У презентації "Фізична абетка" висвітлені фізичні поняття, величини, прилади, а також вчені з використанням кожної букви української абетки. Проводимо аналогію з українською мовою і повторюємо алфавіт, можна в ході презентації учням запропонувати додати власні фізичні слова на дану букву.
Йоффе Абрам. Фізик українського єврейського походження, організатор науки, знаний як «батько радянської фізики». Основні наукові досягнення пов'язані з вивченням електричних, фотоелектричних та механічних властивостей кристалів. Він був одним з перших, хто почав досліджувати напівпровідники.
Ньютон Ісааканглійський вчений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих: сформулював основні закони класичної механіки, відкрив закон всесвітнього тяжіння, дисперсію світла, розвив корпускулярну теорію світла, розробив (незалежно від Готфріда Лейбніца) диференціальне та інтегральне числення.
Блез Паскал. Ь Один із засновників математичного аналізу, теорії ймовірностей та проективної геометрії творець перших зразків лічильної техніки, автор основного закону гідростатики. На честь Паскаля названа одиниця вимірювання тиску (Паскаль, Па), а також популярна мова програмування Pascal.
Юнг Томас англійський учений широкого профілю: фізик (один із засновників хвильової теорії світла), механік, лікар (першим описав явище астигматизму) та ботанік, астроном, філолог і сходознавець ; відомий своїми дослідженнями в галузях механіки суцільних середовищ та оптики. Пояснив акомодацію ока, першим описав астигматизм, заклав основи теорії капілярних явищ.