Презентація до уроку "Ферум як представник металічних елементів". Демонстраційні слайди презентації може використовувати викладач під час проведення уроку.
ТЕМА УРОКУ:“ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ”
Номер слайду 2
МЕТА УРОКУпоглибити знання про метали побічних підгруп на прикладі Феруму; вивчити фізичні та хімічні властивості заліза; показати застосування заліза та його сплавів
Номер слайду 3
ПЛАН УРОКУ Ферум як хімічний елемент Поширення в природі Фізичні властивості заліза Хімічні властивості заліза Застосування заліза
Номер слайду 4
1234567 Кросворд «Алюміній» Питання кросворду:1. Який порядковий номер алюмінію ?2. Яке число електронів на зовнішньому енергетичномурівні в атомі алюмінію?3. Якому елементу відповідає будова електронної оболонки 2е 8е 3е ?4. Сусідом, якого металічного елемента є алюміній?5. Алюміній елемент III групи, якої підгрупи ?6. Який характер мають оксид і гідроксид алюмінію?7. Чому дорівнює валентність алюмінію?
Номер слайду 5
1234567 ВІДПОВІДІ «Алюміній»йрліию. Мнйіно. АіГаойлвно. ТТрни. Адцятьмфниерри1. Який порядковий номер алюмінію ?2. Яке число електронів на зовнішньому енергетичномурівні в атомі алюмінію?3. Якому елементу відповідає будова електронної оболонки 2е 8е 3е ?4. Сусідом, якого металічного елемента є алюміній?5. Алюміній елемент III групи, якої підгрупи ?6. Який характер мають оксид і гідроксид алюмінію?7. Чому дорівнює валентність алюмінію?
Номер слайду 6
Fe ХАРАКТЕРИСТИКА ЕЛЕМЕНТА26
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Дівчина піднялася на високу гору. На небі почали збиратися важкі чорні хмари. Загримів грім, заблищали блискавки. Стало темно, як уночі. Дощ тривав три дні і три ночі.
Номер слайду 9
Як тільки злива припинилася, почала оживати природа. А Рудана зникла назавжди. У багатьох місцях з’явилися скелі з виходом на поверхню залізної руди. Кажуть, що це кров Рудани перетворилася на руду. Тому, хто знайде її серце – відкриються всі земні багатства.
Номер слайду 10
ПОШИРЕННЯ В ПРИРОДІ
Номер слайду 11
Самородне залізо - крайня рідкість, в чистому вигляді зустрічається у вигляді метеоритного заліза. Найбільший у світі залізний метеорит, який спостерігали при падінні, 18 жовтня 1916 поблизу с. Богуславки, Далекосхідного краю(метеорит розбився на 2 осколка (256 кг).
Номер слайду 12
ПРОДУКТИ,ЩО МІСТЯТЬ ЗАЛІЗО
Номер слайду 13
ЗАЛІЗО – «ЇЖА» ДЛЯ КРОВІ Й ІМУНІТЕТУ
Номер слайду 14
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІЧисте залізо – сріблясто – білий метал, досить м’який, ковкий, має сильні магнітні властивості. Густина заліза становить 7870 кг/м3, температура плавлення - 1539°С. Залізо та його сплави притягуються магнітом і легко намагнічуються в магнітному полі, є добрими провідниками струму й тепла. На магнітних властивостях заліза і його сплавів ґрунтується використання їх як матеріалу для виготовлення серцевин трансформаторів, вантажопідіймачів, телефонних мембран тощо.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА Взаємодія з киснем Залізо згорає в кисні сліпучим полум’ям, утворюючи залізну окалину 3 Fe + 2 O2=Fe3 O4 (Fe. O ∙ Fe2 O3 )- залізна окалина
Номер слайду 17
Номер слайду 18
2. Взаємодія з хлором 2 Fe + 3 Cl2 = 2 Fe. Cl3 3. Взаємодія з сіркою Fe + S = Fe. S
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
4. Взаємодія з кислотами / відеодослід “Взаємодія заліза з хлоридною кислотою”/ Fe + 2 HCl р. = Fe. Cl2 + H2 ↑Fe + H2 SO4 р. = Fe. SO4 + H2 ↑Залізо не взаємодіє з концентрованими сульфатною та нітратною кислотами, тому ці кислоти можна перевозити у сталевих цистернах.5. Взаємодія заліза з водою Під час пропускання парів води над нагрітим порошком заліза відбувається реакція, що супроводжується утворенням подвійного оксиду Fe3 O4 і водню: 3 Fe + 4 H2 O = Fe3 O4 + 4 H2↑ при t =7000 - 9000 6. Взаємодія заліза із солями Fe + Cu. SO4 = Cu + Fe. SO4 Fe + Cu. Cl2 —> Fe. Cl2 + Cu