20 квітня о 19:00Вебінар: Мобінг (цькування) у педагогічному колективі: ознаки, юридичні аспекти, алгоритм подолання

Презентація до уроку на тему: "Люблінська унія 1569 р."

Про матеріал
Матеріал презентації допоможе: називати дату Люблінської унії; вказувати на територіальні зміни, які відбулися в українських землях після унії; називати воєводства, створені на українських землях у складі Речі Посполитої; визначати причини та наслідки Люблінської унії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Люблінська унія 1596 р.

Номер слайду 2

Люблінська унія (1569 р.)Передумови і причини Люблінської унії. Люблінський сейм 1569 р. та його рішення. Суспільно-політичні зміни в українських землях після Люблінської унії. Наслідки Люблінської унії для України.

Номер слайду 3

Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть:• пояснювати передумови, причини підписання та наслідки Люблінської унії;• показувати на карті територіальні зміни, які сталися внаслідок підписання Люблінської унії; володіння Речі Посполитої; українські воєводства та їхні центри;• аналізувати зміни, які відбулися на українських землях внаслідок Люблінської унії;• удосконалити навички роботи в групах, з картою та джерелами інформації, розвинути уміння встановлювати причинно- наслідкові зв’язки та визначати значення історичних подій.

Номер слайду 4

Передумови Люблінської уніїКревська унія 1385 р. Ягайло одружувався з польською королевою Ядвігою і ставав королем Польщі. Ягайло зобов’язувався прийняти католицизм, хрестити литовське населення і приєднати до Польщі всі литовські, українські і білоруські землі. Король Польщі одночасно вважався і великим князем Литви. Городельська унія 1413 р.• Це угода між польським королем Владиславом ІІ Ягайлом та великим князем литовським Вітовтом, укладена 2 жовтня 1413 р. у місті Городлі.• Вона підтверджувала існування Великого князівства Литовського як окремої незалежної держави.• Разом з тим визнавалася політична зверхність польського короля, який мав стати великим князем литовським після смерті Вітовта.

Номер слайду 5

Позиції сторін{35758 FB7-9 AC5-4552-8 A53-C91805 E547 FA}За унію. Проти уніїПольска шляхта та магнати;Дрібна та середня українська і литовська шляхта, яка прагнула здобути права і привілеї, якими була наділена польська шляхта. Руські князі, які боялись втратити свої привілеї та свободу віросповідання. Причини укладання люблінської унії: Литва зазнала поразок під час Лівонської війни 1558—1583 рр. з Московським царством і прагнула отримати підтримку Польщі. Польща намагалася впливати на українські та білоруські землі.

Номер слайду 6

Умови Люблінської уніїУтворювалася держава — Річ Посполита («спільна справа»).• Очолював Річ Посполиту король (обирався сеймом).• Литовська, українська й польська шляхта були зрівняні в правах.• Ліквідовувалися митні кордони, запроваджувалася єдина грошова одиниця.• Литва зберігала своє право і суд, адміністрацію, військо, скарбницю, мову.

Номер слайду 7

ОБ'ЄДНАННЯКоролівство Польське. Велике князівство Литовське

Номер слайду 8

УТВОРЕННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВИРІЧ ПОСПОЛИТА

Номер слайду 9

На українських землях було утворено шість воєводств: 1. Руське (з центром у Львові) 2. Белзьке (з центром у Белзі) 3. Подільське (з центром у Кам’янці) 4. Волинське (з центром у Луцьку) 5. Брацлавське (з центром у Брацлаві) 6. Київське (з центром у Києві), які очолювали призначені урядом воєводи.

Номер слайду 10

{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Наслідки Люблінської унії для України. ПозитивніНегативні 1. Об’єднання більшості українських земель у межах однієї держави. 2. Унія сприяла інтенсивному розвитку економіки, міста перетворюються в центри розвитку ремесел і торгівлі. 3. Склалися передумови для оформлення української нації. 4. Прискорився процес зростання українського козацтва й перетворення його на самостійну політичну силу. 5. Зростання впливу культури Західної Європи, який сприяв культурному піднесенню в Україні. 1. Втрата власної державності. 2. Закріпачення українського селянства, зростання повинностей і податків. 3. Насадження католицизму, національно-релігійні утиски. 4. Відбувалося обмеження політичних, економічних, станових та особистих прав українців. 5. Починається спольщення української еліти (ополячення) — князів та шляхтичів. 6. Посилення татарської агресії, шляхетського беззаконня, безчинств коронного війська.

pptx
Додано
24 квітня 2020
Переглядів
1281
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку