Презентація до уроку "Виготовлення штучних квітів"

Про матеріал
Презентація допоможе удосконалювати компетентності в технологіях: спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати, вдосконалити вміння та навички роботи з папером, виготовити штучні квіти із гофрованого паперу за зразком, розвивати екологічну грамотність,уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя, художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук, виховувати загальнокультурну грамотність, естетичні почуття, бажання дотримуватися правил безпечної праці.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Встала весна, чорну землю сонну розбудила, Уквітчала її рястом, барвінком укрила. А на полі жайворонок, соловейко в гаї – Землю, убрану весною, вранці зустрічають.

Номер слайду 3

Асоціативне гронотеплосонцезеленьквіти. ВЕСНАжиття. Шевченко

Номер слайду 4

ВРЯТУЙМО ПЕРВОЦВІТИ!А я весна! Прийшла вже в Україну,Несу проміння сонечка у світ. Теплом і квітами я радую людину,Несу й дарую щедро — первоцвіт. У квітах є і загадка, і диво. Цілющі ліки, і легенди є. Вивчайте квіти і живіть щасливо,Любіть довкілля і життя своє. Зі мною тут є найдивніші квіти,Які прийшли після зими у світ,Щоб ви їх вчились берегти й любити,Вивчати й розуміти з ранніх літ. 

Номер слайду 5

Розмісти правильно літери2 4 6 3 7 5 1 Н Т Ь Ю А Л П 2 6 1 4 5 7 О К С К У Р С тюльпанкрокус

Номер слайду 6

2 4 3 5 6 1 С Н Р А Ц И5 7 6 4 1 2 9 8 3 О Ц Т В П Р Е І В первоцвітнарцис

Номер слайду 7

О І К О П С Р Л3 1 5 2 4 9 8 10 6 7 ПІ С П Н Д И К Ж І Н 5 7 1 8 2 6 4 3пролісокпідсніжник

Номер слайду 8

Наукова назва підсніжника — галантус. Утворена вона з латинізованих грецьких слів gála і ánthos — «молочна квітка». Мовою квітів підсніжник означає розраду і надію.

Номер слайду 9

Цибулини підсніжників отруйніХоч підсніжники виглядають крихкими, але вони вміють себе добре захистити. Їх цибулини отруйні, так що жоден гризун не сміє їх чіпати. Цибулини підсніжника містять речовини, які становлять небезпеку і для людини.

Номер слайду 10

Деякі види пролісків занесені до Червоної книги. За законом можна продавати тільки ті, які були вирощені в теплицях і мають відповідний сертифікат.

Номер слайду 11

ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ!ПІДСНІЖНИК ЗВИЧАЙНИЙ

Номер слайду 12

Виготовлення штучних квітів з гофрованого паперу «Підсніжники»

Номер слайду 13

Епіграф до уроку:  Лиш праця світ таким, як є, створила. Лиш в праці варто і для праці жить.      І. Франко

Номер слайду 14

Матеріали для виготовлення штучних квітів

Номер слайду 15

Властивості гофрованого паперу Гофрований папір — матеріал, який використовується для рукоділля, при створенні упаковок і у виробництві картону. Існують різні види гофрованого паперу, що розрізняються по товщині, за кольором, та фактурою. З’явився він не так давно, але зараз використовується дуже широко. Прийнято вважати, що цей папір був винайдений у Великобританії в 1856 році, там його застосовували як підкладку для капелюхів. Гофрований папір може бути будь-яких кольорів і фактур, так як паперова промисловість випускає величезний асортимент цього продукту.

Номер слайду 16

Застосування гофрованого паперу Гофрований папір використовується для створення: декоративних букетів, гірлянд, композицій; подарункового упакування; виробничого упакування; наповнювачів для коробок і сумок; декоративних елементів у приміщеннях; носіїв реклами різного характеру.

Номер слайду 17

Матеріали та інструментигофрований папір білого і зеленого кольору, дріт, ножиці, клей ПВА, пензлики, серветки для рук, олівець, гумка

Номер слайду 18

Правила користування ножицями1) Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці. Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця. 2) Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням. 3) У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза. 4) Не розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює. 5) Під час робочого процесу не відволікайся на сторонні справи, не розмовляй, будь зосередженим. У процесі роботи дотримуйся порядку на робочому місці, а після роботи акуратно прибери його. Після роботи ножиці склади, бажано, в чохол.

Номер слайду 19

Правила користування клеєм1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв. 2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою або витерти вологою серветкою.3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися серветкою. 4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

Номер слайду 20

Технологічна карта. Виготовлення підсніжника з гофрованого паперу

Номер слайду 21

1. 1. Почнемо з пелюсток. Приготуйте білий гофрований папір і відріжте 3прямокутних відрізка 25мм/100мм.

Номер слайду 22

2. . Визначте центр прямокутників методом складання

Номер слайду 23

3. Зробіть два оберти по центру прямокутника

Номер слайду 24

4. Складіть прямокутник удвоє на місці скрутки, сформуйте пелюстку

Номер слайду 25

5. Тепер вирізаємо з світло-зеленого гофрованого паперу серцевину квітки розміром 50 мм/50мм

Номер слайду 26

6. Витягуємо прямокутник з одного з боків.

Номер слайду 27

7. Згортаємо листочок в трубочку.

Номер слайду 28

8. Нижню частину закручуємо в жгутик.

Номер слайду 29

9. Прикріплюємо пелюсточки до основи, тобто до серцевини, і закріплюємо дротиком.

Номер слайду 30

Руки в сторони та вгору — на носочки піднялись. Підніми голівку вгору — й на долоньки подивись. Присідати ми почнемо, добре ноги розімнемо. Раз — присіли, руки прямо. встали — знову все так само. Повертаємося вправно. все виконуємо гарно. Вліво-вправо повернулись  і сусіду усміхнулись.

Номер слайду 31

10. Тепер вирізуємо листочки підсніжника із зеленого гофрованого паперу

Номер слайду 32

11. Заокругліть верх листочка і трохи витягніть руками.

Номер слайду 33

11. Для стебла виріжте довгу тонку смужку, розтягніть легенько руками. 12. Змастіть смужку паперу клеєм і акуратно обмотайте дріт.

Номер слайду 34

13. Під час обмотування стебла, прикріпіть листочки, попередньо змастивши їх клеєм.

Номер слайду 35

14. Тепер надайте форму вашому підсніжнику.

Номер слайду 36

Очікуваний результат

Номер слайду 37

ЛЕГЕНДИ ПРО КВІТИ ВЕСНИО! Перші квіти — вісники надії,Народжені в полях і у лісах…Вони несуть з собою чисті мрії,Оспівані у думах і піснях. Дарують людям і красу, і ласку,І радістю наповнюють серця. Ведуть в чарівну, неповторну казку,І супроводжують людину до кінця. А скільки є легенд про диво-квіти!Казок і віршів, загадок, пісень…Вивчайте світ і кожну квітку, діти,Знання свої примножуйте щодень. А зараз ми розкажемо вам диво,Що у легендах люди зберегли. Бо кожній квітці щось своє властиво,Вони ж до нас із давнини прийшли. 

Номер слайду 38

Є багато легенд про підсніжники, але тільки в одній говориться, що він був першою квіткою на Землі. Згідно з міфом, коли Бог вигнав Адама та Єву з Раю, була зима, і земля була вкрита товстим шаром снігу. Коли Єва йшла через сніг, вона почала замерзати,  плачучи за красою райського саду. Щоб полегшити душевний біль, Бог перетворив кілька сніжинок в квіти підсніжника.

Номер слайду 39

Легенда про Галатею та Ациса

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ!Не зривайте квітку, любі діти. Хай милує серце ніжний цвіт. Цій красі ви будете радіти. Й добрими ітимете у світ. В квітці стільки радості і світла,Та краси, що душу полонить. Бо вона під сонечком розквітлаІ прийшла, щоб в цьому світі жить. Щоб нектаром бджілку напоїтиІ комашку від дощу укрить. Навіть просто світові радіти,Пташечці сердечко звеселить…Ароматом простір напоїти. Хай по всьому світу він летить!З квіткою і людям легше жити,То ж милуйтеся, але її не рвіть…

Номер слайду 43

Участь в всеукраїнській акції «ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ - 2020»Екологічна акція «Збережемо першоцвіти» щорічно проводиться навесні, з метою посилення державного і громадського контролю за охороною та збереження рідкісних ранньоквітучих видів рослин.

Номер слайду 44

Дякую усім за увагу, взаємодопомогу та приємно проведений урок.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Цецхладзе Марина Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Шульга Тетяна Іванівна
    Дякую за цікавий матеріал. Все достатньо зрозуміло і можна використати на дистанційному навчанні.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Машков Сергій
Додано
11 березня 2020
Переглядів
8590
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку