Презентація містить завдання, спрямовані на узагальнення та систематизацію знань учнів з теми "Фонетика, графіка, орфоепія, орфографія". Дану презентацію можна використовувати для підготовки учнів до контрольної роботи
Узагальнення та систематизація вивченого. Підготовка до контрольної роботи
Номер слайду 2
Зоровий диктант — корегування тексту Батьківщиною слов’янської абетки, як відомо, стала болгарія. Саме там на її весокогіррях знашли собі претулок і захесток мудрі вегнанці – учні Керила і мефодія. Вони прадовжили вилику Місію братів, недали згаснути духовному вогнищу.
Номер слайду 3
Позначте рядок, у якому під час перенесення слів допущено помилки: А зас-віт-ло, прек-рас-ний, ход-жу, сид-жу; Б ви-вчи-ти, ща-стя, брат-ство, тво-ри-ти; В іс-то-рич-ний, о-лія, пів-яблука, мав-пя-чий; Г пів-пор-ції, тьмяний, в’я-за-ти, швид-кіс-ний.
Номер слайду 4
Позначте рядок, у якому кількість букв і звуків різна: А ясність, щирість, щабель, Гуцульщина; Б генерал, книжка, рясний, пюре; В щастя, дзвякнути, пір’їна, солом’яний; Г платня, мавпеня, порося, черепаха.
Номер слайду 5
Позначте рядок, у якому всі слова можна переносити з рядка в рядок: А тюль, шаль, сіль, ясен; Б тиша, щастя, радість, книга; В явір, мить, єнот, їжа. Г один, стіл, стань, моя
Номер слайду 6
Позначте рядок слів, у якому фонетичний запис відображає неправильну вимову А [молот'ба]; Б [бор'уц':а]; В [бород'ба]; Г [радіст'].
Номер слайду 7
Позначте рядок, у якому букви я, ю, є позначають один звук: А морквяний, пір’я, м’ята, яблуко; Б під’їзд, жаб’ячий, інтерв’ю, зв’язок; В мавпячий, медвяний, пюре, буряк; Г пів’юрти, рясний, сузір’я, тьмяний.
Номер слайду 8
Установіть відповідність. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою: 1 дзьоб; А У слові на один звук більше, ніж букв. 2 ящик; Б У слові на один звук менше, ніж букв. 3 рояль; В У слові на два звуки менше, ніж букв. 4 галька. Г У слові однакова кількість букв і звуків. Д У слові на два звуки більше, ніж букв.
Номер слайду 9
Фонетична загадка 1-й звук – приголосний глухий, його пара - / з /. 2-й звук – голосний ненаголошений, шукайте його у слові батьківський. 3-й звук – приголосний дзвінкий, не має пари, можна знайти його у слові мама. 4-й звук – приголосний дзвінкий, він завжди м’який. 5-й звук – голосний наголошений, у алфавіті позначається першою літерою.
Номер слайду 10
Вказані слова запишіть у три стовпчики: 1) з голосним [е]; 2) з голосним [и]; 3) з голосним [о]. В..сокий, в..да, в..л..тенський, ч..тання, в..л..сся, укр..вати, д..фіс, стр.. міти, в..р..г, літоп..с, січ..нь, д..р..га, н..нав..діти, од..надцять, здал..ка,п..р..н..сти, сімд..сят, ..зерце, дзв..нити, ож..л..дь, кол..со, абр..кос, ел..мент,д..хання, р..ш..то, к..жух, уроч..стий, з..л..то.