26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Презентація "Газообмін у легенях і тканинах"

Про матеріал

Презентація до уроку "Газообмін у легенях і тканинах" має цікаву інформацію та завдання і має міжпредметний зв'язок . Метою уроку є вивчити газообмін у нашому організмі, щоб дбайливіше ставитися до свого здоров'я, щоб усвідомити роль чистого повітря для нашого організму.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

1. Склад повітря у атмосфері та легенях . 2. Обмін газів у легенях. 3. Газообмін у тканинах. 4. Роль кисню в організмі. Газообмін у легенях і тканинах.

Номер слайду 2

Легені є не тільки органами дихання, а і виділення

Номер слайду 3

Мета. Розглянути процеси газообміну в легенях і тканинах; показати роль дифузії в цих процесах; пояснити взаємозв’язок будови легень з функціями, що вони виконують. Формувати поняття: газообмін у легенях і тканинах. Розвивати самостійність в роботі з науково-популярною літературою. Формувати інтерес до вивчення даної теми. Підвищувати рівень пізнавальної активності. Сприяти гігієнічному вихованню в учнів.

Номер слайду 4

79 80 80,6 0,03 4 5 21 16 14 Вдихуване Видихуване Альвеолярне N2 СО2 О2 Повітря Склад повітря у %

Номер слайду 5

76 Азот 1 Вуглекислий газ 23 Кисень Вміст газів (%) Склад газів повітря Склад атмосферного повітря

Номер слайду 6

Різний вміст кисню і вуглекислого газу у вдихуваному і видихуваному повітрі пояснюється обміном газів у легенях. Організм людини в стані спокою щохвилини одержує 250-300 мл кисню і виділяє 250-300 мл вуглекислого газу.

Номер слайду 7

У здорової людини за умов нормального барометричного тиску парціальний тиск кисню альвеолярного повітря становить 100 мм рт. ст.. і значно вищий, ніж у венозній крові капілярів альвеол (40 мм рт. ст.). Парціальний тиск вуглекислого газу вищий у венозній крові (46 мм рт. ст.), ніж у альвеолярному повітрі (40 мм рт. ст.), тому завдяки різниці тисків відбувається дифузія газів через стінки альвеол і капілярів і перетворення венозної крові у артеріальну.

Номер слайду 8

Газообмін у легенях

Номер слайду 9

Поперечний розріз альвеол

Номер слайду 10

Обмін газів між кров ю і альвеолами

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Досліди Видихніть повітря в холодну склянку. Що відбулося? Пояснити. Видихніть повітря через трубку в пробірку з вапняною водою. Що відбулося? Пояснити.

Номер слайду 13

Цікавинки Результати курців у п’яти тестах на розумові здібності були набагато гірші, ніж у тих людей, які раніше ніколи не курили або покинули курити. Можливо причина цього полягає в тому, що куріння створює брак кисню для життєво важливих органів людини, серед яких і мозок.

Номер слайду 14

У Японії продається чисте повітря, всього за п’ять з половиною доларів порція. Компанія - виробник незвичного товару пророкує собі фінансовий успіх, адже дослідження ринку свідчать, що японці дбають про своє здоров’я і готові викладати чималі суми навіть за пшик повітря.

Номер слайду 15

Хіроші Коборі, розробник ідеї: Після того як ви вдихаєте чисте повітря, відразу відчуваєте себе більш активним – утома зникає. Це дуже добре також для тих, хто сидить на дієті. Чисте повітря потрібне і водіям, і тим, хто весь час мусить бути сконцентрованим. Окрім чистого повітря, компанія пропонує і ємкості з газом аромату грейпфрута та конвалій. Вони справді додають бадьорості – погоджуються покупці новинок.

Номер слайду 16

Для поліпшення обмінних процесів у разі кисневої недостатності організму використовують кисневі коктейлі. Їх зазвичай виготовляють пропусканням кисню під невеликим тиском у вигляді дрібних пухирців через білок курячого яйця. В одержану піну часто додають настої шипшини та інших лікарських рослин, глюкозу, вітаміни.

Номер слайду 17

Завдання 1. Для дихання однієї людини в герметично закритому приміщенні потрібно не менше 2 л повітря на годину. В 1846 році на судні «Мері Сомс» загинув батальйон солдатів, які заховалися під час бурі в трюмі, хоча судно було не пошкоджене. Яка причина смерті людей?

Номер слайду 18

Гемоглобін

Номер слайду 19

2. Видихуване повітря містить 16% кисню. Вирахуйте, скільки кисню використовує учень за урок (45 хв), якщо за 1 хв він робить 18 дихальних рухів, поглинаючи кожен раз по 500 см2 повітря. Поясніть важливість провітрювання приміщення де перебуває людина?

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Проблемні запитання. У фантастичному романі О. Бєляєва «Людина-амфібія» Іхтіандрові було пересаджено зябра акули. Чи можливе існування такої людини? Якщо ні, то зазначте всі можливі причини цього. 2. Обґрунтуйте, чому плавець, перед тим як пірнути, робить кілька глибоких вдихів і видихів.

Номер слайду 23

Підсумок уроку і домашнє завдання. . Параграф 26, виконати 1, 2 завдання на ст. 91, вміти відповідати на запитання 1-6 , що на ст. 91. Перетворення венозної крові у артеріальну це важливий процес, що відбувається у легенях, тому що саме кров забезпечує киснем весь організм. І киснева недостатність, і тривале вдихання повітря, збагаченого киснем, небезпечні для здоров’я людини. Висока концентрація кисню спричиняють шкідливі зміни у живих тканинах.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Можега Валентина Володимирівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
23 жовтня 2018
Переглядів
4536
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку