Презентація "Філософська спадщина Григорія Сковороди"

Про матеріал

Розвиток духовної культури України та її народу нерозривно пов'язаний з іменем великого філософа, поета і письменника, педагога Григорія Сковороди, який жив і творив у XVІІІ столітті.

Г. С. Сковорода був оригінальним і самобутнім мислителем, він був добре обізнаний з ученням найвидатніших філософів античності, середньовіччя і нового часу. Філософська концепція Г. Сковороди має багато спільного з концепцією просвітителів XVIII ст. Опанувавши досягнення світової філософської думки, Г. Сковорода став одним із зачинателів нової філософії в Україні.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Філософська спадщина Григорія Сковороди

Номер слайду 2

Григорій Савич Сковорода3 грудня 1722р9 листопада 1794р

Номер слайду 3

Розум завжди любить до чого братися, і коли він не матиме доброго, тоді звертатиметься до поганого У Сковороди був глибокий розум, феноменальна пам'ять, поетичні здібності, виключно музичний слух і голос

Номер слайду 4

Номер слайду 5

В основу філософських поглядів Г. С Сковороди лягло вчення про три світи Символічний світ (Біблія)Макрокосм (всесвіт)Мікрокосм (людина)

Номер слайду 6

Всі світи складаються з двох натур. Внутрішня (духовна)Зовнішня (матеріальна)

Номер слайду 7

Щастя людини«Як хочеш бути щасливим, не шукай свого щастя за морями, ...не мандруй по Єрусалимах»

Номер слайду 8

Основа щастя-”сродна” праця«Сродна праця» приносить щастя, додає сил, потрібне робить неважким, важке – потрібним, бо ж з людиною Бог.

Номер слайду 9

Любов до мудрості«Філософія, або любов до мудрості, скеровує усе коло діл своїх до тієї мети, щоб дати життя духу нашому, благородство серцю, світлість думкам, яко голові усього. Коли дух веселий, думки спокійні, серце мирне, – то й усе світле, щасливе, блаженне. Оце є філософія». 

Номер слайду 10

Літературними стежками Григорія Сковороди. Свої філософські погляди Сковорода вмотивовував не у наукових працях, а в філософсько-літературних творах. Він написав сімнадцять літературно-філософських трактатів, поетичну збірку «Сад божественних пісень», збірку «Байки Харківські»

Номер слайду 11

«Життя Сковороди є його філософією, а його філософія є його життям»

Номер слайду 12

Основними ідеями світогляду Сковороди були: 1. Концепція двох натур – зміст (невидиме) і форма (видиме). 2. Існування трьох світів: макрокосмос (Всесвіт), мікрокосмос (Людина), світ символів (Біблія). 3. Щастя людини залежить від її самопізнання, на основі якого визначається її покликання - «сродна» праця.

Номер слайду 13

Значення філософської спадщини Г. Сковороди На неї можна спиратися в наш непростий час, коли людина накликає на себе небезпеку результатами своєї ж праці, коли при збільшенні числа храмів зберігається зростання злочинності, коли праця людини втратила всяку привабливість, а життя стало безцільним і незахищеним

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.5
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Чудная Ольга Віталіївна
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Датченко Ірена
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
18 червня 2018
Переглядів
5886
Оцінка розробки
4.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку