Презентація до уроку з географії на тему: "Природні умови та ресурси Чорного моря. Проблеми використання і охорони його вод". Презентація складається з 26 сладів, які дають можливість досконало та якісно ознайомитись з фізико-географічним положенням Чорного моря. Вивчити його природні умови, а саме:геологічна будова та рельєф дна, клімат, гідрологічні особливості,наявність сірководню. Завдяки картам та схемам на слайдах. Повторити основні поняття з теми по гідросфері, що вивчалися в 6 класі, більш детально розібрати походження котловини моря та з'ясування причини утворення сірководю на дня моря.
План характеристики моря 1. Фізико – географічне положення моря. 2. Природні умови моря: а) геологічна будова та рельєф дна; б) клімат; в) гідрологічні особливості; г ) наявність сірководню. 3. Природні ресурси моря: а) біологічні; б) мінеральні; в) рекреаційні. 4. Екологічні проблеми моря та його використання.
Походження котловини Чорного моря 30-40 млн. років тому Чорне море було частиною велетенського океану Тетісу. 3-7 млн. років тому Тетіс поділився на окремі морські басейни, одним з яких було Сарматове море. За млн. років своєї історії Чорне море декілька разів ставало то озером, то морем.
Гідрологічний режим Водний баланс Чорного моря формується за рахунок річкового стоку прісних вод Дунаю, Дніпра, Дністра, та інших річок, атмосферних опадів, верхньої течії з опрісненими водами з Азовського моря та глибинної течії із середземноморськими солоними водами, що надходять через Босфор. Солоність води в північно-західній частині Чорного моря становить 15—18‰ через велике надходження прісної води, яку приносять річки, поблизу Південного берега Криму — близько 16%.
Забруднення моря Стоки рік, що потрапляють у море; Викиди шкідливих речовин, які потрапляють в море в результаті аварій кораблів або під час видобутку корисних копалин; Промислові підприємства, порти, бази відпочинку, які знаходяться на березі моря. Цвітіння води Масова гибель риби Піднімання сірководневого шару