Презентація етнографія

Про матеріал
Мета моєї роботи полягає в тому, щоб повніше і глибше розкрити традиційну та сучасну кухню українців та болгар у всій своїй красі, показати історичне коріння, сучасні особливості, прослідкувати головні страви та їх національні особливості на прикладі весільного меню.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Національна кухня українців та болгар. Сучасна кухня у всій своїй красі.

Номер слайду 2

Винахід нової страви робить більше для людського щастя, ніж відкриття нової зірки. А. Бриллат-Саварин

Номер слайду 3

Мета моєї роботи полягає в тому, щоб повніше і глибше розкрити традиційну та сучасну кухню українців та болгар у всій своїй красі, показати історичне коріння, сучасні особливості, прослідкувати головні страви та їх національні особливості на прикладі весільного меню.

Номер слайду 4

Для досягнення поставленої мети передбачено розв’язування таких завдань: - ознайомлення з традиційною та сучасною кухнею українців та болгар; - показати історичне коріння, сучасні особливості; - прослідкувати головні страви та їх національні особливості; - ознайомитися з особливостями української та болгарської кухні на прикладі весільного меню; - розвивати інтерес до традицій свого народу; 

Номер слайду 5

Українська національна кухня з давніх часів відзначалась великою різноманітністю страв і їх високими смаковими й поживними якостями. Народна кухня – це така ж культурна спадщина, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна пишатися, який не слід забувати.

Номер слайду 6

- Українська національна кухня склалася досить пізно, на початку XVIII ст. - Це пояснюється тривалістю і складністю процесу формування української нації і української держави. - Українська кухня розвивалась не відокремлено. Частіше за все на неї впливали звичаї, традиції близьких по мові та культурі слав’янських народів. - Приготування шпигованого м’яса прийшли від східних слов’ян (росіян та білорусів). - Західні слав’ни (поляки, чехи, словаки ) збагатили українську кухню такими виробами, як ковбаски, зрази. - Такі страви, як кебаби були запозичені від південних слов’ян (болгарів, сербів, хорватів, македонців ). - А українська кухня зараз лишається самобутньою і оригінальною. ФОРМУВАННЯУКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУХНІ

Номер слайду 7

Традиційні страви – це страви в основному повсякденні, тому готуватися вони мали легко та швидко, не потребуючи багато часу. Тому й традиційна кухня українців багата великим розмаїттям овочевих страв. Відтак, українська народна кухня взяла свій початок від простих у приготуванні сільських страв, основою яких є злакові та овочі, такі як картопля, капуста, буряк та гриби.

Номер слайду 8

. Для української кухні характерним є:1. Значне вживання борошняних виробів2. Переважання варіння і тушкування над смаженням, соління - над коптінням.3. Складна теплова обробка продуктів та подвійна обробка 4. Безалкогольні і алкогольні напояї української кухні - меди, кваси, кісель, узвари5. Нарізне вживання овочів6. Поєднанням теплової обробки, використання різних жирів і вживанням місцевих прянощів7. Щоденне вживання рідких гарячих перших страв8. Широке вживання свинини і сала9. Широке вживання сметани10. Широке вживання олії, насамперед соняшникової11. Широке використання яєць

Номер слайду 9

Перші українські страви. Борщ з пампушками. Юшка з голови і хвоста. Суп з галушками

Номер слайду 10

Другі українські страви. Вареники з різною начинкою. ГолубціСало

Номер слайду 11

Українські десерти. Вертуха. Київський торт. Сирники. Налисники

Номер слайду 12

НапоїРяжанка. Квас. Медовуха. Вино

Номер слайду 13

 Болгарська кухня - національна кухня, поширена в Болгарії та інших країнах Південно - Східної Європи.

Номер слайду 14

Особливості болгарської кухні:1. Схожість з турецькою та грецькою2. Вплив вірменської, італійської, угорської і середземноморської кухнонь3. Заснована на широкому використанні овочів, трав і фруктів. 4. Широке використання різних видів м'яса, прісноводної і морської риби.5. Багата рецептами салатів, гарячих і холодних супів.

Номер слайду 15

Предястия. Шопска салата. Сирине. Луканка. Баниця

Номер слайду 16

Ястия. Студена супа «Таратор»Кебабче. СарміБоб-чорба

Номер слайду 17

Десерти. Мелба. Тиквенник. Бисквитена торта. Крем-карамел

Номер слайду 18

Напитки. Ракия. Вино. Компот от ушаф. Борч

Номер слайду 19

Ядене на сватбата

Номер слайду 20

Весільні страви

pptx
Додано
1 липня
Переглядів
75
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку