У презентації розглянуто поняття емоційного стану людини. Матеріали можна використовувати на виховних позанавчальних заходах. Корисний класним керівниками старших класів, психологам
Емоція - безпосереднє, тимчасове емоційне переживання якого-небудь відношення людини до різних зовнішніх або внутрішніх подій, душевне хвилювання.- особливий клас властивих особистості психологічних станів, що відбивають у формі безпосередніх переживань, відчуттів приємного або неприємного, відношення людини до світу і людей, процес і результати його практичної діяльності.
ПОЧУТТЯ (вищі емоції)Особливі психічні стани, які проявляються соціально зумовленими переживаннями, які висловлюють тривалі і стійкі емоційні ставлення людини до реальних або уявних об'єктів. Їх часто позначають як вторинні емоції, так як вони сформувалися як своєрідне узагальнення відповідних простих (первинних) емоцій до об'єкта почуття.
Що таке емоційність і чи можна нею управляти? Емоційні люди відрізняються тим, що всі беруть близько до серця і бурхливо реагують на дрібниці. Малоемоційні володіють завидною холоднокровністю. Сучасні психологи схильні ототожнювати емоційність з неврівноваженістю, нестійкістю, високою збудливістю.
Зосередженість: Необхідна в тих обставинах, коли умови діяльності вимагають повної концентрації емоцій на чомусь одному, що має вирішальне значення в певний період життя. В цьому випадку людина свідомо виключає зі сфери своєї активності ряд емоціогенних ситуацій, щоб підвищити інтенсивність емоцій в тих ситуаціях, які є для нього найбільш важливими.
Трансформувати емоцію. Зрозуміло, що одна справа вибирати до того, як емоція пішла. Але ж щось треба робити і з тією емоцією, яку не чекали - а вона прийшла. Її корисно трансформувати в щось більш підходяще. На вас напала образа, а ви вважаєте її не зовсім придатною для ситуації пояснення з коханою людиною. Хотілося б замість неї отримати щось більш відповідне: радість, закоханість, інтерес? Тоді необхідно виконати роботу по трансформації емоціі. Проявлять або висловлювати емоцію. Емоції несуть в собі енергію. Ця енергія вимагає прояву на тілесному рівні: в рухах, голосі, позі і т.д. Якщо цього не робити, а проігнорувати емоцію і придушити - невиражена енергія бродить усередині вас і постійно намагається проявитися у вигляді всяких напруг, спазмів і болю.