Конспект уроку з розвитку мовлення

Про матеріал

Конспект уроку розвитку мовлення для 2 класу "Снігу,снігу білого насипала зима.Твір з попереднім складанням плану."На уроці використані ІКТ.

Мета: : вчити дітей писати тори з попереднім складанням плану,поширювати речення словами, що підходять за змістом, вдосконалювати уміння слухати і розуміти художній текст, виразно і зрозуміло формулювати думку, розвивати творчу уяву та мислення учнів, активізувати і поповнити словниковий запас; виховувати прагнення до естетичного сприйняття навколишнього світу,виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Обладнання: мультимедійна презентація,відеофільм,картки із завданням.

Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення

 учителя вищої категорії,методиста

Богдалової Олени Олександрівни,

Тема. Снігу,снігу білого насипала зима.Твір з попереднім складанням плану.

Мета: : вчити дітей писати тори з попереднім складанням плану,поширювати речення словами, що підходять за змістом, вдосконалювати уміння слухати і розуміти художній текст, виразно і зрозуміло формулювати думку, розвивати творчу уяву та мислення учнів, активізувати і поповнити словниковий запас; виховувати прагнення до естетичного сприйняття навколишнього світу,виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Обладнання: мультимедійна презентація,відеофільм,картки із завданням.

Хід уроку

1.Організація класу.

Пропоную взяти з собою на урок творчість, точність, красу слова, охайність,  дружбу і взаємодопомогу.

Психологічний настрій учнів на урок.Зичу вам добра та успіху.(СЛАЙД 1,2)

2.Мотивація діяльності.

2.1. Загадка.(СЛАЙД 3)

Сьогодні до нас на урок розвитку мовлення завітала гостя.Відгадайте

загадку ,впізнайте,хто це.

Я антонім слова „літо”,
В мене біла тепла свита,
Я мороз люблю сама:
Адже звуть мене ...

Відгадали? Я – …Зима(малюнок зими-на дошку, слайд 4)

Зима – чудова пора року. Про неї пишуть поети, складають музику композитори, малюють картини художники. Зима дарує нам щодня сюрпризи у вигляді яскравих картин природи,як іграшка з мого дитинства-калейдоскоп (Слайд  ).

Калейдоскопом бавились ще в Древній Греціїї,у нас він з’явився на початку 19 століття.При обертанні циліндру із різнокольорових шматочків скла утворюються дивовижні візерунки,що зачаровують,ніколи не стомишся дивится на цю красу.

3.Повідомлення теми та задач уроку.(Слайд 5)

3.1. Сьогодні на уроці ми створимо свій зимовий калейдоскоп,а саме:

- будемо вчитися добирати влучні слова-ознаки та дії предмета ,

-збагатимо мовлення новими словами- поповнимо мовленнєву скарбничку,а душу – почуттями та враженнями,

-повторимо тему «Текст»,

-виразимо свої почуття в роботах- складемо твір «Снігу,снігу білого насипала зима».

4.Робота над темою уроку.

4.1.Актуалізація опорних знань.

Які ж дарунки приносить з собою зима?(Слайд 6)

ДАРУНОЧКИ ЗИМИ

Білі, ніжні, мов пір’їнки,

 Тихо падали сніжинки.

 Білосніжний снігопад

 Вкрив вночі і ліс, і сад.

Будуть зранку малюки

 В сніжки гратись залюбки.

 Зліплять бабу снігову –

 Величезну, мов живу.

От так радість дітворі

 На санчатах мчать з гори!

 Сніжки, лижі, ковзани –

 Це даруночки зими!

Т. Корольова

 

 (Сніжинки, сніг, снігова баба, санчата, лижі…)

4.2.Милування зимовими пейзажами.(СЛАЙД 7)

Сьогодні і ми постараємось розказати про красу зими. Але спочатку проаналізуємо твори відомих людей.

  • Розгляд і аналіз картини.
  • З чим поет порівнює дерева, хмари, сніг, землю?
  1. Робота над образними висловами.
  • Послухайте загадку.

Ніжна зірка сніжно-біла

На рукав згори злетіла.

Поки ніс її сюди –

Стала краплею води. (Сніжинка)

  • Яка сніжинка?
  • Чи завжди сніг білий?
  • Коли сніг буває:                Він ще довго голубів –

                                              Застиг у сонній мрії.

                                              Ось небокрай почервонів –

                                              І він вже рожевіє.  ( Вранці)

 

Як тільки сутінь настає,

Ліхтарики мигають,

Він фіолетовий стає

І таємничо сяє.(  Ввечері)

                                  Спочатку він міцний і білий,

                                 Та коли сонце припікає,

                                Він враз слабкішає, жовтіє,

                               Чорніє,  тане і тікає. ( У відлигу)

 

4.3.Аудіювання.

Крутиться     зимовий калейдоскоп,змінюються візерунки.Закрийте оченята,прослухайте вірш,розкажіть що ж вам намалювала ваша уява?

 (СЛАЙД 8,9)

Л. Первомайський «Срібні дерева»   (фрази надрукувати,на дошку вивісити)

Срібні дерева,срібне гілля,

Сріблом пухнастим вкрита земля.

Срібні у синьому небі хмарки,

В срібних наметах срібні стежки.

Срібний-пресрібний ліс приберіг

Білочці срібній срібний горіх.

  • З чим поет порівнює дерева, хмари, сніг, землю?

 

4.4.Визначення назви твору та добір слів-назв предметів.Гра «Знайди слова».Знайдіть слова,які нам будуть потрібні для складання розповіді.(Слайд 10-11-12-13-14)

Слова вивісити на дошку:ЗИМА,ХМАРИ,СНІГ,ДІТИ,ЗЕМЛЯ.

 4.5. Інтерактивна гра «Подружи слова» - добір влучних слів для вираження думки).(СЛАЙД 15 )

Дітки,а щоб ці слова заграли ,немов сніжинки-діаманти в промінчиках яскравого зимового сонечка,щоб  вони не залишалися самотніми-подружіть їх з іншими словами- ознаками та діями.

І ряд- на партах у кожного лежать слова-ознаки:                                      ІІІ ряд-дії

До слова «зима»-чарівна,білокоса                                                        приїхала,прилетіла

До слова              «хмари»-сиві,важкі                                        насунули,вкрили

До слова «сніг»-пухнастий,білий                                                  вкривв,випав,одягнув

До слова «землю»-сонну,замріяну                                         в казкове вбрання,сніговою ковдрою

У дітей ІІ ряду слова ЗИМА,СОНЦЕ,СНІГ,ЗЕМЛЯ,ДІТИ.

Ви молодці,навчилися добирати влучні слова,складати речення,але щоб користуватися весняним калейдоскопом,щоб утворився візерунок з цих речень нам потрібна інструкція.Прийшов час повторити, що ви знаєте про текст.

4. 6.  “Мозковий штурм”.(СЛАЙД 16)

  • Що ми називаємо текстом?
  • З яких частин складається текст?
  • Зачин допомагає зрозуміти…
  • В основній частині розповідається..
  • В кінцівці ми дізнаємось…
  • Кожна частина тексту записується з ..(нового рядка,абзацу)
  • До тексту можна дібрати…(заголовок,план)

Робота над будовою та планом тексту.

  • Про що обов’язково треба сказати в нашому творі творі?  ( Про красу зими,як змінилася природа-небо,сонечко,сніг,земля,природа…)
  • Який у нас буде текст? ( Текст-розповідь. )
  • У якій саме частині тексту розкажемо про красу зими та зміни в природі,що вона принесла із собою? ( В основній. )
  • Яким може бути зачин. ( Ось і завітала білокоса зима у )
  • Що треба сказати в кінці тексту? ( Своє відношення,захоплення,прислів’я )
  • Складання і запис плану твору.(СЛАЙД 17)

  5.Фізхвилинка.(СЛАЙД 18-22) )

Пропоную екскурсію до художнього музею.Подивимось експозицію «Зима у творах українських художників».

6.Написання твору.(СЛАЙД 23-24)

Ваші знання,враження,почуття допоможуть скласти та записати невеличкий текст.

6.1.Словникова робота.

Поки ви відпочивали,завірюха залишила вам сніжинки з посланням: зібрати їх та пояснити орфограми в словах.

(слова за дошкою букви прикриті сніжинками).

6.2.Індивідуально-диференційована робота. «Завдання від чарівниці -зими».(СЛАЙД 25 )

Високий рівень-самостійно пишуть твір;достатній рівень-списують твір,дібравши влучні слова,середній-записують твір,склавши його із запропонованих речень.

6.3.Зачитування робіт.

7. Підсумок уроку. Робота в парі,загадки (СЛАЙД 26-27)

 

7.2.Технологія “Мікрофон” (вчитель бере символічний мікрофон і по черзі підходить до учнів).(СЛАЙД 28)

            -Якій порі року ми присвятили сьогоднішній урок?

  • Чого ви навчились на уроці?
  • Якими словами, словосполученнями збагатили своє мовлення?
  • Прочитати мовну скарбничку.

 

Нехай ця чарівна пора року пробуджує у вашій душі найкращі почуття. А чисті сніжинки нехай живлять вашу цікавість, спостережливість, бажання пізнавати цей чудовий світ і самим  ставати кращими та добрішими.

 

 7.3.  Домашня робота.(СЛАЙД 29)

         Розмалюй.За малюнком склади та запиши на вибір:

      1.Одне речення з 5-6 слів.

      2.Розповідь з 4-5 речень.

      3.Сенкан про зимове явище,зображене на малюнку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДАРУНОЧКИ ЗИМИ

Білі, ніжні, мов пір’їнки,

 Тихо падали сніжинки.

 Білосніжний снігопад

 Вкрив вночі і ліс, і сад.

Будуть зранку малюки

 В сніжки гратись залюбки.

 Зліплять бабу снігову –

 Величезну, мов живу.

От так радість дітворі

 На санчатах мчать з гори!

 Сніжки, лижі, ковзани –

 Це даруночки зими!

Т. Корольова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Домашнє завдання

      Розмалюй.За малюнком склади та запиши на вибір:

      1.Одне речення з 5-6 слів.

      2.Розповідь з 6 речень.

      3.Сенкан про зимове явище,зображене на малюнку.

           Домашнє завдання

      Розмалюй.За малюнком склади та запиши на вибір:

      1.Одне речення з 5-6 слів.

      2.Розповідь з 6 речень.

      3.Сенкан про зимове явище,зображене на малюнку.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дмитрієва Олена Іванівна
    Дуже добре та корисно!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Bogdalova Elen
Додано
20 жовтня 2018
Переглядів
2250
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку