Презентація "Елементи народознавства у роботі зі словниковими словами"

Про матеріал
Засоби народознавства роблять урок більш цікавим, незвичайним, прищеплюють інтерес до рідної мови, розширюють світогляд школяра, збільшують словниковий запас, розвивають мову, знайомлять дітей з українською історією та культурою
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Елементи народознавства у роботі зі словниковими словами ПІДГОТУВАЛА ВЧИТЕЛЬ ЛИТОВСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ЛІЦЕЮ №1 ЛЮДМИЛА СИРОЇД

Номер слайду 2

«Без поваги, без любові до рідного слова не може бути ні всебічної людської вихованості, ні духовної культури». В. Сухомлинський

Номер слайду 3

Українську рідну мову В дар мені дали батьки .

Номер слайду 4

Словникова робота в початковій школі – це планомірне розширення активного словника дітей за рахунок незнайомих або важких для них слів. Розширення словника молодших школярів іде одночасно з ознайомленням їх з навколишньою дійсністю, з вихованням правильного ставлення до природи, суспільства.

Номер слайду 5

Алгоритм роботи зі словниковим словом: Роздивись уважно малюнок. Подумай, яке слово виникає у тебе , щоб назвати зображене. Перевір свою думку за написом . Зверни увагу на виділену букву. Запиши слово . Перевір .

Номер слайду 6

ГОРИЗОНТ

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Українаукраїнецьукраїнський

Номер слайду 9

Номер слайду 10

вересень

Номер слайду 11

Чому вересень має таку назву?Назва дев’ятого місяця року пов’язана з вересом — вічнозеленою рослиною, широко розповсюдженою на Поліссі. Пахучі суцвіття вересу розпускаються в серпні й цвітуть аж до кінця жовтня. Проте найпишніше рожево-бузкові квіти вкривають піщані пагорби, торф’яники та соснові бори саме у вересні

Номер слайду 12

Номер слайду 13

И,Криниця

Номер слайду 14

Криниця - символ здоров'я, родючості, плодючості, святості. Для весільного короваю брали «із семи криниць водицю», щоб життя молодих було щасливе.

Номер слайду 15

п,,,,,,Пшениця

Номер слайду 16

Жито – це символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди в сім’ї. Народна мудрість стверджує: без жита людина не могла б на світі жити.

Номер слайду 17

Щоб полегшити процес запам'ятовування тієї чи іншої орфограми, можна запропонувати замалювати слово за допомогою піктограми, але так, щоб у малюнку була схована саме та літера, яку необхідно запам'ятати. Завдяки вмінню складати та уявляти піктограми, учні легко запам'ятовують будь-який текст на уроках читання та природознавства.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Для успішного засвоєння правопису словникових слів потрібно трансформувати сумнівну літеру в образ

Номер слайду 20

Ейдетика – унікальний напрямок вчення в психології, спрямований на вивчення ейдетизму. Ейдетизм – феноменологічна форма пам’яті, яка дозволяє утримати, зберегти в пам’яті й відтворити яскравий наочний образ через деякий час. Використані методи : метод парадоксальних перетворень (гра «Незвичайне та небувале»).

Номер слайду 21

театр, неділя, понеділок, середа, четвер, учень, черговий, ведмідь. У театрі виступав ведмідь. Черговим контролером був учень, а глядачами – понеділок, середа, четвер, неділя.

Номер слайду 22

черевики, дерево, ясен, календар З черевика виросло дерево ясен, на якому замість листя були календарі.

Номер слайду 23

pptx
Додав(-ла)
Сироїд Людмила
Пов’язані теми
Українська мова, 3 клас, Презентації
НУШ
Додано
30 липня
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку