Дана презентація до уроку може бути використана до STEM-тижня, коли зарубіжну літературу можна поєднати з предметами природничого циклу. В ній вміщено матеріали до виступу вчителя + творчі завдання за текстом твору А.Азімова "Фах"
А. Азімов «Фах». Фантастика та виклики сьогодення. STEM - урок
Номер слайду 2
Штучний інтелект – допоможе людству чи знищить його?В ідеальному варіанті ШІ може мислити, навчатись та синтезувати нову інформацію«Є різноманітні тести і часто неможливо відрізнити, з ким людина спілкується, якщо не бачить і не знає напевно, чи то людина, чи то ШІ», – О. Резніченко, засновник та керівник мережі Центрів робототехніки «Ботеон»
Номер слайду 3
Штучний інтелект та сьогодення:функція розпізнавання обличь в телефоні;чат-боти в багатьох компаніях;вихід лікування окремих хвороб на більш якісний рівень;допомога у виправленні ситуації із забрудненням довкілля
Номер слайду 4
Масштабний та стрімкий розвиток штучного інтелекту, а також його доступність для будь-кого, хто має доступ до мережі, ставить людство перед необхідністю створення четвертого закону робототехніки, на додачу до трьох, вже сформульованих А. Азімовим, вважає викладач філософії Оксфордського університету Джонні Томсон
Номер слайду 5
Три закони робототехніки А. Азімова. Робот не може завдати шкоди людині або своєю бездіяльністю дозволити завдати шкоди людині. Робот повинен підкорятися наказам, відданим йому людиною, за винятком випадків, коли такі накази суперечать Першому Закону. Робот повинен захищати своє існування доти, доки такий захист не суперечить Першому чи Другому законам. Доки штучний інтелект не перетворився на панівний вид, Томсон пропонує четвертий закон робототехніки, який звучатиме так:«Робот повинен ідентифікувати себе»