Презентація "Ф.Шиллер. Вільгельм Телль"

Про матеріал
Й.К.Ф.Шиллер «Вільгельм Телль» Презентація містить матеріали для вивчення драми Шиллер «Вільгельм Телль». Включено матеріали для роботи із змістом п’єси. Також вчитель має змогу працювати над аналізом твору та зробити висновки, використовуючи наведені матеріали. Можна використовувати для уроків позакласного читання в 9 класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Йоганн Крістоф Фрідріх Шіллер Народна драма Бойко І.М. Для 9 кл.

Номер слайду 2

Місце дії Три швейцарських кантони: кантон Унтервальден кантон Швиц кантон Урі Озеро Рютлі

Номер слайду 3

Події починаються в швейцарському кантоні Унтервальден. До переправи прибіг Баумгартен, селянин. Він вбив сокирою кастеллана, який хотів збезчестити його дружину. За ним відрядили погоню. Баумгартен каже: Що кожен син свободи мав чинити, Я те зробив – я право відстояв своє: Помстивсь за честь дружини та свою.

Номер слайду 4

З лісу виходить мисливець Вільгельм Телль. Він каже, що треба рятувати Баумгартена: Про себе думка – у хоробрих наостанку. Рятуй того, кого женуть – й довірся богу! Телль перевіз Баумгартена.

Номер слайду 5

Кантон Швиц. Розмовляють поважний член громади Штауффахер з дружиною Гертрудою. Він бідкається, що їх кантон примушують присягти Австрії. Гертруда радить об’єднатись трьом сусіднім кантонам і протистояти спільно всім негараздам. Гертруда: Я думаю, було би добре Зібратись на нараду всім, хто чесний, Та вирішить, як скинуть це ярмо. Я впевнена, Господь нас не облишить. У кому честь жива, не винесе той кривди.

Номер слайду 6

Розмовляють Штауффахер та Телль. Ш. каже, що добре би починати боротись із злом. А Телль відповідає: Хай кожен вдома, мирно хай живе. Хто мирно житиме, того облишать в мирі. Ш. : Нема вам діла до загального ж бо лиха? Т.: Надійся твердо тільки лиш на себе. Ш.: А об’єднавшись навіть і слабкі при силі! Телль: А сильний – той сильніш, коли він сам. Не вмію я допомагать словами. Захочете ви допомоги ділом – То кличте Телля – піде він за вами. Т.т. тут 2 точки зору на те, що робити: терпіти чи боротись.

Номер слайду 7

З’являється Мельхталь. Він змушений тікати з дому, бо його розшукують: він не дозволив відібрати в нього волів, перебив палець воякові ландфохта. Штауффахер: Завжди був вільним наш народ, До гноблення такого він не звичний. Вальтер Фюрст розповідає, що батькові Мельхталя Геслер звелів виколоти очі, бо він не видав, де його син. Мельхталь: Геть обережність. Від цього моменту Про помсту лиш криваву буду мріять. … …Для чого же тоді нас напинати тятиву навчили Та міцною сокирою рубатись?

Номер слайду 8

І от три швейцарські кантони вирішили об’єднатись та боротись спільно проти Геслера та Австрії. Нарада відбулась на озері Рютлі. Штауффахер: Як ми Три мужи, тут стоїмо, за руки взявшись, Нелицемірно, чесно, так нехай Для захисту, для оборони – На смерть й життя – з’єднаються кантони!

Номер слайду 9

Барон Аттингаузен дорікає племіннику Руденцу, що йому байдужі нещастя його співвітчизників та країни, він перейшов на бік австрійців. Руденц каже, що йому подобаються турніри, слава. Барон. : Ти сліпий. Тебе приваблює лиш хибний блиск. Що ж, зневажай вітчизну, соромся Її святих і древніх звичаїв батьків. Проб’є твій час, і ти до рідних скель З слізьми полинеш серцем і душею. Як вияснилось, Рудень закоханий в багату спадкоємицю Берту фон Брунек, тому його і тягне до австрійців.

Номер слайду 10

Телль, проходячи з сином повз капелюха Геслера, не вклонився (заговорився). Його заарештували. Тут нагодився і сам Геслер. Як кару за неповагу він вимагає, щоб Телль стріляв в яблуко на голові малого сина. Телль вистрелив і влучив, перед тим сховав за пазуху ще одну стрілу.

Номер слайду 11

Йдучи лісом, Телль побачив, як назустріч Геслеру кинулась селянка Армгарда з дітьми. Вона просить звільнити з в’язниці її чоловіка, бо немає годувальника. Геслер відмовив, топче конем жінку та дітей. Тоді Телль вистрелив і вбив Геслера. Всі радіють. Мельхталь: Союзники! Як радісно стоять Тут, на уламках злої тиранії!

Номер слайду 12

Протистояння персонажів Вільгельм Телль Цінує свободу Добрий Готовий кожному допомогти Геслер Тиран Жорстокий Байдужий до людей Це втілення драматичного конфлікту твору: непримиренного конфлікту вільнолюбства і тиранії, природних прав і несправедливих суспільних законів, вільної особистості та тиранічної влади

Номер слайду 13

Ідеї драми Ідея рівності австрійців та швейцарців Ідея неприпустимості порушення природних прав людини (це просвітницькі ідеї) Необхідність об'єднатись перед лицем небезпеки (в єднанні – сила) Кожна людини має право на свободу Кривдників чекає справедлива кара

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Література Й.К.Ф.Шиллер. Собр.соч в 8-тт. т. 5. –М., 1949 (Переклад укр. мовою Бойко І.М.) Шалагінов В. Зарубіжна література. Хрестоматія. 9 клас. – К., 2006 Ніколенко О., Столій І. Зарубіжна література, 9 клас. – Харків: Ранок, 2009

ppt
Додано
7 лютого 2019
Переглядів
1704
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку