Презентація до уроку по темі : "Які суміші забезпечують життя"

Про матеріал
Презентація до уроку по темі : "Які суміші забезпечують життя" ( підручник : "Пізнаємо природу для 6 класу/Тетяна Гільберг (та ін.).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які суміші забезпечують життя. Неймовірно, скільки років нашій Землі, а вона до сих пір гарна. Ліна Костенко, українська поетеса, письменниця

Номер слайду 2

Пригадайте. Назви зовнішні оболонки Землі. Які речовини входять до складу повітря?Що таке чисті речовини і суміші?Назви способи розділення сумішей, які ти знаєш.

Номер слайду 3

Які речовини містить повітря. Повітряна оболонка Землі - наша атмосфера. Повітря - це природна однорідна суміш різних газів. Властивості повітря як суміші газів зумовлені властивостями речовин, що входять до його складу. Кисень - одна з найпоширеніших речовин на Землі. Безбарвний газ, який не має ні смаку, ні запаху, потрібний для дихання всіх організмів. Трохи важчий за повітря і малорозчинний у воді. Завдяки присутності кисню у повітрі можливий процес горіння різних речовин.

Номер слайду 4

Горінняце хімічний процес взаємодії речовини з киснем, що супроводжується виділенням тепла і світла. Чому не можна відчиняти вікна в приміщенні, в якому виникла пожежа?

Номер слайду 5

Кисень широко використовують у різних галузях. Використання кисню. 1. У медицині. 2. У кисневих масках пілотів. 3. Під час зварювання і різання металів. 4. У кисневих балонах для підводного плавання. 5. Як пальне для ракет. 6. На кисневих станціях

Номер слайду 6

Іржавіння -це хімічний процес взаємодії металів з киснем та іншими речовинами, що містяться в навколишньому середовищі. Цей процес завдає шкоди техніці, будівництву, тому що під час іржавіння метали втрачають свою міцність, стають крихкими, руйнуються.

Номер слайду 7

Вуглекислий газ невидимий, прозорий і безбарвний. Багато вуглекислого газу потрапляє в повітря у процесі дихання людей, тварин і рослин. Без нього неможливий процес фотосинтезу. Вуглекислий газ важчий від повітря і не підтримує горіння. Властивості цього газу використовують для різних потреб

Номер слайду 8

Збільшення кількості вуглекислого газу в повітрі нашої планети призводить до парникового ефекту, що в свою чергу є причиною глобального потепління, яке може мати катастрофічні наслідки у майбутньому. Підвищений вміст вуглекислого газу в приміщеннях негативно впливає на самопочуття та працездатність людей. Назви заходи, які дадуть змогу зменшити вміст вуглекислого газу у вашій класній кімнаті.

Номер слайду 9

Азот. Головна складова повітря. Цей газ, що складається з двох атомів Нітрогену, не має кольору, без запаху і смаку. Малорозчинний у воді, слабо взаємодіє з іншими речовинами. За дуже низької температури переходить у рідкий стан. Організм людини не використовує цей газ. Сполуки, до складу яких входить Нітроген, широко використовують у сільському господарстві, промисловості, медицині

Номер слайду 10

 Літосфера тверда оболонка Землі. Найважливішими її складовими є ґрунт і корисні копалини. Ґрунти - основа виробництва продуктів харчування та кормів, органічної сировини, накопичувач поживних речовин для рослин та води з опадів. У земній корі найпоширенішими хімічними елементами є Оксиген, Алюміній, Силіцій, Ферум, Магній, Калій, Натрій. Ці та інші елементи утворюють природні хімічні сполуки, з яких складаються численні типи гірських порід та утворюються родовища корисних копалин

Номер слайду 11

Цікаво. Середній хімічний склад земних порід близький до складу більшості метеоритів. Таку саму схожість засвідчили дослідження ґрунту Місяця, який доправили на Землю автоматичні станції та астронавти. Зіставлення хімічного й мінерального складу метеоритів та інших тіл Сонячної системи свідчить про єдність походження матерії внутрішніх планет.

Номер слайду 12

Гідросфера Рідка оболонка Землі. Водні ресурси планети можуть перебувати в рідкому, газуватому і твердому станах. Вода відіграє надзвичайно важливу роль у житті всієї планети. У морській воді розчинені майже всі відомі на Землі речовини, але в різних кількостях. Там міститься низка хімічних елементів: Хлор, Натрій, Кальцій, Калій, Сульфур, Карбон, Нітроген, Ферум, Алюміній і ще десятки інших елементів, що входять до складу розчинних у воді речовин. Прісної води на Землі дуже мало, її не вистачає для потреб людства. Тому важливо вміти створювати установки, які здатні опріснювати морську воду.

Номер слайду 13

Цікаво. Технологію опріснення морської води для пиття розробив професор Одеської державної академії холоду Леонард Смирнов. Заморожена особливим чином морська вода перетворюється на кристали, з поверхні яких можна видалити солі, шкідливі речовини, а також важкі ядра Гідрогену, які негативно впливають на гени і нервову систему людини.

Номер слайду 14

Від хімічного складу води, яку споживають у побуті, значно залежить наше здоров’я і стан побутових приладів, які з нею стикаються. Якість води в сучасних водопроводах та у системах індивідуального водопостачання має багато нарікань. Один з основних показників неякісної води - значне відхилення жорсткості від норми, тобто різна кількість у ній розчинених солей Кальцію та Магнію. Такий осад ускладнює роботу електрообладнання, збільшує витрату мийних засобів і електрики. А із часом він призводить до поломок і повного зносу обладнання. Вживання жорсткої води провокує появу порушень у функціонуванні травної та сечовивідної систем, хвороби шкіри (мал. 82). Ось чому пом’якшення води важливе у побуті та промисловості.

Номер слайду 15

Чи можуть речовини не змінюватися Речовини у природі постійно змінюються. Ці зміни можуть спричинити як природні чинники, так і штучне перетворення. Якщо в процесі перетворення речовин утворюються нові речовини, то такі зміни називають хімічними реакціями. Зміни речовин, які відбуваються лише в одному напрямку до повного перетворення цієї речовини, називають незворотними (необоротними). Зміни речовин, які відбуваються у двох протилежних напрямках, називають зворотними (оборотними). Прикладом оборотних змін речовин у природі є перетворення кисню на озон й озону на кисень.

Номер слайду 16

Коротко про головне. Азот, кисень і вуглекислий газ - компоненти однорідної суміші, що входять до складу повітря. Азот, кисень і вуглекислий газ широко використовують у різних галузях життєдіяльності людини. Речовини у природі постійно змінюються. Зміни речовини можуть бути зворотними (оборотними) і незворотними (необоротними).

Номер слайду 17

Перевіряємо себе1. Назви найпоширеніші речовини атмосфери, літосфери, гідросфери.2. Поясни, як відбувається процес горіння та іржавіння.3. Чому воду, яку ми споживаємо, називають жорсткою?4. У чому різниця між зворотними і незворотними змінами речовини?5. Оціни свою роботу на уроці, продовж речення: Мені було цікаво, тому що...; У мене виникали запитання під час...; Я взяв/-ла з уроку для себе ... .

Номер слайду 18

Уважно розгляньте малюнок , на якому зображено схему опріснення води. Напишіть етапи цього процесу. Запропонуйте свій спосіб очищення води в домашніх умовах. Поміркуйте

Номер слайду 19

Домашня робота. Вивчити параграф 21 З'ясувати чи у вас дома очищають воду? Якщо очищають , то як?

pptx
Додано
23 листопада 2023
Переглядів
696
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку