Презентація до уроку історії 6 клас з теми "Природа і населення Стародавньої Греції"

Про матеріал
Презентація до уроку історії 6 клас на тему "Природа і населення Стародавньої Греції"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Природа та населення Давньої Греції

Номер слайду 2

Особливості географічного положення Греція розташована на Балканському півострові, у східній частині Середземного моря. З давніх часів місцеве населення називало свою батьківщину Елладою. Із заходу її омиває Іонічне море, а зі сходу – Егейське. З півночі Еллада обмежена хребтами Балканських гір. Найвищими горами Греції є Олімп (висота 2 917 м) та Парнас (2 450 м).

Номер слайду 3

Географічне положення Греція Острівна Греція Великі й малі острови в Егейському, Критському та Іонічному морях Материкова Греція Південна частина Балканського півострова, на якій розселилися греки Іонійська Греція Узбережжя півострова Мала Азія (сучасна Туреччина), де жили греки Північна Греція Епір, Фессалія Середня Греція Акарнакія, Етолія, Фокіна, Бестія, Аттика, Локрида Південна Греція Ахайя, Еліда, Аркадія, Арголіда, Мессенія, Лаконіда

Номер слайду 4

Географічне положення Грецію поділяють на континентальну й острівну. Континентальна складається з трьох частин: Північна (Ахейя), Середня (Аттика) та Південна (Пелопоннес). Ахейя й Аттика з'єднані між собою Фермопільським проходом, а Аттика і Пелопоннес – вузьким Коринфським перешийком. Острівна Греція налічує кілька тисяч великих і маленьких островів. Найбільшими з них є Крит, Евбея, Родос, Саламін.

Номер слайду 5

Природно-кліматичні умови Літо в Греції жарке та посушливе, а зима порівняно прохолодна, хоча й без снігу. Опади бувають в основному восени та взимку. Навесні та влітку дощі бувають украй рідко. Великих річок немає. Це гориста країна з гірськими луками, хребтами, долинами, у якій небагато земель, придатних для землеробства. Тільки на півночі та півдні, а також у гірських долинах є порівняно великі ділянки родючих земель. Гори Еллади багаті на дорогоцінні, кольорові метали та залізо, славляться також покладами будівельного каменю, мармуру, високоякісної глини.

Номер слайду 6

Заселення Греції Територія Греції була заселена з давніх часів, переважно на родючих землях долин Фессалії й Додони та на островах Егейського моря. У III тис. до н.е. тут починають утворюватися військові союзи, будуються укріплені поселення. Такі поселення перетворювалися на осередки землеробства і скотарства. З часом тут почали будувати складні іригаційні системи. Це давало можливість за умов теплого клімату вирощувати зернові культури, виноград, оливки. Вже в ті часи з оливок виготовляли олію, з винограду – вино, оцет. Поселення давніх жителів Еллади мали вимощені каменем вулиці й водогони. Палаци й храми, багатоповерхові будинки будували із каменю, вміли виплавляти й обробляти мідь, бронзу, виготовляти високоякісну кераміку, будувати кораблі.

Номер слайду 7

Населення Давньої Греції У III-II тис. до н.е. з півночі на Балканський півострів вторглися племена ахейців. Поступово вони захопили не тільки континентальну Грецію, а й острови Егейського моря. Наприкінці II тис. до н.е., так само з півночі, в Елладу прийшли дорійці. Вони відзначалися надзвичайною агресивністю та жорстокістю. Давні народи, які населяли територію Греції, а також прийшлі ахейці й дорійці утворили єдиний народ, який і дістав назву «греки».

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Основні заняття населення Особливості розвитку У долинах річок та на плоскогір'ях вирощували ячмінь і боби. На схилах пагорбів і гір влаштовували тераси, де зростав виноград, гаї оливкових дерев, випасали корів, овець, кіз На території Балканського півострова залягали значні поклади корисних копалин: заліза, міді, срібла, золота, мармуру, будівельного каменю, обсидана, глини. Це сприяло розвитку ремесел. Велику роль у житті греків відігравала морська торгівля. Греки продавали металеві й керамічні вироби, вино, маслинову олію. До Греції везли зерно, деревину, залізо й мідь.

Номер слайду 10

Заняття населення Життя давнього населення Греції було нерозривно пов'язане з морем. Це єдиний шлях, який сполучав Балканський півострів з островами Середземномор'я. Нерідко допливти до сусіднього поселення було легше, ніж долати шлях через гори. Море було багате на рибу та інші морепродукти, тому населення Греції було вправним у риболовлі та кораблебудуванні.  На схилах гір здавна вирощували виноград, ячмінь і фрукти, у південних долинах країни дозрівали апельсини й оливки.

Номер слайду 11

Запитання і завдання 1. Які моря омивають Грецію? 2. На які частини поділяється Греція? 3. Порівняйте природні умови Балканського півострова і Месопотамії. 4. Які народи утворили єдиний народ „греки”? 5. Як природні умови вплинули на життя та заняття давньогрецького населення?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Венгер Лариса Семенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додав(-ла)
Бадрак Ірина
Додано
19 листопада 2022
Переглядів
3949
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку