Анкетні дані Писаренко Олена Анатоліївна. Освіта: Вища Посада: заступник директора, вчитель української мови та літератур. Педагонічний стаж: 24 роки. Місце роботи: Андріївська СЗШПідвищення кваліфікації: 2019рік. Педагогічне кредо « Вимогливість до учнів у поєднанні з повагою до їхньої особистості »Кредо життя: « У серце дитини увійде лише те, що йде від серця » Ж. Ж. Руссо.
Впроваджую інтерактивні методи навчання на уроках української мови та літератур. Вважаю, що інтерактивні методи: Мають переваги: У роботі задіяні всі учні класу;Кожна дитина має можливість пропагувати свою думку;За короткий час опановується багато нового матеріалу;Формується доброзичливе ставлення до опонента;Учні вчаться працювати в команді.
Ресурси інформаційних технологій навчання. Електронні програмні засоби(Завдяки автоматизації пошуку необхідної інформації зростає творчий компонент та ефективність навчальної діяльності та контроль за станом процесу)Інтернет – сторінки(Можливість безпосереднього спілкування, оперативність, представлення інформації)Мультимедійні технології(Забезпечує реальне представлення об’єктів і процесів)
Роль інтерактивних методів навчання“ Панацея, що вирішує всі проблеми учбового процесу. ”“ Суттєве доповнення до системи методів навчання. ”“ Інструмент, що дозволяє значно урізноманітнити достатньо однотипну форму пізнання оточуючої дійсності. ”“ Якісно інший підхід до організації освітньої діяльності. ”
Одне з моїх захоплень. Люблю поезію Василя Симоненка. Одним – троянди, іншим – колючки. Одному - радість. Іншому – терпіння. Комусь рівненькі стеляться шляхи, А хтось збиває ноги об каміння.І кожному із нас – своя дорога.І все, що маєш, нам дано від Бога. Лише єдине мучить запитання: “ Випробування це чи покарання? ” Василь Симоненко
Мрію виховати особистість, яка вміє: Визначити мету і проектувати діяльність;Будувати взаємини з людьми;Вільно використовує знання на практиці. Працелюбна: Має активну громадянську позицію;Усвідомлює необхідність підготовки до життя. Готова до самореалізації, самовиховання, саморозвитку.
Я вважаю, що урок буде ефективним, якщо :Є творчий підхід вчителя;Проведена ретельна підготовка до уроку;Присутні глибокі теоретичні знання. Завдяки цьому, буде результат, який виллється: У кількість оцінок на уроці, Активність дітей під час відповідей,Кожен для себе почерпне необхідне,Неабияка працездатність під час підготовки
Ось який я маю рецепт приготування хорошого уроку.12 порцій мудрості.11 порцій терпіння.10 порцій хоробрості.9 порцій працездатності.8 порцій оптимізму.7 порцій відданості своїй справі.6 порцій вільнодумства.5 порцій добробуту.4 порції турботи про здоров’я.3 порції гумору.2 порції педагогічного такту.1 порцію віри в кожного учня. Примітка: у порціях інгредієнтів можливі варіанти на розсуд того, хто готує
Для того, щоб додати гостроти та насолоди уроку: Додаю до нього ложечку гарного настрою, скибку нерозсудливості; за смаком розваги; обов'язково додаю гри; рясно посипаю гарним добрим гумором. А тепер налийте любов до дітей і змішайте все енергійними рухами, не допускаючи застою. Поставте ваше блюдо на вогонь дитячих сердець.
Прикрасьте своє блюдо посмішками, ізюминками – цікавинками, гілочками радості. Перед подачею учням урок сервіруйте спокоєм, самовідданістю, професіоналізмом вчителя. Чітко дотримуйтеся цього рецепту, а також переліку інгредієнтів при підготовці кожного свого уроку. Приємного вам апетиту, шановні колеги! Апетиту до вчительської праці та творчості
Емоційну готовність до уроку реалізовую через прийоми:“Кольоровий настрій”: учні обирають колір, який підходить до їхнього настрою. Червоний – радість. Жовтогарячий – теплий. Жовтий – приємний. Зелений – спокійний. Синій – незадоволення. Фіолетовий – тривожний. Чорний – занепад. Білий – важко відповісти. Цей прийом допомагає намалювати настрій, або кольоровий портрет твору, його можна поєднувати з асоціаціями.
Інтерактивний – з англ. мови, має значення ( “ взаємодіючий ”. ) Існують різні підходи до визначення інтерактивного навчання. Одні вчені визначають його як діалогове навчання: інтерактивний – означає здатність взаємодіяти, знаходитись у режимі бесіди, діалогу з чимось ( наприклад, комп’ютером ) або кимось ( людиною ). Отже, інтерактивне навчання – це взаємодія вчителя та учня.
Упровадження інтерактивного підходу в процес навчально – пізнавальної діяльності учнів має необмежені можливості в досягненні практичної мети навчання української мови та літератур. Для того, щоб успішно навчатися, учні мають брати активну участь у навчальному процесі. Отже, у процесі власної діяльності використовую різні методи навчання.
Під час рефлексивно – оцінювального етапу використовую різні способи перевірки: Самоконтроль. Взаємоконтроль. Граматичні та літературні диктанти. Склади запитання до змісту твору. Використовую прийоми:“ Незакінчене речення ”, “ Займи позицію”, “ Мікрофон ”, “ Піраміда позитивних почуттів ”, “ Вітер дме для того, хто… ”, “ Сенкан ”.
Картотека методів, які використовую на уроках мови та літератур. Комплімент ( учні усно, в парах або записують в зошит сусідові по парті комплімент ). Вітер дме ( учитель читає речення: вітер дме для того, хто готовий до уроку. Вітер дме для того, хто хоче працювати. Учні, які можуть сказати слово “ так ”, піднімаються .)
3. Кольоровий настрій ( учні підбирають кольори до свого настрою. )Обмін усмішками ( учні обмінюються усмішками. )Побажай мені успіху ( учні в парах бажають один одному успіхів. )Словесний настрій ( учні словами описують свій настрій. )Незакінчене речення ( сьогодні на уроці я… )Асоціювання ( до слів козак, війна, татари, родина пропоную створити асоціації, які підкажуть нам , про що розповідається у творі . )
11. Малюнкове вітання. ( для цього використовую “смайлики”, які показую дітям, або малюю на дошці. ) Діти обирають “смайлик” уроку або “смайл” настрою. Якщо діти обрали “смайл “”радість”, то бажаю їм гарного настрою, легкого засвоєння теми. Учням, що обрали “сумні” “смайли”, пропоную налаштуватися на роботу.
Плани на майбутнєПідвищувати свій професійний рівень і не зупинятися на досягнутому. Сприяти розвитку зацікавлених предметом учнів. Продовжувати впроваджувати у навчальний процес інноваційні методи навчання. Виробити власні методики викладання предмету. Особливу увагу приділяти обдарованим учням. Підвищувати зацікавленість учнів українською мовою та літературами.
Моя педагогічна діяльність спрямована в основному на навчання, зорієнтована на колективну та індивідуальну роботу. Моє завдання – донести до учня красу слова, прищепити любов до всього свого, рідного: ніжної пісні, маминого квітника, батьківського саду, бабусиних вишиванок, дідової мудрості. Це та частина мого педагогічного досвіду, яка викликає у школяра любов і пошану до рідного слова, формує творчу особистість, достойного громадянина України.