Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація "Франція в ХVІ- 1 пол.17 ст."

Про матеріал

В презентації розкрито причини, перебіг та наслідки релігійних війн, охарактеризовано процес зміцнення абсолютизму у Франції в ХVІ- 1 пол. ХVІІ ст.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Франція в ХVІ- 1 пол. ХVІІ ст. Релігійні війни у ФранціїБутенко Оксана Василівнавчитель історії Білолуцької гімназіїНовопсковської районної ради. Луганської області

Номер слайду 2

План. Французьке суспільство на початку нового часу. Французький абсолютизм. Реформація у ФранціїРелігійні війни у ФранціїКардинал Рішельє і тріумф абсолютизму

Номер слайду 3

Основні поняття і дати Опорні дати:1562-1594р.р.- релігійні війни у Франції1572р.- Варфоломіївська ніч 1598 р. -Нантський едикт1629 р.-«Едикт милості»Опорні поняття та терміни: Абсолютизм. Стани. Гугеноти. Релігійні війни. Католицька Ліга. Конфедерація. Меркантилізм. ПротекціонізмІнтенданти

Номер слайду 4

Актуалізація опорних знань. Що таке Реформація?Які наслідки для католицької церкви мала Реформація?Назвати основні напрямки протестантизму. Як католицька церква боролася проти Реформації?

Номер слайду 5

У XVI-XVII ст. у Франції зароджуються капіталісти-чні відносини, на заваді яких були феодальні пережитки, привілеї дворян та духовенства, відсутність політичних прав підприємців (буржуазії). Проте кількість підприємців збільшувалася, формувалася буржуазія. Мануфактури поступово витісняли цехове ремесло. Однак формування капіталістичних відносин у Франції відбувалося повільніше, ніж у Нідерландах та Англії. 

Номер слайду 6

Становий поділ у Франції

Номер слайду 7

Королівська влада Наприкінці XV ст. було завершено об’єднання Франції в єдину централізовану державу. Одночасно з об’єднанням країни міцніла влада короля. У Франції з XVІ ст. відбувається процес становлення абсолютизму. Абсолютизм – форма здійснення одноосібної влади монарха, який, спираючись на дворянство, має необмежену вищу владу, а станово-представницькі органи влади втрачають своє значення. Франциск І (1515-1547) “Така моя воля”

Номер слайду 8

 Реформація у Франції. Релігійні війни Релігійні війни – війни між католиками та гугенотами (протестантами) у Франції в другій половині ХVI ст. Гуґеноти (товариші по клятві)- протестанти у Франції  

Номер слайду 9

  Привід до релігійних війн  1 березня 1562р. озброєний супровід герцога Франсуа де Гіза розігнав богослужіння гугенотів у м. Васі. Кілька десятків протестантів було вбито. Упродовж 1562-1570 рр. католики й гугеноти намагалися підкорити своєму впливу короля Карла ІХ і правити від його імені. Карл ІХ Валуа (1560-1574р.р.)Релігійні війни 1562-1598 р.р.

Номер слайду 10

1570р. -Сен-Жерменський едикт примирення Гугеноти отримали свободу віросповідання і право обіймати державні посади. Гугеноти отримали під свій контроль 4 фортеці (в т.ч. порт Ла-Рошель) На знак примирення Катерина Медічі одружила свою доньку Маргариту Валуа з Генріхом Наваррським. Маргарита Валуа та Генріх Наваррський1562-1570- 3 війни між католиками та гугенотами, під час яких загинув цвіт французького дворянства та більшість вождів.

Номер слайду 11

«Варфоломіївська ніч» Війна загострюється коли католики під час весілля вождя гуґенотів Генріха Бурбона із сестрою короля Маргаритою  24 серпня 1572 р., на день святого Варфоломія масово вирізали гуґенотів у Парижі.

Номер слайду 12

Після смерті короля Карла ІХ, державу очолив  Генріх ІІІ,   останній король з династії Валуа. Загострюються суперечності між монархом і католиками. Париж відмовляється підкорятися королю. Генріх ІІІ змушений піти на союз з гугенотами. Генріх ІІІ Валуа (1574-1589)

Номер слайду 13

Війна трьох Генріхів 1574-1589р.р. Генріх III Валуа – король Франції 1589 р. –вбитий католицьким монахом-фанатиком. Генріх Гіз – глава Католицької Ліги 1588 р. – вбитий за наказом Генріха III Генріх Бурбон – король Наваррский – лідер гугенотів – зять французького короля. 1594 р. – коронований на французький престол

Номер слайду 14

У Франції встановилося безвладдя. Дворянство і буржуазія погодилися визнати королем Генріха Наваррського. за умови прийняття ним католицизму. Генріх Наварський проголосив : «Париж вартий меси» (меса – католицький церковний обряд). 1594 р.- коронація  Генріха IV. У 1598 р. Генріх IV підписав  Нантський едикт:католицизм оголошувався панівною релігією;гуґенотам дозволялось вільно здійснювати свої обряди та створювати громади (окрім Парижа).  Генріх IV Бурбон (1594-1610)

Номер слайду 15

Правління Генріха IV- “добрий король” 1589-1610р.р1598р.-Нантський едикт. Впорядкував фінанси держави. Зменшення податків для селян. Заборона арештовувати селян за борги. Заохочення розвитку промисловості й торгівліРозвиток мануфактурного виробництва. Завершив війну з Іспанією (1595-1598) 14 травня 1610 р. Генріх IV був убитий фанатиком-католиком Франсуа Равальяком. 

Номер слайду 16

Правління Людовіка XIII –1610-1643 р.р. - 1624-1642 рр. – правління кардинала герцога Рішельє: 1) Боротьба з гугенотами: - Забирав у них фортеці, замки. -1629р.- «Едикт милості»: а) знищив залишки гугенотської республіки; б) зберіг свободу віросповідання і право займати державні посади. 2) Обмежив владу знаті 3)Заборонив дуелі між дворянами. 4)Владу на місцях передав чиновникам-інтендантам, 5) Сприяв розвитку промисловості, торгівлі, судноплавства. 6) Участь в Тридцятилітній війні (1618-1648). Приєднання Ельзасу та Лотарингії 7) Створив політичну систему абсолютизму у Франції.кардинал Рішельє: Людовік ХІІІ Бурбон 1610-1643 р.р.

Номер слайду 17

Підсумок Реформація та релігійні війни у Франції мали свої особливості: найактивнішу участь в них прийняли дворяни та міщани. Країні вдалося вийти з цієї смуги бідувань, добившись запровадження віротерпимості та створення абсолютної монархії. Франція перетворилася в найсильнішу державу Європи.

pptx
Додано
29 лютого
Переглядів
73
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку