Презентація містить корисні поради щодо підготовки та написання есе, як різновиду творчої діяльності учнів. Розробка знадобиться для учнів та колег, адже написання творчих робіт є нелегкою справою.
Есе як різновид літературної творчості Журавський НВК Буянова Наталія Василівна
Номер слайду 2
Ваш заголовок
Номер слайду 3
Слово «есе» з французької означає: спроба, проба, досвід, начерк. Есе – це музика думки.
Номер слайду 4
Ознаки есе * невеликий обсяг, * власні думки, своє ставлення до того, про що говорите, * есе має здивувати, зацікавити читача, * має бути зрозумілим Есе я пишу для того, щоб зрозуміти, що я думаю.
Номер слайду 5
Будова есе нагадує будову гамбургера: Вступ (одне речення, яке пояснює головну тему есе) Основна частина (кілька речень, у яких викладено факти, власні думки) Висновок (одне підсумкове речення, що пов’язує між собою вступ і основну частину)
Номер слайду 6
Відмінність між есе і міркуванням Міркування 1) Розпочинається з твердження, яке доводиться чи пояснюється; 2) У кінці міркування робиться висновок. Есе 1) Нічого не доводиться; 2) Висловлюються думки, розмірковування, здогади; 3) У кінці висновок не обов'язковий.
Номер слайду 7
Для передачі особового сприйняття автору есе необхідно: * використовувати всілякі асоціації; * проводити паралелі; * добирати аналогії.
Номер слайду 8
Есе буде цікавим, якщо в ньому будуть присутні * непередбачувані(парадоксальні) висновки; * несподівані повороти; * цікаві зчеплення.
Номер слайду 9
Теми есе 1.Прекрасна мить життя. 2. Чарівність і могутність слова. 3. З чого зіткане щастя?
Номер слайду 10
«Натхнення — це така гостя, яка не любить відвідувати ледачих» (П. І. Чайковський) Творчого натхнення!