 7

«Героя твору, який мріяв про малярський пензлик, за непослух поміщику ув’язнили. Через декілька днів виявилося, що хлопець зник. Як це йому вдалося, адже до вікна було дуже високо, двері були без пошкоджень, варта не могла його випустити, так як була вірною господарю. Як врятувався герой?» (казка “Пензлик Маляна”) «Цей герой попрощався із знайомими парубками та дівчатами, заповів майно церкві і зник. Що з ним трапилося?» (М. В. Гоголь “Ніч перед Різдвом)

Номер слайду 8

Словникова робота.

Номер слайду 9

«Прочитай, зрозумій, поділися інформацією». Прочитати статтю підручника (сторінки 169 – 171), знайти ім’я автора, який створив персонаж, прихильниками якого є члени групи, уважно прочитати вказаний розділ статті, скласти опорну схему. «Прихильники Шерлока Холмса»: Виникнення детективного жанру. Ознаки детективу. «Прихильники Еркюля Пуаро»:Сюжет і композиція.Види детективів.

Номер слайду 10

Едгар По вважається «Батьком детективного жанру» Створення лінії часу життя і творчості письменника або ТАЙМЛАЙН

Номер слайду 11

Створення сенкану до образу “Детектива” Якості детектива: розумний ,спостережливий, винахідливий,сміливий, виносливий, володіє дедукцією…

Номер слайду 12

Завдання. Прочитати детективну задачу і знайти «розгадку» таємниці.

Номер слайду 13

Злочин не відбувся За деякими відомостями, які отримали співробітники поліції міста Сан – Франциско, можна було зробити висновок, що готується викрадення коштовностей дружини мільйонера – місіс Андерсон. Місіс Андерсон проживала в одному з першокласних готелів. Мабуть, тут же мешкав і злочинець, який замислив злочин. Декілька днів чергував детектив у номері місіс Андерсон, сподіваючись спіймати негідника, але безрезультатно. Мільйонерша вже почала підсміюватися над ним, як раптом сталося наступне. Увечері хтось постукав у двері номера. Потім двері відчинилися, і до кімнати заглянув чоловік. Побачивши місіс Андерсон, він вибачився, сказавши, що помилився дверима. – Я був абсолютно впевнений, що це моя кімната, – збентежено промовив він. – Адже тут усі двері такі схожі. Тут детектив вийшов із засідки і заарештував незнайомця. Що змогло переконати поліцейського в тому, що перед ним зловмисник?

Номер слайду 14

Дворецький завдає удару Доктор Квік піднявся удосвіта. Коли через годину він закінчував сніданок, пролунав телефонний дзвінок. – Даруйте, це Чанг Лоу, дворецький Джеймса Гудвіна. Я тільки що ввійшов до будинку господаря і виявив, що хтось убив і пограбував його! – промовив голос в телефонній трубці. Доктор Квік прибув на місце події за лічені хвилини, і дворецький провів його у вітальню, залиту яскравим, теплим сонячним світлом. Там на підлозі лежало тіло вбитого. – Ви виявили його саме тут? – запитав доктор Квік. – Так. Рівно 20 хвилин тому, коли я прийшов на роботу. Я проходив через вітальню і спіткнувся в темряві об тіло. Я так злякався, що кулею помчав до телефону, розташованого біля вхідних дверей, і подзвонив вам, – сказав Чанг. Доктор Квік окинув поглядом кімнату з розкішними шкіряними меблями, дорогими шторами на вікнах і ворсистим килимом на підлозі. Нарешті він вимовив: – Пролийте трохи світла на цю таємницю і розкажіть, навіщо ви це зробили. Чому доктор Квік запідозрив Чанга?

Номер слайду 15

Коштовності вдови Пані Сідні, вдова, якій, як вважали, належали вісім з чвертю відсотків усього Нью – Йорка, могла задовольнити будь – яку свою примху, окрім однієї. Вона ніколи не могла заплутати сищика, доктора Хеліджана. Одного разу при зустрічі пані Сідні стала розповідати про неприємність, яка сталася з нею. – Ви повинні мені повірити, наскільки я минулої ночі була близька до загибелі і втрати своїх коштовностей, – почала вона. – Була приблизно третя година ранку, коли мене розбудив шум. Людина в масці стояла в моїй кімнаті, направила на мене зброю і наказала, щоб я не кричала. В місячному світлі я побачила ще двох чоловіків, які залазили у відкрите вікно. Мене зв’язали, заткнули рот і грубо кинули спиною на крісло, а це жахливе створіння пішло до моїх коштовностей. Безпорадна, я спостерігала, як лиходії заповнили мішок коштовними каменями. Через страх за своє життя я не змогла що – небудь зробити до тих пір, поки вони не вилізли через вікно. Як тільки останній з них виліз, я закричала і почала кликати на допомогу. На щастя, патрульний Кейсі знаходився через квартал і почув мене. Втікаючи від нього, злодії в поспіху кинули коштовності. Але я цілий місяць опам’ятовуватимуся від переляку! Хеліджан іронічно посміхнувся. – Моя дорога пані Сідні, – сказав він, – ваше одужання після неприємності, якої не було, буде дуже швидким. Що було не так в цій історії?

Номер слайду 16

Епіграф уроку Детектив – чудова школа допитливості й логіки. Наум Берковський

Номер слайду 17

Вправа «Незакінчене речення» «Причини популярності детективної літератури в тому, що

Номер слайду 18

Домашнє завдання. Прочитати повість «Золотий жук». Творче завдання. Створити презентацію «Мій улюблений автор детективу та його твори.*

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Філатова Марія Олегівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
3833
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку