ГАРМОНІЯ І КОМПОЗИЦІЯ У ТВОРАХ МИСТЕЦТВА5 клас Урок 11
Номер слайду 2
Осіння пора дивує багатством барв і захоплює їх гармонійним поєднанням. Загалом, усе в природі підпорядковане законам гармонії. Людина теж прагне досягти гармонії у своєму житті: в одязі, побуті, власному настрої. Отже, гармонія — поняття багатогранне.
Номер слайду 3
Гармонія в музиці — одночасне звучання декількох звуків, співзвуччя. Композитор об’єднує звуки в гармонію, яка супроводжує мелодію і робить музику приємною на слух, милозвучною. До одного звука приєднуються інші й утворюють цілі акорди (кілька звуків, що лунають водночас).
Номер слайду 4
Які образи виникли в твоїй уяві під звуки цього вальсу?Чи вдалося тобі почути гармонію, яка супроводжує мелодію?Добери слова, що відповідають характеру прослуханого твору. М. Лисенко. Вальс "Розлука"
Номер слайду 5
Миколу Лисенка вважають засновником української класичної музики. А ще він був чудовим піаністом, диригентом, педагогом і добре володів секретами композиторської майстерності.
Номер слайду 6
Польський композитор Ф. Шопена.
Номер слайду 7
Який настрій створює ця музика? Які особливості композиції музичного твору тобі вдалося розпізнати на слух? Чи відрізняються за настроєм і темпом частини твору? Вибери слова,якими можна описати прослухану мелодію. Ф. Шопен Фантазія-експромт до-дієз мінор, опус 66
Номер слайду 8
Експромт — музичний твір, створений без попередньої підготовки, в результаті імпровізації
Номер слайду 9
Фридерик Шопен почав займатися музикою з раннього дитинства. У вісім років він уже концертував і здобув широку популярність у Варшаві як талановитий піаніст. Можливо, саме тому в творчій спадщині Ф. Шопена переважає музика для фортепіано та фортепіано з оркестром.
Номер слайду 10
Композиція (лат. composito — складання, створення) — термін, що означає процес творчості, завершений музичний твір та особливості побудови музичного твору (музична форма).