Дана презентація готувалась як основа для проведення заняття у формі наукової конференції по глобальних проблемах людства і була одною з 7 подібних презентацій.
Найрідкісніші тварини Червоної Книги України. Знай. Люби. Бережи.
Номер слайду 2
Сьогодні в Україні їх живе не більше 300 особин. Основний ареал поживання – Карпати. За даними екологів близько 200 ведмедів живуть на територіях Івано-Франківської і Закарпатської областей, 50 у Львівській області і 20 – у Чернівецькій. Ще 24 – живуть у державних і приватних зоопарках. Причини змiни чисельностi: фрагментація ареалу, інтенсивна експлуатація та омолодження лісів і велике рекреаційне навантаження на них; високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл тварин. Ведмідь бурий (Ursus arctos)
Номер слайду 3
Всього в Україні живе 250 особин. Живе на водоймах з добре розвинутою прибережною рослинністю. Цінний хутровий звір. Кубла влаштовує в прикореневих порожнинах, старих норах водяних тварин, дуплах дерев тощо. Добре плаває. Чисельність зменшується через витіснення завезеною американською норкою, осушення боліт, висихання плавнів і зникнення заплавних лісів. Норка європейська (Mustela lutreola)
Номер слайду 4
Всього на території України проживає не більше 10 особин таких їжаків. За останні 20 років відомо лише одна достовірна знахідка в окол. Луганська та по одній неперевіреній знахідці на Луганщині і Донеччині. Серед причини зміни чисельності — деградація степових екосистем, засадження ділянок псамофітного степу монокультурами сосни, поширення їжака білочеревого, тиск хижаків (лисиці, бродячі пси).Їжак вухатий (Hemiechinus auritus)
Номер слайду 5
50 років тому кількість степових тхорів складала 30 000 особин. Сьогодні даний вид під загрозою зникнення. Зааз кількість тварин в Україні зменшилась орієнтовно у 80-100 разів. Причини змiни чисельностi: землеробське освоєння залишків цілини та масове цільове винищення. Тхір степовий (Mustela eversmanni)
Номер слайду 6
Згідно підрахунків екологів, на території України проживає приблизно 300 особин. Хохуля – тварина реліктова, сучасник мамонтів. Популяція хохулі знаходиться в пригніченому стані. Причини зміни чисельності: браконьєрство, деградація місць мешкання внаслідок діяльності людини та порушення гідрологічного режиму водойм через природні катаклізми.хохуля або Вихухіль (Desmana moschata)
Номер слайду 7
Сьогодні на територіях заповідників України проживає близько 1300 особин. Причини змiни чисельностi: трансформація водно-болотних угідь. Суттєво погіршило ситуацію депресія популяцій водяної нориці — основної жертви хижака. На жаль, розростання людських міст і полювання на горностая найбільш вірогідна причина того, що популяція цього виду скорочується. Горностай (Mustela erminea)
Номер слайду 8
Кількість рисей в Ук4раїні не перевищує 500. На сьогодні в Карпатах чисельність оцінюється в 350–400 особин. На території Полісся — до 80–90 особин. Причини зміни чисельності: деградація місць існування, фрагментація ареалу, збіднення кормової бази та браконьєрський відстріл. Рись (Lynx lynx)
Номер слайду 9
Кількість особин даного виду за останні 25 років зменшилось з понад 700 до менше ніж 200. Чисельність зубрів в усіх країнах крім України, росте рік від року. Причини зміни чисельності: браконьєрство і недбале ведення мисливського господарства. Потребує спеціальної охорони, а також наукової програми відтворення, яка передбачала би поповнення українських популяцій. Зубр (Bison bonasus)
Номер слайду 10
В межах України трапляється лише в Луганській області. Зараз єдина популяція налічує не більше 20 особин. Чисельність і причини її зміни: В Україні знаходиться західна околиця ареалу, тому в історичний час чисельність та поширення корсака не були значними. Охороняється в Луганському природному заповіднику (у відділеннях Стрільцівський Степ та Провальський Степ). Необхідно розширяти мережу степових резерватів. Корсак або степовий лис (Vulpes corsac)
Номер слайду 11
Цей вид хижаків зустрічається в Україні у Волинській, Вінницькій, Одеській, Закарпатській та Кропивницькій областях. Всього в Україні нараховується близько 500 особин; більшість облікованих тварин при цьому припадає на Закарпатську область. Причини змiни чисельностi: скорочення площ старих листяних лісів, зокрема дібров; відстріл тварин під час здійснення регуляції чисельності бродячих свійських котів та під час полювань, загибель у браконьєрських самоловах та від мисливських псів; рекреаційне та господарське навантаження на лісові та плавневі ділянки. Кіт лісовий (Felis sylvestris Schrebe)