Презентація до уроку в шостому класі "ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬ"

Про матеріал
Презентація до уроку в шостому класі "ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬ" допоможе учням засвоїти матеріал.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬМій дім – моя фортеця (Народна творчість)

Номер слайду 2

Девіз уроку: Працюй наполегливо,Швидко, старанно,Щоб кожна хвилина. Не втратилась марно. Зробіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись там, де ви є. (Теодор Рузвельт)

Номер слайду 3

Чиста дошка. Які є види мовлення?Які бувають описи?Який це художній опис, що для нього характерно?

Номер слайду 4

Лексична хвилинка. Опис – особливий вид зображення якої-небудь статичної картинки чи обстановки, в якій відбуваються події (пейзаж, інтер’єр, портрет).Інтер’єр – внутрішній простір будівлі, приміщення; жанр образотворчого мистецтва, який відіграє значну роль у картинах на побутові та історичні теми. Дизайн – вид діяльності, пов’язаний з проектуванням предметного світу. Дизайнери розробляють зразки побудови предметного середовища. Архітектура – будівельне мистецтво, проектування і будівництво споруд; мистецький характер будівлі. Архітектори – спеціалісти з архітектури.

Номер слайду 5

Хвилинка літературознавцівІнтер’єр виступає як засіб характеристики персонажа (Панас Мирний «Морозенко»). Інтер’єр – місце дії (С. Васильченко «Дитинство Шевченка», А. Чайковський «В Острозькій школі»).Інтер’єр, який впливає на розвиток дії (О. Вишня «Перший диктант»).Інтер’єр може характеризувати: соціальне походження (багатство, бідність, освіченість – неуцтво); риси характеру (самостійність, оригінальність, працьовитість, лінощі, охайність). Сферу вподобань і поглядів (професію, бездіяльність, агресивність, миролюбність)

Номер слайду 6

Хвилинка перекладачів. Текст №1 Вся квартира битком набита вещами; у него есть стол, верстат, куча стружек, рубанки, пилы. В квартире всегда великолепно пахнет клеем, лаком и стружками. (по А. Чехову)Словничок. Битком набита – повна-повнісінька; вещи – речі. Текст №2 В большой комнате стены были сплошь заставлены шкафами, где на полках громоздились пёстрые камни. Над столом, очень просторным и заваленным книгами, между которыми виднелись камни, висели портреты академиков Верднадского и Ферсмана. (по Л. Кассилю)Словничок. Сплошь – суціль; шкафы – шафи; полки – полиці; громоздились – нагромаджувались; пёстрые – строкаті.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

С. Н. Андріяка“Дачний інтер'єр”

Номер слайду 9

Луіджі Премацци, «Зимовий палац. Біла зала» Анонім 19 ст. «Вітальня в садибі Знаменське-Райок».

Номер слайду 10

Подключников Н. «Кабинет П. Н. Зубова»

Номер слайду 11

Адріан ван Остаде «Майстерня художника». 1663 р., Дрезден

Номер слайду 12

Пітер Санредам. «Церква Св. Анни в Харлемі». 

Номер слайду 13

Ребу Ш. «Бібліотека в садибі Авчурино»Анонім. «Майстерня провінційного художника пізнього класицизму», 1840-і рр.

Номер слайду 14

Ян Стен. «Витівки школярів, коли заснув учитель»

Номер слайду 15

Особливості опису приміщення. В ННаприклад: Посередині кімнати – стіл. В Н Ліворуч під стіною – шафа. В описі предмета “відомим” є назва предмета або його частин, “новим” є назви ознак. В ННаприклад: Світлиця простора. В Н Стіни чисто побілені.

Номер слайду 16

Ми - письменники!Опис приміщення допомагає розповісти про життя людей, їх працю та побут, інтереси й захоплення. Часто саме інтер’єр допомагає зрозуміти внутрішній світ людини. Завдання: спробуймо себе в ролі письменників і створимо опис якогось приміщення.

Номер слайду 17

Опис приміщення. Мета наукового стилю -точність і конкретність. Слова вживаються тільки в прямому значенні. Мета художнього стилю –викликати певне ставлення до нього та до людини, яка тут мешкає або працює. У такому описі всебічно використовуються художні засоби. У художній описах приміщення нерідко використовується уособлення – меблі та речі “олюднюються”. Так вони докладніше й повніше можуть “розповісти” про життя своїх господарів.

Номер слайду 18

Робота над текстом: прочитати зразок опису приміщення. Визначити, до якого стилю мовлення належить текст. Довести свою думку. Ця кімната площею 12 м². Висота стін 2м. 60см. Вікно кімнати виходить на південь. Тому приміщення достатньо світле в будь-яку пору року. Підлога в кімнаті паркетна, стіни та стеля обклеєні шпалерами. На підлозі – килим синього кольору. На вікнах – голубі штори. Ліворуч від входу, у кутку, стоїть диван-ліжко. Біля вікна письмовий стіл та стілець. На столі – настільна лампа. Справа (від вхідних дверей) стіна зайнята полицями-стелажами, заповненими книгами. У кутку між вікном стелажами – тумбочка, на якій стоять музичний центр.

Номер слайду 19

Cкладання твору учнями. Дизайнер (англ. designer) – проектувальник, творець оригінальних ескізів, зразків, моделей, візерунків і ін. В англійську мову це слово прийшло з латинського – designer (лат.) – показувати, намічати, робити. Основне завдання дизайнера – гармонійне поєднання корисності, зручності та краси в промислових виробах, побутових приладах, меблях, житлових масових, інтер’єрах квартир, офісів.

Номер слайду 20

Розгляд ілюстрацій і визначення призначення кімнат

Номер слайду 21

Слова для довідок. Навісні шафи, газова плита, дверцята зі склом, зручне розташування, кутова кухонна стінка, обідній стіл, витяжна шафа, кольорова гамма, оригінальний дизайн, комод для білизни, просторе приміщення, світла кімната, килимок, журнальний столик, крислатий вазон, широке вікно, приліжкова тумбочка, широка шухляда, різьблені бильця, дзеркальні двері, паркетна підлога, на підлозі постелений лінолеум, гармонійне поєднання кольорів, вдале доповнення, стильні, сучасні меблі, зручний м’який стілець, письмовий стіл з полицями для книг та дисків, чудовий, яскравий візерунок, затишок, дизайнерське рішення, оздоблення стін.

Номер слайду 22

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 23

Бароко. Бароко (італ. bагоссо – химерний) – художній стиль, відмінністю якого були декоративна пишність, динамічні, складні форми і мальовничість. Симетрія в стилі, простір. У дизайні інтер'єру бароко прагне до пишності, величі і просторового розмаху. На зміну спокійним класичним формам кругів і овалів приходять звивисті спіралі й складні поверхні площин. Цей стиль вперше в історії поєднав у собі два поняття – стилю і способу життя. Він відбив віяння своєї епохи; переважаючі кольори: приглушені пастельні та білий і золотий; елементи і аксесуари інтер'єру: рясно декоровані колони, витончена обробка багаторівневих стель, ліпнина, скульптурні групи, вази і т. ін. В епоху бароко меблі набули різноманітних форм.

Номер слайду 24

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 25

Класицизм. Стиль, який звернувся до античної спадщини як до норми і ідеального зразка. Класицизму властиві ясні геометричні форми, сувора відповідність, монументальність і величність, гармонійність всіх складових, дорогі якісні матеріали (камінь, натуральне дерево, шовк та ін.) і стриманий декор. Архітектори тієї епохи гармонійно зв'язували античні форми з м'якістю природи і одночасно з досягненнями світової культури. Переважаючі кольори: насичені: зелений, пурпурний із золотим акцентом, рожевий, небесно- блакитний, форми: чіткі геометричні; статуї на даху; ротонда, для меблів характерні прямі або трохи зігнуті форми; елементи і аксесуари інтер'єру: круглі і ребристі колони, пілястри, статуї, стриманий античний орнамент,кесонний звід; конструкції: монументальні, стійкі, прямокутні, арочні.

Номер слайду 26

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 27

Скандинавський стиль. Характерні риси: натуральність, простота і природність, тонкі витончені і легкі деталі конструкцій з багатошарового дерева, в основному з бука і дуба. Ще одна відмінна риса північних інтер'єрів – досить багато зелені: живі рослини в горщиках на підлозі, на столах, підвішені на стінах. Скандинавські дизайнери поєднують інтерес до національних традицій з пошуком нових функціональних рішень. Традиційна любов до природних матеріалів поєднується з прагненням використовувати нові технології та нові матеріали: хромований метал, скло, декоративні тканини, оздоблення плетеними деталями. Переважаючі кольори: світлі. Для скандинавського інтер'єру характерні дощаті підлоги зі світлого дерева, світлі стіни, прості дерев'яні меблі, світлі або яскраві чохли з тканини, контрастні подушки, світлі пухнаті килими на підлозі.

Номер слайду 28

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 29

СУЧАСНІ СТИЛІ: Мінімалізм. Мінімалізм заснований на принципі побудови ідеальних форм і пропорцій, конструювання простору грою контрастних колірних співвідношень і освітлення при повній відсутності декору. Лаконічність у розміщенні предметів, на яку робиться акцент, в поєднанні з високою якістю використовуються матеріалів, гладких дзеркальних фактур і переважанні білого кольору, що підкреслює силуети, створюють ілюзію нескінченного простору і невагомості. Поверхні повинні бути ідеальними, цільними. Величезна виразність досягається за рахунок контрастних кольорів, матеріалів, а також асиметрії і незвичайних пам'ятних образів. Для мінімалізму властиві: монохромність, мінімальна кількість кольорів, чіткість композиції, гранична простота оформлення, робота великими площинами, чіткі геометричні фігури, але також припустимі і злегка зігнуті форми. У плані матеріалів використовуються: алюміній, хром, сталь, матове скло, натуральне дерево, натуральний камінь, пластик. Переважаючі кольори: улюблений колір мінімалізму – білий. Тому він домінує в кольоровості світла, допускаючи лише незначні варіації відтінків. Характерні риси: інтер'єрам в стилі мінімалізм властива гранична лаконічність форм, повна відсутність декору, орнаментів, ясність композиції, акцентування природності фактур, графічність, робота з великими площинами.

Номер слайду 30

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 31

СУЧАСНІ СТИЛІ: Конструктивізм. У дизайні інтер'єру стилю характерні продумані функціональні рішення і строга відповідність їхнім вимогам, компактні обсяги з чітко виявленимкаркасом, технічна ясність форм. Відсутність ліпного декору. Широковикористовуються вбудовані ніші, підсвічування. Меблі відрізняютьсямобільністю і функціональністю. Характерні риси: основа художнього образу не композиція, а конструкція.

Номер слайду 32

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 33

СУЧАСНІ СТИЛІ: Техно. Це стиль, якому властива особлива психологія життя. У дизайні інтер'єрівжитлових приміщень використовується не часто, але зате дуже популярний у диско-клубах, ресторанах і т. д. Техно поєднує в собі всі можливості сучасних технологій і особливу атмосферу світобачення, іноді навіть на шкоду функціональності. В обробці обов'язково присутній метал, скло. Стиль, що ввібрав в себе всю яскравість і екстремальний блиск шоу 80-х. Характерні риси: Яскравість, екстремальність, поєднання можливостейсучасних технологій і особлива атмосфера світобачення, іноді навіть на шкоду функціональності. Техно – стиль, якому властива особлива психологія життя. У дизайні інтер'єрів житлових приміщень використовується нечасто, але дуже популярний у клубах та ресторанах і т.д.

Номер слайду 34

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 35

СУЧАСНІ СТИЛІ: Хай-Тек. Це стиль з'явився на початку 1930-х. приносить в інтер'єр відчуття світла і простору, акцентує увагу не на колірній гамі або малюнку, а на формі і фактурі архітектурних деталей і предметів інтер'єру. Характерні риси: конструкційна відкритість, улюблені матеріали: метал, скло, бетон, натуральне дерево. Практично повна відсутність декору тут компенсується “роботою фактури”: грою світла на склі, блиском хромованих і металевих поверхонь, малюнком натуральної деревини. Хай-тек - це стиль високих технологій, пропагує естетику матеріалу. Переважаючі кольори: цегляний, металевий, колір деревини. Елементи і аксесуари інтер'єру: оголення цегельної кладки, штучне старіння штукатурки і виведення в приміщення опор і балок.

Номер слайду 36

Вправа «Снігова куля» За фото кімнати кожен учень по черзі робить висловлювання, створюючи таким чином колективний усний твір.

Номер слайду 37

СУЧАСНІ СТИЛІ: КантріКантрі в перекладі з англійської означає – село. Це стиль ностальгії по тихому, простому і затишному заміському побуті, позбавленому надуманості та химерності. Трохи романтичний, дуже затишний і комфортний він налаштовує на приємне проведення часу в колі сім'ї, спокійне і розмірене життя. Форми внутрішніх просторів заміського житла як би зливаються з природою. Стилістика «кантрі» визначається комфортабельністю і доцільністю – це екологічний дизайн. Елементи і аксесуари інтер'єру: старовинні речі, рідкісні книги, квіти, плетені меблі, м'які меблі з дерев'яним каркасом. Вибір кольорової палітри залежить від смаку господарів, естетичних уподобань, характеру і темпераменту. Загалом це природна палітра.

Номер слайду 38

Орфографічна хвилинка (Не)великий, (напів)темний, (много)кутники, ч(е,и)пурний, в)здов(ж,ш), (по)середині,(з)ліва, (с)права, (на)проти… 

Номер слайду 39

Завдання учням Опишіть свою кімнату за планом( усно). Моя кімната. Плана) розмір кімнати, її форми.б) освітлення;в) оздоблення стін, вікон;г) обстановка (меблі, їх розташування);д) особливості кімнати;е) призначення кімнати;є) який настрій викликає кімната. 

Номер слайду 40

Творча робота Ситуація вибору Виконати одне із завдань: Незабаром свято. Складіть опис святкового оформленої кімнати. Уявіть, що ви переїхали в нову квартиру. Напишіть своєму другові (подрузі, родичам) листа, розкажіть про цю квартиру чи кімнату. Спроектуйте кімнату своєї мрії, станьте на деякий час дизайнерами. Дизайнер (англ. designer) – проектувальник, творець оригінальних ескізів, зразків, моделей, візерунків і ін. В англійську мову це слово прийшло з латинського – designer (лат.) – показувати, намічати, робити. Основне завдання дизайнера – гармонійне поєднання корисності, зручності та краси в промислових виробах, побутових приладах, меблях, житлових масових, інтер’єрах квартир, офісів. 

Номер слайду 41

Гра «Згадай літературу»Назвіть якомога більше творів, у яких описується інтер’єр.

Номер слайду 42

Домашнє завдання Напишіть твір-мініатюру «Кімната моєї мрії» («Будинок моєї мрії»)

pptx
Додано
31 травня 2019
Переглядів
4513
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку