Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. Ви вже другий рік подорожуєте надзвичайною країною Хімії. І кожного разу, на кожному уроці виявляється, що ми знаємо з вами так мало, як Сократ казав: «Я знаю, що нічого не знаю!», бо кожний раз ми пізнаємо щось нове, зустрічаємося та знайомимося з новими мешканцями цієї казкової країни. Ось сьогодні на уроці ми перевіримо свої знання з теми: «Основні класи неорганічних сполук». Тему нашого уроку, запишіть в зошитах:
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. узагальнити знання про склад, класифікацію, хімічні властивості основних класів неорганічних сполук, типи хімічних реакцій, навчитися виконувати завдання зі складанням рівнянь реакцій за схемою, удосконалювати вміння розстановки коефіцієнтів у хімічних рівняннях, показати практичне значення основних класів неорганічних сполук. Мета уроку:
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. Виписати окремо формули оксидів, кислот, основ, солей. Н2SO4, KOH, Ba(NO3)2, Na2O, Al2(SO4)3, Mg(OH)2, HNO3, K2CO3, P2O5, Al(OH)3, BaO, HBr.
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції а) BaСl2 + Н2SO4 → б) MgО + Н2SO4 → в) Ba(OH)2 + Н2SO4 → г) MgСО3 + Н2SO4 → 1) ВаSO4↓ + 2Н2O 2) MgSO4 + Н2O + СО2↑ 3) ВаSO4↓+ Н2O + СО2↑ 4) ВаSO4↓+ 2НСl 5) MgSO4 + Н2O А4, Б5, В1, Г2 Перевір себе
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. Завдання 1. Виключить одноосновну кислоту серед двоосновних. Завдання 2. Виключить двоосновну кислоту серед одноосновних. Завдання 3. Виключить трьохосновну кислоту серед двоосновних. А) Н2SO4, H2SO3, H2SiO3, H3PO4. Б) HI, HBr, H2S, HF. В) HNO3, H2SO4, H2CO3, H2SiO3. 1В, 2Б, 3А Перевір себе
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. 1) Са + → СаО О2 2 2 (сполучення) 2) СаО + →Са(ОН)2 Н2О (сполучення) 3) P + → P2O5 O2 2 5 4 (сполучення) 4) P2O5+ → Н3PO4 Н2О 2 3 (сполучення) 5) Са(ОН)2+ H3PO4 →Ca3(PO4)2 + Н2О 3 2 6 (нейтралізації або обміну)
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропоную вам загальновідомі вислови та прислів’я, записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську.
Літературне завдання «Хімічні прислів’я» Пропонуємо вам загальновідомі вислови та прислів’я записані хімічною мовою. Ваше завдання перекласти на їх на українську. 1. Вода буває у твердому стані. 2. Карбон (ІІ) оксид, або чадний газ, корисний для людини. 3. У людському шлунку є кислота. 4. Колір лакмусу в кислоті червоний. 5. Кислота забарвлює фенолфталеїн у малиновий колір. 6. Всі гідроксиди розчинні у воді. 7. Індикатори в розчинах солей не змінюють свого забарвлення. 8. Всі метали розчиняються у кислотах. 9. Натрій карбонат – це кухонна сіль. Кухонна сіль натрій хлорид розчинна тільки в гарячій воді.