5 липня о 18:00Вебінар: «Щоденні-3» та «Щоденні-5»: незамінна частина уроку в Новій українській школі

Презентація до уроку хімії 8 клас "Фізичні і хімічні властивості солей. Їх значення і використання"

Про матеріал

Ця презентація доповнює знання учнів про використання і значення солей в житті людини. Дає підставу задуматися над питанням про корисність і шкоду від вживання кухонної солі, може стати початком розмови про здорове харчування.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Значення кухонної солі та інших солей у житті людини

Номер слайду 2

У тілі людини до 3 кг мінеральних солей, з яких 5/6 входить до складу скелету.· Кухонної солі в організмі дорослої людини – 300 грамів.

Номер слайду 3

Підземні соляні галереї в Солотвино. Серед 23 захворювань, які тут лікують, є такі розповсюджені і важковиліковувальні, як астма, артрит, ревматизм, радикуліт, шкірні захворювання (екзема, псоріаз) і т.д.

Номер слайду 4

Соляні озера Солотвино. Розчин солотвинських солоних озер належить до високомінералізованих (30-32 г/л), слабколужних, хлоридно-натрієвих лікувальних вод. У цих водах присутні солі з рідкісними елементами: силіцієм , цезієм, бромом, фтором, рубідієм. Озера Солотвино аналогічні ізраїльському Мертвому Морю. Купатися в цих озерах просто сюрреально - вода тримає на поверхні і справді є цілющою. 

Номер слайду 5

«Нафтуся» - це найбільш відома лікувальна мінеральна вода Трускавця. натрій, марганець, мідь, сульфати, хлориди, вільна вуглекислота, сірководень, кремнієва кислота, свинець, літій, залізо, бром, йод. Мінералізація води становить 0,63 - 0,85 г/л. Трускавець отримав славу курорту світового масштабу. Цілющі води Трускавця

Номер слайду 6

Норма кухонної соліУ країнах з холодним кліматом необхідна денна норма солі є значно нижчою, ніж у країнах із жарким кліматом. Середня добова норма для дорослої людини 3-5 г в холодних країнах, 20 г в теплих.

Номер слайду 7

Додатки до кухонної солі Сіль, яку ми купуємо, складається на 97% з Na. Cl, а решта домішки. Найчастіше до солі додають карбонати, йодиди, фториди. Для профілактики зубних захворювань використовують сіль з фторидами. З 50-х років додавати фториди у сіль почали в Швейцарії, а з 80-х років і у Франції,Німеччині для боротьби з карієсом.

Номер слайду 8

Відкладаючись в суглобах, солі викликають хвороби

Номер слайду 9

Дбайте про здорове харчування. Систематичне вживання надлишку, в порівнянні з добовою нормою, солі призводить до підвищення кров’яного тиску, хвороб серця та нирок.

Номер слайду 10

Коли сіль може стати отрутою. Звичайна кухонна сіль може бути сильною отрутою. З одного боку без солі неможливо прожити, а з другого, доза, яка в 10 разів перевищує звичайну, є смертельною. Летальною дозою є 3000 міліграм на 1 кг маси тіла.

Номер слайду 11

Давайте підсумуємо

pptx
Додано
28 лютого 2018
Переглядів
2881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку