Птахом року 2020 в Україні обрано горлицю звичайну. В презентації подано опис цього птаха, його звички. Також наведено багато різних видів голубів, щоб діти зрозуміли, наскільки красиві та корисні ці птахи.
Кожен рік в Україні оголошується роком певного птаха. У 2020 символом стала горлиця. Це невеликий птах з родини голубиних. Важить горлиця близько 300 грамів.
Номер слайду 3
Раніше горлиця була поширена по всій території України. Останнім часом чисельність цієї красивої пташки скорочується. В деяких сусідніх країнах горлиця занесена до Червоної книги.
Номер слайду 4
Чисельність птахів скорочується через використання різних пестицидів на полях. Ще одна причина – полювання на них в Африці під час зимівлі.
Номер слайду 5
Горлицю звичайну у місті не зустрінеш. Птах селиться у лісі, чагарниках, в полезахисних смугах, біля водойм. Харчується горлиця переважно насінням, рідко комахами.
Номер слайду 6
Горлиця звичайна – перелітний птах. На зиму вона відлітає до теплих країв, а повертається додому у квітні. Великих зграй ці птахи не утворюють.Її найближча родичка – горлиця садова є осілим птахом. Її легко впізнати по чорному півкільцю на шиї.
Номер слайду 7
Головні вороги горлиці – соколи та інші хижі птахи. Горлиця літає швидше, аніж звичайний голуб. Від сокола рятується в лісах, поміж дерев. Якщо її гнізду загрожує небезпека, то вона прикидається пораненою, тягне крило по землі, відводить ворога від гнізда.
Номер слайду 8
Краса птаха оспівана в віршах. Часто горлицею називають красиву дівчину. Воркувала Горлиця у садку,У куточку тихенькому, на бузку;Жалкувала сизокрила, що вона. Незчулася, як минула і весна,Не вгляділа, як одцвівся і садок,І черешні, і вишеньки, і бузок;Сумувала, що прийдеться восени. Десь шукати ще іншої сторони.
Номер слайду 9
Голуби вважаються першими птахами, яких приручила людина. За різними даними це відбулося 5 чи 10 тисяч років тому.
Номер слайду 10
Завдяки гарній пам'яті, здатності пам'ятати дорогу, голубів здавна використовували як поштарів.
Номер слайду 11
Існує більше 800 порід голубів, багато з них – декоративні. Деякі своїм яскравим забарвленням нагадують папуг.
Номер слайду 12
Цей голуб мешкає тільки у Новій Гвінеї. Він відрізняється не лише прикрасою на голові, а й своєї вагою. Птах досягає 2,5 кг. Він занесений до Червоної книги.
Номер слайду 13
Цей голуб має розкішну гриву. Він родич давно вимерлого птаха дронта.
Номер слайду 14
Цих яскравих птахів називають зеленими голубами. Це ціла група голубів.
Номер слайду 15
А це голуб павич. Друга назва цих голубів – богемська ластівка.
Номер слайду 16
Голуби якобіни можуть бути різного кольору.Їх вивели у Азії.