Дослідницька діяльність першокласників. Підготувала: вчитель початкових класів гімназії №86м. Запоріжжя. Пелих Любов Олександрівна
Номер слайду 2
«Розкажи – і я забуду,покажи – і я запам’ятаю,дай спробувати – і я зрозумію». Китайська мудрість
Номер слайду 3
Мета: створення умов для повноцінного формування й розвитку дослідницьких умінь молодших школярів у процесі здійснення навчально-дослідницької діяльності.
Номер слайду 4
Завдання, які стоять перед вчителем: • розвивати в учнів навички та вміння логічно й творчо мислити;• знайомити учнів з методами наукового пошуку; їх застосуванням у власному дослідженні;• навчати грамотно оформлювати свою роботу, вчити використовувати ІКТ;• формувати досвід публічного виступу; сприяти формуванню культури мовлення.
Номер слайду 5
Основні методи організації навчальної діяльності: ігровий, проблемний, евристичний, дослідницький.
Номер слайду 6
Що ж таке дослідницька діяльність?дослідницька діяльність пов’язана з розв’язанням учнями творчих завдань;обов’язково повинна проходити під керівництвом спеціаліста; головним є отримання нових знань; Це один із видів творчої діяльності учнів, що характеризується рядом особливостей:завдання повинні бути посильні для учнів;дослідницькою діяльністю можуть займатися всі учні.
Номер слайду 7
Етапи організації дослідного навчання:І етап – педагог сам ставить проблему і окреслює шляхи вирішення, саме ж рішення належить знайти учневі;ІІ етап – педагог ставить проблему, але шляхи її вирішення , а також саме рішення учневі належить знайти самостійно;ІІІ етап – учні самі ставлять проблему, шукають шляхи її вирішення.
Номер слайду 8
Завдання І етапу:підтримання дослідницької активності школярів на основі наявних уявлень; розвиток умінь ставити питання, висловлювати припущення, спостерігати, складати предметні моделі;формування початкових уявлень про діяльність дослідника.
Номер слайду 9
Гра «Букет» - Дорогі діти, візьміть в руки квітку. Кожну квіточку легко переламати і викинути, а якщо я зберу і спробую переламати всі разом, то мені це не вдасться. Так відбувається і в житті. Окремо кожного з вас легко образити, скривдити, а якщо ви будете разом, в гурті, то ніхто вас не здолає, ви дружно подолаєте всі негаразди. Ми з вами зберемо ці квіти у букет, який буде символом нашої дружби та єдності.
Міні-проект дослідницького характеру «У світі рослин». Спостереження за сезонними змінами
Номер слайду 12
Гармонійно розвинена творча особистістьздатна логічно мислитизнаходити рішення в різних проблемних ситуаціяхздатна систематизувати і накопичувати знанняздатна до високого самоаналізу, саморозвитку і самокорекції