Авторська розробка Коренєвої Наталії Андріївни на тему Завдання економіки допоможе доповнити візуальним рядом матеріал шостого розділу підручника Громадянська освіта "Взаємодія громадян і держави в досягненні суспільного добробуту"
Економіка — це наука про те, як максимально задовольнити безмежні потреби в умовах обмеженості ресурсів. Автор презентації Коренєва Наталія Андріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею міжнародних відносин № 5110 клас. Громадянська освіта
Номер слайду 2
Економіка. Потреби — прояв необхідності мати певні блага, бажання володіти ними, відчуття нестачі, якщо бажання залишається незадоволеним.
Номер слайду 3
Ви. Ди БЛа. Г
Номер слайду 4
Класифікація економічних благ. Економічні блага — це ті товари й послуги, обсяг яких недостатній для задоволення потреб людей і може бути збільшений лише шляхом витрати праці та інших ресурсів.
Номер слайду 5
Основні виробничі ресурсиземля — природні ресурси, необхідні для виробництва товарів і послуг; праця — усі фізичні й розумові здібності людини, що застосовують у виробництві товарів і по слуг; капітал — сукупність матеріальних благ: машини, верстати, будівлі, дороги тощо (гроші використовуються для купівлі машин, устатку вання та інших засобів виробництва, проте безпосередньо нічого не виробляють, тому їх не розглядають як виробничий ресурс); підприємницькі здібності — здатність людини організовувати виробництво, приймати рішення, пов’язані з ризиком, упроваджувати інновації тощо (за статистикою, лише 5—10 % дорослого населення мають здатність до підприємницької діяльності, тобто можуть найбільш ефективно поєднати сучасні фактори виробництва, спонукати до ефективної діяльності трудовий колектив, розвивати виробництво на ризиковій, інноваційній основі). інформація.
Номер слайду 6
Процеси, що забезпечують задоволення потреб. Ключові чинники в забезпеченні потреб людини та функціонуванні економіки.
Номер слайду 7
Суб’єкти економічних відносин, учасники забезпечення потреб людини та функціонування економіки: Держава;домашні господарства (родини) як власники виробничих ресурсів і підприємці (ФОП фізична особа підприємець, ЛТД) — користувачі цих ресурсів;працедавці, що наймають на роботу, і наймані працівники;власники землі, нерухомості та орендарі, що беруть землю та нерухомість у користування; платники податків та органи фінансової влади; кредитори та боржники тощо;закордонний сектор економіки.
Номер слайду 8
Те, із приводу чого виникають економічні відносини, називають об’єктами економічних відносин. готові продукти (житло, товари в мережах роздрібної торгівлі);доходи державного бюджету або окремої родини; матеріальні ресурси (земля, будівлі, машини, устаткування); фінансові ресурси (банківські кредити, кошти інвестиційних, страхових, пенсійних фондів); прибутки підприємців.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Ми всі несемося вдалину на одній і тій самій планеті — ми екіпаж одного корабля. Антуан де Сент-Екзюпері
Номер слайду 11
Домашнє завдання. Прочитати матеріал розділу VІ «Взаємодія громадян і держави в досягненні суспільного добробуту»Тема 1. Завдання економіки. Відповісти на запитання: Що таке потреби людини? Чи можна задовольнити абсолютно всі потреби людини? Які чинники необхідні для виробництва благ? Які економічні процеси сприяють задоволенню потреб людини?Розробити інтелектуальну карту на тему Економіка.