Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям “акровірш”, формувати вміння виразно читати акровірші, розвивати творчу уяву, пам’ять, фантазію, кмітливість; виховувати цікавість до творчості Л. Глібова
Номер слайду 3
Акровірш — вірш, в якому перші літери рядків утворюють слово або речення.
Номер слайду 4
Хто вона ? Лиха зима сховається,А сонечко прогляне,Сніжок води злякається,Тихенько тануть стане, -І здалеку бистресенько. Вона до нас прибуде. Кому-кому любесенько, А діткам більше буде.
Номер слайду 5
Що за птиця? Між людьми, як пташка, в’ється, У людей і їсть, і п’є; Ходить старець, просить, гнеться, А у неї всюди є.
Номер слайду 6
Хто сестра і брат? «Глянь на мене, вітрику, чи гарно прибралась?Рано до схід сонечка росою вмивалась,Є у мене листячко, пахучії квіти,Чому ж мені, вітрику, ой чом не радіти?Краще в полі нашому над мене немає,Аж до моря славонька про мене літає,Із моєї сипанки смачна страва буде,Поливку і маслечко дадуть добрі люде!»«Рівна, сестро милая, нам доля з тобою, —Обізвався братичок десь за бороною. —Скрізь по людях склалася і про мене слава,Он і в полі, вітрику, кипить моя страва».
Номер слайду 7
Хто розмовляє? «Ой я бідна удовиця, —Стала хникать жалібниця, —Он калина, — їй не так!Кажуть, пісні їй складають,А про мене забувають,І ніхто ніде ніяк!.»«Стій лиш! Слава не брехуха, —Обізвалась джеркотуха,Розбирає, що і як!От я славі догодила,Кашку діточкам варила,А тобі не вдасться так».
Номер слайду 8
Хто баба? Сидить хитра баба аж на версі граба.«Ой не злізу з граба! — дурить діток баба.— Вловіть мені тую курочку рябую, А я подарую грушку золотую”.
Номер слайду 9
Хто бреше? Колись я нудилось. У срібнім кайдані;Розбила неволю. Чубатая пані,А я на Вкраїну. Тихенько нищечком…Колись на Великдень. Оддячу яєчком!
Номер слайду 10
Хто хвастає?«Я таке, що всякий знає,Бо на мене світ увесь. Ласо дуже поглядає», —Обізвався хтось і десь.«Кращі, може, є від тебе, —Одмов ля чийсь голосок,—І приманюють до себе. Гарні очі і роток. Роздивися, милий друже,У кого краса видніш,Шелестиш про себе дуже,А мене кохають більш».
Номер слайду 11
Робота в групах. Конкурс на кращий акровірш
Номер слайду 12
Бесіда. Що спільного між загадками і акровіршами?Що таке акровірш?Які художні засоби найчастіше використовуються в акровіршах?
Номер слайду 13
Домашнє завдання. Виразно читати акровірші с. 134-136. Вивчити визначення “акровірш” с.134. За бажанням: скласти акровірш.