Горобець. Якщо їм пощастить, вони можуть поласувати зимовими ягодами і збереженими насінням. З задоволенням пернаті поглинають пшоно, соняшникове насіння, висушені ягоди. Готову кашу, що залишилася від сніданку, також можна запропонувати горобцям.
Номер слайду 4
Ворона. Ворон рятує всеїдність і винахідливість. Наприклад, відшукавши суху скоринку хліба, вона не стане її клювати в сухому вигляді, обов`язково знайде калюжку і розмочить. Знайшовши щось їстівне, ухитриться розпакувати і добути його.
Номер слайду 5
Сорока Сорока їсть усе. Вона не боїться щось вкрасти у людей. Крім того, вона із задоволенням їсть різні фрукти, ягоди та зерно. . Якщо сороці пощастило і вона вхопила велику здобич, то вона притримує однією лапою жертву, а дзьобом розкльовує її тіло.
Номер слайду 6
Галка Галка полюбляє зерно,горох, жолуді, різноманітні ягоди. Із задоволенням поїдає харчові відходи. На міських околицях галки шукають ласі шматки на звалищах. Коли їжі є в надлишку, птахи роблять запаси і ховають їх зазвичай під корінням дерев і листям. У погану погоду, коли не вдається здобути який-небудь корм, галки користуються запасами зі своїх комор.
Номер слайду 7
Голуб Можна давати голубам пшеницю, ячмінь, вівсяну крупу, кукурудзу, просо, гречку, насіння соняшника. Не можна давати чорний хліб і надмірну кількість соняшникового насінння.
Номер слайду 8
Дятел Зазвичай дятли харчуються комахами, ягодами і насінням, але взимку їхній раціон значно звужується. Їх рятує насіння ялинових і соснових шишок. І попри невелику кількість їжі, дятли є дуже щедрими птахами і з легкістю можуть поділитися їжею з іншими пернатими.
Номер слайду 9
Ось такі годівнички можна зробити із підручного матеріалу