Мета уроку. Виготовити карту України у у вигляді квіткового букету, формувати конструктивно-художні вміння учнів, розробити художній проект конструктора-саморобки “Україна- букет”, розвивати вміння дітей дивитися на знайомі речі під новим кутом зору, вчити їх милуватися красою довкілля, розвивати почуття патріотизму, виховувати емоційно позитивне ставлення до рідного краю.
Хід уроку. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Подивіться на дошку. Ви бачите на ній багато квітів. А чи замислювались ви над тим, чому з давніх-давен поруч із людиною завжди були квіти? Що відомо людині про них? Мабуть, не так уже і багато. А про них варто знати більше.
Розповідь про рослини-символи. Дідух - найпоширеніший традиційний український символ, пов’язаний із новорічними святами. Це сніп жита, який робили з першого зажинку. Його ставлять на різдвяний стіл. Це символ врожаю, пам’яті роду. Колядничок - символ Різдва і Нового року. Це китиця колосків із кількох пучків жита або пшениці. Його одоблювали стрічками, квітками. Дівчата дарували коляднички на свята Нового року і Різдва.
Водохрещенський глечик - щоб вода була цілющою, його оздоблювали квітами деревію(символ нескореності) та безсмертника(символ молодості та безсмертя). Християнське освячення води відбувається в день свята Водохреща, після літургії, на річці або озері. Букет до свята Маковія (маковійчик) - у ньому обов’язково повинні бути великі достиглі голівки маку, чорнобривці, жоржини, айстри, гвоздики, барвінок, різні трави, які в народі називають зіллям: волошки, м’ята, чебрець, любисток, полин.
5. Планування наступних трудових дій. Подивіться, яка гарна Україна на карті. Скільки на ній річок, озер, морів, яка вона зелена. А тепер закрийте очі й спробуйте уявити, який вигляд мала б наша країна, коли б ми мали змогу намалювати на карті кожне деревце, кожну квітку, рослину. Вдалося? Гадаю, ні. І все-таки спробуємо перетворити Україну на квітковий букет.