Енергоефективність будинку:як її підвищити і що для цього потрібно
Номер слайду 2
Як підвищити енергоефективність будинку – проблема, яку доводиться вирішувати власникам переважної більшості приватних будинків. Ціни на енергоносії, що різко зросли та продовжують зростати, зробили утримання великого будинку непосильною ношею для їх власників.
Номер слайду 3
Основні причини тепловтрат – це низька якість будівельних конструкцій: стін, вікон, вхідних дверей та горищних перекриттів. Саме через них відбувається витік тепла в навколишнє середовище. Якщо додати застарілі системи опалення, то енергоефективність будинку буде мінімальною, а витрати на опалення – в 2-3 рази вище, ніж в будинках, де була проведена термомодернізація.
Номер слайду 4
Рішення проблеми, як підвищити енергоефективність будинку. Втім, краще довірити оцінку енергоефективності будинку фахівцям, які проведуть справжній енергоаудит. Це дозволить не тільки знизити тепловтрати, але і підвищити ефективність використання енергоносіїв – електрики, газу і т.д.можна розділити на два блоки – зниження енерговитрат і підвищення ефективності використання теплоносія. Провести оцінку тепловтрат можна з використанням найпростішого тепловізора, який вкаже основні місця, що потребують додаткової теплоізоляції.
Номер слайду 5
Як підвищити енергоефективність будинку: основні заходи.
Номер слайду 6
Стіни. Один з найдієвіших прийомів, як підвищити енергоефективність будинку, адже через стіни відбувається втрата від 25 до 40 відсотків тепла. При цьому шар утеплення необхідно встановлювати зовні – це зміщує точку промерзання і знижує тепловтрати. Для облицювання можуть використовуватися мінераловатні (базальтова або кам’яна вата, шлаковата або скловата) або полістирольні (полістирол або пінопласт) матеріали
Номер слайду 7
Вікна. Загальноприйнята практика, яка себе відмінно зарекомендувала – встановлення металопластикових енергозберігаючих вікон. Використання багатокамерних конструкцій дозволяє мінімізувати повітрообмін між приміщенням і зовнішнім середовищем і пов’язані з ним тепловтрати. Установка енергозберігаючих вікон дозволяє знизити тепловтрати на 15 – 20%. При цьому важливо не тільки вибрати якісний склопакет, але і правильно його встановити, щоб уникнути втрат тепла, викликаних неправильним монтажем
Номер слайду 8
Вентиляція. Заходи, які дозволяють поліпшити енергоефективність будинку, практично зводять до нуля природний повітрообмін. Тому в сучасних енергоефективних будинках значно зростає значення системи вентиляції. Зодного боку, вона повинна забезпечити хороший повітрообмін, забезпечивши приплив повітря, багатого киснем, і видалення повітря з підвищеним вмістом вуглекислоти. З іншого боку – повітрообмін повинен супроводжуватися мінімальними втратами тепла. Для цього використовуються спеціальні системи примусової вентиляції з рекупераційними установками. Взимку вони дозволяють підігрівати повітря, що надходить ззовні, а влітку – охолоджують його.
Номер слайду 9
Зниження електроспоживання. Тут можна виділити відразу кілька способів, як знизити споживання електрики:перехід на багатотарифний варіант оплати – нічний тариф на електрику на 50% менше, ніж деннийустановлення енергозберігаючого освітлення – світлодіодних ламппідбір техніки, що має клас енергоспоживання А чи А +установка датчиків руху в системі зовнішнього освітленняперехід на електрику власної генерації: установка сонячних батарей або вітрогенераторів.
Номер слайду 10
Модернізація системи опаленнявикористання твердопаливних котлів, які використовують пелети з соломи, відходів деревини, відходів переробки соняшника і т.д.встановлення циркуляційних насосів для забезпечення примусової циркуляції теплоносіяпідбір та установка енергоефективних радіаторівпрограмування режиму опалення. Тут можна виділити кілька напрямків:перш за все – підбір обладнання з найбільшим ККД. Крім того, домогтися підвищення ККД системи опалення можна домогтися за рахунок комбінування різних енергоносіїв, наприклад, газ вдень і електрокотел вночі (коли діє вигідною нічний тариф)
Номер слайду 11
Енергоефективність будинку – одна з основних вимог про проведення проектування нових будинків. Сучасні технології та конструкційні рішення дозволяють значно підвищити ефективність використання всіх видів енергоносіїв. У перспективі – створення енергонейтральних будинків, будинків з нульовим споживанням енергії. У таких будівлях вся необхідна для життєдіяльності енергія виробляється на місці за рахунок використання відновлюваних джерел енергії.
Номер слайду 12
Запам''ятай. Енергозбереження – це раціональне використання енергії. Енергозбереження – зменшує залежність від дорогого палива, сприяє підвищенню рівня життя, уповільнює темпи забруднення довкілля. Енергозбереження – це вигода для тебе, для сім’ї, для держави.
Номер слайду 13
Закріплення матеріалу1. Для чого необхідно підвищувати енергоефективність будинків?2. Назвіть основні причини тепловтрат в будинках.3. Який відсоток тепловтрат через стіни будинку?4. Який відсоток тепловтрат через вікна будинку?5. Як зменшити втрати тепла через вікна? 6. Що треба зробити, щоб батарея краще працювала?