Запропонована презентація має на меті допомогти вчителеві зацікавити учнів на кожному етапі уроку. Представлений матеріал сприяє творчому розвитку та пізнавальній активностіі школярів. Слайди презентації можна редагувати.
Епіграф уроку Український фольклор — це невичерпна скарбниця духовної спадщини українського народу. Володимир Бойко
Номер слайду 5
Слова, слова … Вони в собі всі різні: Тривожні й тихі, радісні й сумні; Є терпеливі, є жорстокі й грізні, Лукаві й чесні, мудрі і смішні… М.Ткач
Номер слайду 6
ГРУПИ СЛІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМ. АНТОНІМИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗІ СЛОВНИКОМ АНТОНІМІВ.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Вибіркова вправа «Пошук» Виписати з поданих речень антоніми 1. Зима спитає, де літо було. 2. Ластівка день починає, а соловейко кінчає. 3. Як напише один дурень, то сто розумних не розберуть. 4. Доброго тримайся, поганого цурайся. 5. Брехня стоїть на одній нозі, а правда на двох. 6. Багато диму, мало тепла. 7. Вдень від спеки ховається, а ввечері від комарів. 8. Щастя і нещастя на однім коні їздять. 9. Знайшов – не скач, загубив – не плач. 10. Далі покладеш, ближче знайдеш.
Номер слайду 9
Проблемне питання «Чому так?» Поміркуйте, чому слова у першій парі є антонімами, а в другій – ні. 1.Північ – південь. 2. Північ – схід.
Номер слайду 10
Вправа «Ланцюжок» до поданих слів дібрати антоніми заплести - піднімати - в’янути - з’єднувати - заходити - загадувати -
Номер слайду 11
Хвилинка відпочинку
Номер слайду 12
Дидактична гра «Розумне перо» Замість крапок уставте антоніми. Поясніть значення прислів'їв. Важко у навчанні – …… у труді. З …… хмари малий дощ іде. На чорному полі,…… хліб родить. Мудрого шукай, а ….. обходь. ….. поробиш – солодко з’їси. Добре говорить, а …… робить. Добре …… дивитися, але треба й назад оглядатися. Занедбаєш науку в......., пожалкуєш в старості.
Номер слайду 13
Робота зі словником Замініть прикметники у словосполученнях антонімами. Запишіть утворені словосполучення. Скористайтеся словником антонімів. Старе дерево, старий велосипед, глибока річка, глибокі знання, тихе щебетання, тихий сон, свіжий хліб, свіжий огірок.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
ТЕАТР ЮНОГО АКТОРА
Номер слайду 16
Тести «За крок до контрольної» 1. Антоніми — це слова: А схожі за звучанням, але різні за значенням; Б однакові за звучанням, але різні за значенням; В різні за звучанням, але близькі за значенням; Г протилежні за значенням
Номер слайду 17
2. Знайдіть антонім до слова говорити А сумувати; Б мовчати; В жартувати; Г розмовляти
Номер слайду 18
3. Знайдіть антонім до слова тихий у словосполученні тихий голос А розбурханий; Б неспокійний; В гучний; Г врівноважений.
Номер слайду 19
4. Знайдіть антонім до слова чистий у словосполученні чисті руки А брудний; Б хрипкий; В швидкий; Г холодний
Номер слайду 20
5. Антоніми належать до… А однієї частини мови Б різних частин мови
Номер слайду 21
6.Знайдіть прислів’я з антонімами А Книга мовчить, але розуму вчить. Б Краще гірка правда, ніж солодка брехня. В Не плюй у криницю, бо прийдеш по водицю. Г Найбільше щастя в житті – здоров’я.
Номер слайду 22
Гра “ЛОТО АНТОНІМІВ”
Номер слайду 23
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1.Вивчити теоретичний матеріал §45. 2.Виконати вправу 370 з підручника. 3. Додаткове завдання. Підібрати 10 прислів’їв чи приказок, в яких є антоніми.