Мета: Ознайомитись із правилами сервірування столу, прийомами користування столовими приборами, з традиціями споживання їжі різних народів. Навчити сервірувати стіл; формувати поняття про етикет; прищеплювати навички культури поведінки за столом. Розвивати естетичний смак, пізнавальний інтерес, пам'ять. Виховувати загальну культуру , взаємоповагу і взаємодопомогу під час виконання практичних робіт.
Правила поведінки за столом:1. Сидіти потрібно прямо, не розгойдуючись на стільці.2. Не слід поспішати прийматись за їжу, варто зачекати, поки страви подадуть усім гостям.3. Не створювати зайвого шуму.4. Серветка має лежати на колінах.5. Не тягнутися до якоїсь страви через увесь стіл.6. Не відмовлятися від запропонованого пригощання.7. Не накладати велику порцію.8. Виделку тримати в лівій руці, а ніж — у правій.9. Розмішувати цукор у чайних і кавових чашках , не привертаючи увагу зайвими звуками.10. Їсти слід не поспішаючи, беззвучно та спокійно.11. Відкушувати їжу маленькими шматочками, не набиваючи рот. Див. с. 136-137. Знайти не написані пункти.
Історія споживання їжіМ’ясо тварин, овочі, рослини — все споживали в сирому вигляді. З винаходом вогню почалися перші експерименти з продуктами харчування. Смажене або печене м’ясо виявилося смачнішим, ароматнішим. Під час археологічних розкопок знайдено хліб, випечений ще 6 тисяч років тому з перетертого зерна.
Столова білизна. Скатертина (кругла, прямокутна, овальна). Краї скатертини мають рівномірно звисати з усіх боків (приблизно на 25 – 30 см). Серветки (паперові, полотняні 30x30, 40x40см ). Рушники Для повсякденного сервірування можна використовувати красиву клейонку або індивідуальні підставки овальної чи круглої форми.