Презентація «Добір спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови»

Про матеріал

Цю презентацію можна використовувати не лише в 2 класі, а якщо добавити ще матеріалу то і в 3 та 4 класах . Хто цікавиться ,будь ласка, користуйтеся, нехай вам буде в допомозі планування уроку

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА «ДОБІР СПІЛЬНОКОРЕНЕВИХ СЛІВ, ЩО НАЛЕЖАТЬ ДО РІЗНИХ ЧАСТИН МОВИ» УКРАЇНСЬКА МОВА 2 КЛАС

Номер слайду 2

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (ВПРАВА 60) Прочитайте, як ви замінили кожний вислів одним словом. (Служити, косити, рибалити, дарувати, лікуватися, голосувати) Назвіть корені у споріднених словах. Як ви поділили для переносу слова нести і здіймати? Що називають коренем? Які слова є спільнокореневими? Як правильно визначити корінь?

Номер слайду 3

ХВИЛИНКА ЧИСТОПИСУ Ол ов яч листячко Доберіть слова з цими буквосполученнями. Назвіть споріднені слова до слова морячка. Визначте в них корінь

Номер слайду 4

КОЛЕКТИВНА РОБОТА (ВПРАВА 61) До поданих назв дій доберіть назви предметів та назви ознак. Запишіть за зразком і визначте корені слів.

Номер слайду 5

Розуміти — розум, розумний; теплішати — тепло, теплий; світити — світло, світлий; зеленіти — зелень, зелений)

Номер слайду 6

КОМЕНТОВАНЕ ПИСЬМО (ВПРАВА 62) Прочитайте. Виділені слова замініть спільнокореневими і запишіть. Визначте корені слів.

Номер слайду 7

РОБОТА З ВІРШЕМ (ВПРАВА 63) Прочитайте вірш й знайдіть слова — назви дій. Як ви розумієте значення цих слів? Випишіть парами спільнокореневі слова. До яких слів у вірші немає спільнокореневих? Назви ще яких місяців можна пояснити за допомогою споріднених слів?

Номер слайду 8

ГРА «ЗНИКЛІ МІСЯЦІ» (ВПРАВА 64) Візьміть заготовки, які лежать у вас на партах, і допишіть корені слів так, щоб утворилися назви місяців. Яких місяців серед записаних немає? (Лютий, листопад) Який місяць зиму починає, а який — кінчає? Запишіть відповідь за схемою Грудень____ ____, ______ ______ .

Номер слайду 9

САМОСТІЙНА РОБОТА (ВПРАВА 65) Яка відмінність у значенні слів лівого і правого стовпчиків? Спишіть і позначте у словах корінь.

Номер слайду 10

КОЛЕКТИВНА РОБОТА (ВПРАВА 66) До поданих слів — назв предметів допишіть спільнокореневі слова — назви дій та назви ознак. З яким словом — назвою предмета можна сполучити всі три назви ознак? Що ви можете розказати про розповідні, питальні й спонукальні речення

Номер слайду 11

ТВОРЧА САМОСТІЙНА РОБОТА Добери до іменників спільнокореневі прикметники і дієслова. Запиши за зразком. Дзвін — дзвінкий — дзвенить дружба — …. — ... старість — ... — молодь — ... —

Номер слайду 12

КОЛЕКТИВНА РОБОТА (ВПРАВА 68) Тополя — це рослина, яка символізує Україну. А які ще символи нашої держави ви знаєте? Про інші народні символи України ви дізнаєтесь у ході виконання домашньої вправи. Пам'ятайте, що наше ставлення до них повинне бути шанобливим.

Номер слайду 13

РОБОТА З ВІРШЕМ (ВПРАВА 70) Вивчіть вірш напам'ять. Правильно запишіть слово, в якому пропущено букву. Доберіть до нього спільнокореневі слова, що відповідають на питання Хто? Який?

Номер слайду 14

СЛОВНИЧОК Дитина - людина, яка не досягла дорослого віку.

Номер слайду 15

ПІДСУМОК УРОКУ Що називається коренем слів? Які слова є спорідненими до слова праця? Визначте в них корінь. Які символи України ви знаєте? Що ви пригадали сьогодні про розповідні, питальні та спонукальні речення?

Номер слайду 16

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вправа 71. Зверніть особливу увагу на рослини - символи України.

ppt
Додано
18 жовтня 2018
Переглядів
1693
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку