29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

Презентація до уроку "Школа - простір демократії"

Про матеріал

Матеріал для візуалізації теми з громадянської освіти "Школа - простір демократії"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Школа – простір демократії

Номер слайду 2

Які з цих правил ви вважаєте доцільними, а які б не хотіли мати у нашій школі?Які правила ви додали б до цього переліку від себе?За яких умов, на вашу думку, ці правила будуть виконуватися?

Номер слайду 3

Стаття 53 Конституції України: Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства. Які елементи містить право на освіту?

Номер слайду 4

Шкільна громада – група учасників освітнього процесу, об’єднаних спільністю інтересів, що ставить перед собою певні спільні завдання, новий тим відносин, характерною рисою якого є взаємодія всіх його учасників заради досягнення спільної мети. Громадське самоврядування в закладі освіти – це право учасників освітнього процесу колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організація дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді та в управління закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти. Учнівське самоврядування – це залучення учнів до громадських справ, самостійно організована учнівська діяльність.

Номер слайду 5

Права учасників освітнього процесу{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Здобувачі освіти мають право. Педагогічні працівники мають право. Батьки здобувачів освіти мають право. Ст. 53 ЗУ «Про освіту»Ст. 54 ЗУ «Про освіту»Ст. 55 ЗУ «Про освіту»

Номер слайду 6

Принципи учнівського самоврядування Відповідальність. Розширення реальних прав та повноважень органів самоврядування. Свідомість, самодіяльність та активність учнів. Регулярна почергова змінність виборчого активу. Конкретизація колективних творчих справ

Номер слайду 7

Функції самоврядування у школі: Участь у складанні плану роботи школи на новий навчальний рік. Проведення соціологічних досліджень з проблем життєдіяльності учнівських колективів. Забезпечення порядку, організація чергування в школі, у класіУчасть у проведенні педагогічних рад, на яких розглядають питання життєдіяльності учнівських колективів. Організація дозвілля учнів: підготовка і проведення конкурсів, творчих світ, змагань; організація літнього відпочинку учнів;Проведення загальношкільних лінійок, зборів, конференцій. Організація дозвілля на перервах. Організація роботи із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників, із дотримання санітарно-гігієнічних вимог та самообслуговування.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Домашнє завдання. Підручник с. 86-88 На вибір: Скласти твір-роздум від імені вчителя «Із якими учнями я хотів би працювати?»Скласти твір-роздум від імені учня «Вчитель мрії – яким він має бути?»Написати 5-7 тез відповідей на запитання «В якій школі я хотів би навчатися?»Завдання або 8, або 9, або 10, або 11, сторінки 88

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Срібняк Олена Сергіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Плєшакова Яна Віталіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
25 грудня 2020
Переглядів
2742
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку