НОВОЖИЛОВА Г.К.,
Вчитель-методист ЗЗСО І-ІІ ступенів – ліцею «Гармонія»
Мирноградської міської ради Донецької області
Розробка майстер-класу “Я знаю, як це робити. Я навчу вас”
Досвід роботи реалізується через вивчення та впровадження інноваційних технологій, через вдосконалення форм, методів, засобів навчання і виховання на основі творчого їх використання.
Основне завдання сучасного вчителя - залучити учнів до активної та самостійної діяльності. Зацікавленість, викликана педагогом на уроці, за певних умов може перерости стійкий інтерес до знань. Тільки в разі такого підходу формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного морального здоров’я, яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні, згідно з Національною доктриною розвитку освіти України в XXI столітті, стане можливим.
У зв'язку з цим все більше ми відчуваємо гостру потребу в удосконаленні традиційних форм навчання. Не слід забувати, що вчитель є головною рушійною силою в забезпеченні процесу формування учня, як особистості Він повинен знаходитися в постійному пошуку таких форм і методів навчання, які б забезпечували не тільки інтенсивне оволодіння базових знань, умінь і навичок, що вимагає чинна програма, але й викликає в учнів інтерес до знань, прагнення до навчання.
Отже, поліпшити якість навчання, виховання і розвитку учнів можливо тільки за умови цілеспрямованого систематичного й послідовного удосконалення уроку як форми організації освітнього процесу.
В останні роки зроблено чимало спроб удосконалити побудову уроку як форми організації навчальної діяльності учнів, що диктує необхідність застосування так званих «нетрадиційних» форм навчання.
Впровадження нестандартних уроків
· сприяє раціональному використанню навчального часу;
· підвищує продуктивність роботи учнів на уроці;
· розширює функції вчителя;
· урізноманітнює форми роботи з учнями;
· сприяє вихованню творчої особистості школярів;
· дозволяє повніше враховувати особливості навчального матеріалу;
· вимагає розробки технології застосування нових освітніх форм.
|
|
||
№ з/п |
Етап майстер - класу |
Зміст |
Діяльність учасників |
1
2 |
Організаційний
Презентація досвіду роботи |
Привітання: Добрий день, шановні учасники майстер– класу .Я дуже рада вас бачити і сподіваюсь на Вашу допомогу, підтримку і плідну співпрацю.
Мета: активізувати учасників, підготувати їх до виконання нових вправ. * Вправа «Методична скарбничка» Мета: популяризувати досвід роботи вчителя Досвід роботи реалізується через вивчення та впровадження інноваційних технологій, через вдосконалення форм, методів, засобів навчання і виховання на основі творчого їх використання.
1. Постановка проблемного питання
2.Використання прийому «Кошик ідей»
3.Актуалізація знань з теми «Розв’язування задач на рух»
4. Виставлення лотів із задачами на продаж (групова робота, «перевернуте навчання») Мета: Групова форма роботи має велике значення для формування самостійності школяра. Працюючи в команді, учень має можливість проявляти ініціативу , вчитися планувати свої дії, переконувати, нести відповідальність за себе і команду. Групові форми роботи сприяють піднесенню рівня навчальних можливостей учнів, сприяють активізації навчального процесу. 5. Проведення аукціону «Товаром» на уроці-аукціоні є знання учнів. “Товар” на аукціоні — це «лот», продавець — «купець”. Лоти — задачі на рух різного ступеню складності, розв’язання яких виявляють рівень знань дітей з даної теми. 6. Рефлексія Мета - підбиття підсумків заняття, звернення до почуттів та переживань
|
Учні висувають свої припущення щодо поставленої проблеми, на стікерах пишуть свої ідеї та прикріплюють на дошку.
Учні відповідають на задані вчителем запитання, піднімаючи картки з номерами (актуалізація знань з теми «Розв*язування задач на рух Серед запропонованих до продажу лотів із задачами учні обирають той, який можуть купити (тобто задачу на скільки балів вони зможуть розв*язати, наприклад на 8 балів) і піднімають номер.Аукціоність називає одного з тих, хто підняв номер. Учень виходить до дошки і з поясненням розв*язує задачу. Якщо все виконано правильно, учень отримує 8 балів.
На молоточку-стікері вчитель пропонує учням записати що їм вдалося, що виявилося важким, свої враження від уроку-аукціону учні виражають , вибравши відповідний смайлик.
|