Презентація: "Експансія Османської імперії"

Про матеріал
До підручника: Гісем О., Мартинюк О. Всесвітня історія: підручник для 8 класу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Експансія Османської імперіїВчитель: І. А. Лучінський. Одеська ЗОШ №62

Номер слайду 2

Номер слайду 3

завоював країни Закавказзя, внаслідок боротьби проти Ірану;приєднав Сирію та Єгипет; проголосив себе халіфом – головою всіх мусульман. Селім І Грізний(1512–1520)

Номер слайду 4

Сулейман І Пишний «Кануні»(1520–1566)впорядкував законодавство, що зберігало поділ суспільства на мусульман та немусульман; розвивав культуру; турки-османи проникли до Центральної Європи: захоплення Белграду, 1526 р. – битви при Мохачі, що ознаменувало поділ Угорщини, 1529 р. – облога Відня;укладено союз із Францією супроти австрійських Габсбургів.

Номер слайду 5

Відео: «Мечеть Султана Сулеймана»https://www.youtube.com/watch?v=Xoqz. QEt. BLx0&t=109s. Відео: «Сулейман Великолепный – Политика»https://www.youtube.com/watch?v=g. QHMgch. Hr. KQ&t=44s

Номер слайду 6

Фінансові витрати не виправдовувалися воєнними здобутками кін. ХVІ–ХVІІ ст. Селянські повстання впродовж (1591–1628 рр.)

Номер слайду 7

Облога Відня 1683 р.

Номер слайду 8

Економічний і соціально-політичне становище держави{72833802-FEF1-4 C79-8 D5 D-14 CF1 EAF98 D9}Економічне становище. Соціально-політичне становище. Держава поділена на провінції, а ті на округи. Округом керував сіпах, який у мирний час виконував функції збирача податків. Високопосадовці отри-мували землю. Вакуф володіло третьою частиною земель імперії, що впливало на прибутки султана. Кін. ХVІ ст. – «революція цін», яка спричинила фінансову кризу. Державний лад і адміністративна структура Османської імперії була підпорядкована потребам імперії. Округи очолювали сіпахи, які виконували громадянські та воєнні функції. Посадовцям центрального апарату заборонялося передавати землю у спадок. В кін. ХVІ ст. зростає роль яничар, а роль сіпах занепадає.

Номер слайду 9

Кримське ханство1441 р. – утворення Кримського ханства. З 1478 р. Кримське ханство стає васалом Османської імперії.{72833802-FEF1-4 C79-8 D5 D-14 CF1 EAF98 D9}Зовнішня політика. Внутрішня політика. Стягування данини з колишніх золотоординських територій. Боротьба за самостійницьку політику: протистояння з османами. Залежність від Османської імперії стимулювало походи татар на територію України: воєнна здобич. Господарське життя базувалося на кочовому скотарстві й торгівлі з сусідами. Згодом почали займатися землеробством. Для продажу виготовляли дрібні металічні вироби. Значний вплив мала родова аристократія. Хани всебічно прагнули зміцнювати свою владу, про що свідчить система престолонаслідування.

pptx
Додано
4 березня 2019
Переглядів
274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку