14 грудня о 18:00Вебінар: Новітні підходи до навчання: скетчноутінг та комікси для учнів початкових класів (і не тільки)

Презентація до вивчення роману "Джури козака Швайки"

Про матеріал
Тема боротьби козаків проти татарської орди в романі Володимира Рутківського "Джури козака Швайки".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

В. Рутківський «Джури козака Швайки»Тема боротьби козаків проти татарської орди.

Номер слайду 2

Епіграф до уроку: Гей, козак-козаченько,Та й хоробре серденько,Ой, міцні в тебе руки –Ворогам для науки! Я. Яковенко

Номер слайду 3

Словничок. Звитяга – 1. Перемога в бою, у війні. 2. Досягнення, успіх, здобуті подоланням труднощів у чому-небудь, наполегливою працею, демонструванням свого мистецтва.

Номер слайду 4

Бліцопитування. Які часи зображено у романі? Де, на якій території відбуваються події твору? Хто є головними персонажами твору? За що воюють козаки? Чи можемо ми таку боротьбу назвати визвольною? Чому?

Номер слайду 5

Гра «Павутинка»Козак Ясир Ворожбит. Джура Швайка. ПлавніВѝвідник Ординці Вовкулака Полон. Зброєносець. Перéвертень. Шило. Характерник. Татари. Заболочені берегѝВільна людина. Розвідник

Номер слайду 6

Відповіді: Козак – вільна людина Ясир – полон. Ворожбит – характерник. Джура – зброєносець. Швайка – шило. Плавні – заболочені береги річок. Ординці – татари. Вовкулака – перевертень. Вѝвідник – розвідник

Номер слайду 7

Персонажі твору

Номер слайду 8

Система образів роману

Номер слайду 9

Козаки-характерники Між козаками завжди були так звані «характерники», яких ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні звичайна куля не брали. Вони могли брати в голі руки розпечені ядра, бачити за кілька верств довкола себе, перебувати на дні ріки, влазити і вилазити з туго зав’язаних і навіть зашитих мішків, перекидатися у тварин, перетворювати людей у кущі, вершників на птахів. Характерники були замовлені від кулі і шаблі. Вони знали таємну силу речей, явищ, займалися пророцтвом.

Номер слайду 10

Видання роману

Номер слайду 11

Домашнє завдання: Написати міні-твір на тему: «Мій улюблений персонаж у творі» (за романом В. Рутківскього «Джури козака Швайки»)

Номер слайду 12

Чи знаєте ви…?

Номер слайду 13

Пам’ятник козакам. Пам’ятник запорозьким козакам у столиці Австрії з написом: «1683. Присвячується українським козакам – захисникам Відня».

Номер слайду 14

Бойовий гопак

Номер слайду 15

Козаки в мистецтвіІ. Рєпін«Козаки пишуть лист турецькому султану».

Номер слайду 16

Мультиплікаційні фільми «Як козаки…»

pptx
Додано
18 жовтня 2019
Переглядів
1134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку