Презентація до уроку "Стилі та напрями мистецтва. Імпресіонізм". Містить скорочений теоретичний матеірал та ілюстрації картин художників-імпресіоністів.
ЩО ТАКЕ СТИЛЬ?Стиль – сукупність ознак, що характеризують мистецтво певного часу, напряму або індивідуальну манеру художника – це відображення епохи і людини. Робота з підручником. Ст.5
Номер слайду 3
Стародавній Світ(Єгипет, Рим, Греція) (до н.е.)
Номер слайду 4
Середньовіччя (V-XVII ст.)
Номер слайду 5
Відродження (Ренесанс) (14-16 ст)
Номер слайду 6
Бароко (16-17 ст.)
Номер слайду 7
Класицизм (17-18 ст.)
Номер слайду 8
Романтизм (18-19 ст.)
Номер слайду 9
Реалізм (ІІ пол.19 – поч.20 ст.)
Номер слайду 10
Модернізм (19 – 20 ст.)
Номер слайду 11
Стилі епохи СучасностіІмпресіонізм;Модерн;Постімпресіонізм;Постмодернізм;Кубізм;Сюрреалізм;Фовізм тощо…
Номер слайду 12
ВИСНОВОК: СТИЛЬ – ВІДОБРАЖЕННЯ ЕПОХИ, А ЗНАЧИТЬ І ЛЮДИНИ !
Номер слайду 13
Імпресіонізм Від фр. – «враження» – це художньо-стильовий напрям у мистецтві, заснований на принципі безпосередньої фіксації вражень, спостережень, співпереживань. Виник у французькому живописі у сер.19 століття.
Номер слайду 14
Які зміни відбулися у живопису?1841р. Американський учений і художник Джон Рейнд створив олов’яні тюбики для швидкопсувних фарб. Робота над картинами на ПЛЕНЕРІ. «Пленерний живопис». Використання чистих кольорів спектру. Художники відтворюють на картинах особисті враження, спостереження, миттєві відчуття, мінливість природи.
Номер слайду 15
ПЛЕНЕРВід фр. «на відкритому повітрі» - термін, що позначає у картині все багатство кольору, зумовлених впливом сонячного світла і навколишньої атмосфери.
Підсумок уроку: Закінчіть речення: «Сьогодні на уроці для мене було відкриттям….»Д\З: Прочитайте матеріал у підручнику на ст. 5-24. Оберіть один із творів художників-імпресіоністів і зробіть аналіз цього твору за наступним планом: 1. Назва твору, художник, рік створення 2. Як ти розумієш зміст картини? 3. Як кольори допомагають передати зміст картини? 4. Які відчуття у тебе з’являються, коли ти дивишся на картину? 5. Чому саме цю картину ти обрав?