21 серпня о 18:00Вебінар: День Незалежності України: освітня та виховна складова в контексті гуманітарної політики держави

Презентація до уроку української літератури в 11 класі "Інтимна лірика Ліни Костенко"

Про матеріал

Презентація створена до уроку у формі аукціону, де лотами є твори інтимної лірики Л. Костенко " Очима ти сказв мені люблю...", "Несказане лишилось несказанним", "Недумано, негадано", "Я вранці голос горлиці люблю"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Очима ти сказав мені: люблю. Душа складала свій тяжкий екзамен. Мов тихий дзвін гірського кришталю, несказане лишилось несказанним. Життя ішло, минуло той перон. Гукала тиша рупором вокзальним. Багато слів написано пером. Несказане лишилось несказанним. Світали ночі, вечоріли дні. Не раз хитнула доля терезами. Слова , як сонце, сходили в мені. Несказане лишилось несказанним. Ліна Костенко

Номер слайду 2

Інтимна лірика Ліни Костенко

Номер слайду 3

Ліна Костенко народилася навесні, чудової пори, коли природа починає новий виток життя. Ця пора асоціюється з новими емоціями, коханням, квітами. Так, саме з квітами… Поява перших весняних квітів: підсніжників, пролісків, тюльпанів,- свідчать про початок відліку нового етапу життя.

Номер слайду 4

тест-настрій до уроку

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Троянда. Це улюблені квіти творчих натур; сильні, вольові люди,що заради кохання готові на будь-які вчинки. Невпевнені в собі люди недолюблюють троянди. Айстри. Їх любять люди,що обожнюють свою роботу, мають цікаві хобі; досить часто схильні до песимізму, меланхолії, паніки. У коханні дуже віддані. Гвоздики. Улюблені квіти життєлюбів, реалістів. Ці люди завжди йдуть у ногу з часом, люблять бути в центрі уваги; може, трохи далекі від романтизму, але постійні в своїх почуттях.

Номер слайду 7

Нарциси. Подобаються людям,що готові принести себе в жертву заради коханої людини. Дуже турботливі ,віддані,часто живуть інтересами близьких. Ромашка. Люди з тендітною, роматичною душею; досить часто з неврівноваженою психікою, настроєм; вірять у прикмети, і це частенько збурює їх почуття. Бузок. Пристрасні, життєрадісні люди, що постійно шукають задоволень та розваг. Завжди бажані в компаніях. Але не постійні як у настроях, так і в почуттях

Номер слайду 8

«Проблемне питання»: як ви думаєте, чи можна купити кохання?

Номер слайду 9

Анкета автора. Прізвище, імя, по батькові автора Дата народження. Місце народження. Освіта. Найвідоміші збірки. Нагороди, відзнаки

Номер слайду 10

1-й лот СВІТЛИЙ СОНЕТЯк пощастило дівчинці в сімнадцять, в сімнадцять гарних, неповторних літ! Ти не дивись, що дівчинка сумна ця. Вона ридає, але все як слід. Вона росте ще, завтра буде вищенька. Але печаль приходить завчасу. Це ще не сльози - це квітуча вишенька, що на світанку струшує росу. Вона в житті зіткнулась з неприємістю: хлопчина їй не відповів взаємністю. І то чому: бо любить іншу дівчину, а вірність має душу неподільчиву. Ти не дивись, що дівчинка сумна ця. Як пощастило дівчинці в сімнадцять!

Номер слайду 11

2 –й лот. Хай буде легко. Дотиком пера. Хай буде вічно. Спомином пресвітлим. Цей білий світ — березова кора, по чорних днях побілена десь звідтам. Сьогодні сніг іти вже поривавсь. Сьогодні осінь похлинулась димом. Хай буде гірко. Спогадом про Вас. Хай буде світло, спогадом предивним. Хай не розбудить смутку телефон. Нехай печаль не зрушиться листами. Хай буде легко. Це був тільки сон, що ледь торкнувся пам'яті вустами.

Номер слайду 12

3 – й лот. Я вранці голос горлиці люблю. Скрипучі гальма першого трамваю я забуваю, зовсім забуваю. Я вранці голос горлиці люблю. Чи, може, це ввижається мені той несказанний камертон природи, де зорі ясні і де тихі води? — Я вранці голос горлиці люблю! Я скучила за дивним зойком слова. Мого народу гілочка тернова. Гарячий лоб до шибки притулю. Я вранці голос горлиці люблю...

Номер слайду 13

4 – й лот. Розкажу тобі думку таємну, дивний здогад мене обпік: я залишуся в серці твоєму на сьогодні, на завтра, навік. І минатиме час, нанизавши сотні вражень, імен і країн, – на сьогодні, на завтра, назавжди! – ти залишишся в серці моїм. А чому? То чудна теорема, на яку ти мене прирік. То все разом, а ти – окремо. І сьогодні, і завтра, й навік.

Номер слайду 14

5 – й лот. Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни. Лиш не зроби слухняною рабою,не ошукай і крил не обітни!Не допусти, щоб світ зійшовся клином,і не присни, для чого я живу. Даруй мені над шляхом тополинимважкого сонця древню булаву. Не дай мені заплутатись в дрібницях,не розміняй на спотички доріг,бо кості перевернуться в гробницяхгірких і гордих прадідів моїх.І в них було кохання, як у мене,і від любові тьмарився їм світ.І їх жінки хапали за стремена,та що поробиш,— тільки до воріт. А там, а там... Жорстокий клекіт боюі дзвін мечів до третьої весни... Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни.

Номер слайду 15

Вправа «Напиши кохання». Спробуйте зобразити емоції, які дає кохання людині на серцях, у яких одна половина - це сумні сторони, а друга - усе те світле, що несе людям це прекрасне почуття.

Номер слайду 16

Недумано, негадано. Забігла в глухомань,Де сосни пахнуть ладаном. В кадильницях світань. Де вечір пахне м’ятою,Аж холодно джмелю... А я тебе, а я тебе,А я тебе люблю... Ловлю твоє проміння. Крізь музику беріз,Люблю до оніміння,До стогону, до сліз. Без коньяку, шампана,Я вже без вороття –Я п’яна, п’яна, п’яна –На все своє життя...

Номер слайду 17

Домашнє завдання. Читати та аналізувати поезії Костенко, вивчити напам’ять одну з поезій на вибір, прочитати роман «Маруся Чурай». Творче завдання: написати власну поезію про кохання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Гордієнко Олена Вікторівна
  Матеріал подано нестандартно, використано форми роботи: групова, індивідуальна, ротаційні трійки.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Українська література (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Авраменко О.М., Пахаренко В.І., Мовчан Р.В.)
Додано
7 січня 2018
Переглядів
1602
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку