Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація до уроку української літератури "В.Симоненко.Цар Плаксій і Лоскотон"

Про матеріал

Презентація-супровід для всього уроку української літератури на тему "В.Симоненко.Цар Плаксій і Лоскотон",що дозволить створити позитивний настрій та хорошу атмосферу,зацікавить учнів .

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Краще терпіти нужду і бути веселим, ніж жити в розкошах, не знаючи почуття радості. Епіктет, давньогрецький філософ

Номер слайду 4

?

Номер слайду 5

Василь Симоненко. Цікава сторінка з життя митця. Казка «Цар Плаксій та Лоскотон». Різні життєві позиції царя Плаксія і Лоскотона (песимістична і оптимістична)

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Василь Симоненко

Номер слайду 8

Проста сільська хата під стріхою, тільки табличка блакитна праворуч з написом: “У цій хаті народився і виріс відомий український поет Василь Симоненко”.

Номер слайду 9

Іще зовсім малим був Василь, як батько покинув сім’ю, тому й писав поет: У мене була лиш мати, Та був іще сивий дід, Нікому, не мовив «тату» І вірив, що так і слід.

Номер слайду 10

У 1952 р. закiнчив iз золотою медаллю середню школу та вступив на факультет журналiстики Киïвського унiверситету iменi Т. Г. Шевченка.

Номер слайду 11

Черкаси. Площа навпроти редакції газети «Черкаський край» по вулиці Хрещатик. Василь Симоненко свого часу працював у цій обласній газеті, а тепер його бачитимуть таким же енергійним і динамічним, яким запам'ятали назавжди.

Номер слайду 12

За його життя вийшли лише збірки поезій "Тиша і грім" (1962) і казка "Цар Плаксій і Лоскотон" (1963)

Номер слайду 13

Казки Василя Симоненка

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

«Цареве сімейство».

Номер слайду 19

Віршована мова( ритм) - Рима-  Роль рими:  Строфа -це мова, у якій поєднуються наголошені й ненаголошені склади. співзвучне закінчення рядків. за допомогою рим віршові рядки об’єднуються у строфи.(повтор)—сполучення двох чи кількох віршованих рядків.

Номер слайду 20

Гра «Відшукай риму»Він ходив по всій країні І носив з собою сміх. В розмальованій торбиніВ пальцях лагідних своїхаабб. Перехресне римування

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Словникова робота Нагайка – батіг Торбина – сумка Льох – погріб Баламут – той,хто не дає спокою,підбурює,підбиває на щось Шпари – щілини Посіпака – той,хто служить принижуючись Аркан – зашморг Грати – решітки Свита – оточення Зілля – трава Батраки – наймані робітники з тяжкими умовами праці Чимчикуй – іди.

Номер слайду 23

Робота в групах

Номер слайду 24

ПЛАКСІЙЛОСКОТОНщирий і добрий; шанобливий і поважний; відвертий,шанувальник сміху; безкорисливий, незаможний;любить дітей та простий люд; справедливий, мужній; дружелюбний, волелюбнийволодар Плаксограда;жадний і підступний;ледар, марнотрат;жорстокий, улесливий;гнобитель, тиран;любитель дитячихсліз;боягуз, хитрий;ненавидить Лоскотона

Номер слайду 25

Проблемна сходинка. Яку життєву позицію радить обрати нам автор - оптимістичну чи песимістичну??

Номер слайду 26

Якби ви могли подарувати Плаксію квітку – восьмицвітку із бажаннями та пропозиціями, які допоможуть йому змінити його характер, поведінку, що б ви йому побажали?ПОБАЖАЛЬНА СХОДИНКА

Номер слайду 27

стати добримбезкорисливимчуйнимщириммилосерднимдружелюбнимпрацелюбним

Номер слайду 28

допомагає краще працювати легеням;підвищує імунітет;СМІХ:зберігає молодість шкіри;продовжує життя.«Здоровий сміх зміцнює здоров’я і продовжує життя».

Номер слайду 29

Домашнє завдання. Написати твір – роздум «Чому потрібно бути оптимістом?» Знайти і записати в зошити приказки, прислів’я про сміх, радість, віру в життя

Номер слайду 30

Життя –це казка, тож будьтедобрими героями в ній.

pptx
Додано
10 лютого 2018
Переглядів
917
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку