Сучасне суспільство диктує нові вимоги до навчання і виховання учнів. Тепер мета уроку це не тільки отримання знань, умінь і навичок, а й підготовка школяра до реалій життя. Сьогодні школа повинна формувати людей з новим типом мислення, ініціативних і комунікабельних, творчих особистостей, сміливих в прийнятті рішень, здатних постійно підвищувати свою освіту і орієнтуватись у різних життєвих ситуаціях. Саме тому на уроках я використовую активні форми і методи навчання. Вони орієнтовані не тільки на засвоєння учнями певної суми знань , а й на розвиток його особистості, його пізнавальних і творчих здібностей та формування ключових та предметних компетентностей. Ми маємо допомогти здобувачам освіти стати особистістю , яка: - Володіє знаннями про світ- Вміє діяти у світі-Має активну життєву позицію-Готова до саморозвитку-Готова до безперервної освіти. Саме тому, сучасний освітній процес потребує постійного оновлення та вдосконалення , активні методи навчання є найбільш прийнятним і ефективним педагогічним інструментом, який допомагає на кожному уроці системно здійснювати навчання, розвиток і соціалізацію учнів, виховання в дусі патріотизму, реалізуючи, таким чином, нові державні освітні стандарти. Я розумію, що мені як сучасному вчителю потрібно не лише прийти і викласти новий навчальний матеріал , а, в першу чергу, сприяти тому , щоб учні навчились критично мислити, аналізувати різні події та явища, висловлювати власну думку , робити висновки , прищепити їм навички практичних дій. Використання активних форм і методів навчання найбільш сприяють цьому. До того ж, знання, засвоєні «активно», краще і на довший час запам'ятовуються і легше актуалізуються. Метою сучасної освіти є розвиток особистості дитини, виявлення її творчих можливостей, збереження фізичного та психічного здоров'я. Проблема активності особистості в навчанні - одна з актуальних у психологічній, педагогічній науці, як і в освітній практиці. Сучасним здобувачам освіти , які незабаром вийдуть зі стін ліцею у широкий світ,, необхідно мати певні навички мислення і якості особистості . Уміння порівнювати, аналізувати і виділяти головне, вирішувати проблему, здатність до самовдосконалення і вміння дати адекватну самооцінку, бути відповідальним, самостійним, вміти творити і співпрацювати - ось з чим дитині необхідно увійти в цей світ. І моя задача так побудувати процес навчання, щоб допомогти розкритися духовним силам дитини.
Сьогоднішнім учням потрібен інший темп та форми викладання : проблемні групи( 9- 10 клас) ; рольові ігри (5 клас), різні активні форми навчання та виконання завдань через різні освітні платформи. Ситуація в країні вносить корективи в систему навчання і ми , педагоги так само як і діти освоюємо нові методи і форми роботи. Саме тому в останні роки використовую різного типу завдання на сайтах Всеосвіта , “На Урок” для учнів 5 та 9, 10 класів. Залучаю учнів до виконання завдань Всеукраїнської олімпіади «На урок» . Діти мають можливість виконувати завдання онлайн і відразу бачити свій рейтинг. Також відкрила для себе та для дітей дуже цікаву програму “learningapps” для створенння завдань у вигляді пазлів, головоломок, встановлення відповідностей, тестові завдання, виконння яких супроводжується музичним супроводом та побудовою рейтингової таблиці. Робота з такими вправами активізує пізнавальну діяльність учнів , викликає у них захоплення і прагнення до перемоги.
Мета та завдання моєї роботи як педагога-організатора є: Метою своєї роботи на сучасному етапі вважаю створення умов для багатогранного розвитку і соціалізації кожного школяра. Вивчення індивідуальних особливостей учнів, їх інтересів та потреб;Формування стійкої суспільної думки вихованців через активізацію національно-патріотичного виховання у виховній роботі;Формування в дітей потреби в громадській діяльності, виховання і розвиток інтересу до історичного минулого та теперішнього нашої Батьківщини. Виховання патріотичної самосвідомості молодого покоління. Забезпечення виконання учнями своїх обов’язків та захист їхніх прав у правовій державі.
Основні напрями діяльності - Організація засідань учнівського самоврядування «ТЕМП». - Традиційні шкільні свята. - Організація дозвілля учнів - Участь в конкурсах, фестивалях. - Формування національно-патріотичних цінностей. - Важливим аспектом виховання в умовах сьогодення є залучення дітей до волонтерської роботи.
Наші досягнення:2020/2021 навчальний рік. Конкурс відеороликів до Дня козацтва (районний) – ІІІ місце;«Герої серед нас» (районний) Заволович Ю. – ІІ місце;2021/2022 навчальний рік«Сокіл »(«Джура») – «Ватра» (обласний) – ІІІ місце;«Сокіл »(«Джура»)- «Пластун» (обласний) – І місце;«Сокіл» («Джура») – «Відун» (обласний) – ІІІ місце;«Зіркова мрія » (районний) Попеско А. – ІІ місце;2022/2023 навчальний рік«Рослини в традиціях та побуті українців» (обласний) Попеско – ІІ місце;«Проліски надій» танець «Я-Україна»(районний) – ІІ місце;«Сокіл» («Джура») «Ватра »(Обласний) – ІІІ місце;2023/2024навчальний рік«Зіркова мрія» (районний) Попеско А. – ІІ місце;«Проліски надій»(районний ) «Україночки» - ІІІ місце;«Проліски надій»(районний) «Подільські дівчата» - ІІІ місце«Герої в боротьбі за незалежність України» (Мала академія наук)Почвірна Лілія – Спеціальна відзнака;Бегар Дарья – Сертифікат.«Моя Вінниччина» (обласний) І етап Почвірна Л., Стеранчук П., другий етап 28.03.2024р.