Презентація до уроку економіки в 11 класі "Економічна ефективність"

Про матеріал
Економічна ефективність. Розподіл, обмін та споживання. формування вміння розкривати зміст та давати оцінку економічній ефективності, розглядати розподіл,обмін та споживання як взаємопов`язані процеси, розглянути основні форми власності. Розкрити роль основних суб'єктів економічного процессу; пояснити сутність економічних систем, їх фундаментальні засади; знати, як виглядає економічний кругообіг для різних економічних систем, з`ясувати принципи існування ринкової економіки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ. РОЗПОДІЛ, ОБМІН ТА СПОЖИВАННЯ.

Номер слайду 2

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ - це результат нашої діяльності або співвідношення досягнутих результатів і затрат

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Економічне життя будь-якого суспільства певним чином організоване. Спосіб цієї організації називається економічною системою. Розкрити спосіб організації - означає показати, як узгоджується діяльність багатьох суб'єктів економічних відносин, хто є власником виробничих ресурсів та яким чином вони потрапляють до виробників, перетворюючись згодом на речі та послуги для споживачів. За цими критеріями розрізняють економічні системи.

Номер слайду 5

Типи економічних систем Адміністративно-командна Ринкова (планова) ЗМІШАНА

Номер слайду 6

Адміністративно-командна (планова) Ринкова Усі економічні ресурси розподіляються державою; Державна власність на всі матеріальні ресурси; Планова система господарства, відсутність конкуренції; Обмеження особистої матеріальної зацікавленості; Необмежена влада уряду в управлінні економікою На розподіл економічних ресурсів впливає ринок Приватна власність на більшість матеріальних ресурсів; Свобода вибору, підприємництва, наявність конкуренції; Особиста зацікавленість – головний принцип виробничої діяльності; Уряд регулює економічні процеси

Номер слайду 7

Що таке економічний процес? Господарювання? Наведіть приклади учасників господарської діяльності?

Номер слайду 8

Економічний процес – це організована, цілеспрямована, продуктивна діяльність людей для задоволення економічних та близьких до них потреб.

Номер слайду 9

Приклади учасників господарської діяльності *Домашні господарства *Підприємства *Державні установи і організації

Номер слайду 10

Домашні господарства (окремі люди, сім'ї), які є власниками приватних коштів та належного їм майна. Його головна економічна функція – кінцеве споживання продуктів і послуг вироблених підприємствами, корпораціями, організаціями, фірмами, компаніями.

Номер слайду 11

Підприємства (організації, фірми, компанії, корпорації) - це організації різних форм власності і різних розмірів, які виробляють товари чи надають послуги з метою наступної їх реалізації на ринку для отримання прибутку.

Номер слайду 12

Державні установи й організації - це неприбуткові бюджетні організації, які здійснюють державне управління країною й на всіх рівнях - від місцевого до загально-національного (місцеві органи самовряду-вання, місцеві державні адміністрації, адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів - Уряд України, Верховна Рада України).

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Економічний кругообіг: Функціонування будь якої економіки ґрунтується на взаємозв'язаному русі економічних ресурсів, споживчих благ (продуктів) і доходів. Такий рух називається економічним кругообігом. Він є складним. Його порушення у будь-якій ланці означає "хворобу" економіки.

Номер слайду 16

Обмін - це економічна діяльність і відповідні відносини між економічними субєктами, у результаті яких забезпечується просування продукту від виробника до споживача. Розподіл – це економічні відносини, у результаті яких формуються доходи Споживання - це економічні відносини, які опосередковують використання доходів та одержання корисності від придбаних речей і послуг

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Кругообіг ресурсів, продуктів, доходів у ринковій економіці

Номер слайду 19

Принципи (вимоги) існування ринкової економіки: 1. Економічна свобода 2. Конкуренція; 3. Саморегулювання

Номер слайду 20

Конкуре́нція економічний процес взаємодії і боротьби товаровиробників за найвигідніші умови виробництва і збуту товарів, за отримання найбільших прибутків.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

ppt
До підручника
Економіка (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Радіонова І. Ф., Радченко В. В.)
Додано
6 квітня 2019
Переглядів
1648
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку