Цікаві факти про щастя. Щастя залежить від кольорів, які нас оточують. ... Щастя знеболює. ... Свіже повітря робить нас щасливими. Щастя заразне. Спілкуючись з позитивними людьми, ми теж стаємо щасливішими. Щастя впливає на ваш імунітет. ... Роблячи добро іншим, ми стаємо щасливішими. ... Вчені вважають, що “ген щастя” може передаватись спадково, від матері до дитини. Аромат квітів робить нас щасливішими. Хвилинка цікавинка. Будьте щасливими!
Як співвідносяться слова «скарб» і «щастя» ?Словникова робота1. Коштовності, гроші, цінні речі. Коштовності, гроші та ін., сховані в потаємному місці, закопані в землю.2. Духовні та культурні цінності, що їх створила людина. Мовні скарби.3. Хто-,що-небудь надзвичайної цінності з винятковими достоїнствами, якостями. Багатство розуму, почуттів… Пестливе звертання до дорогої, любої людини.4. Господарські речі; пожитки, майно.
Хто сказав? 1. «Не ходи, -каже,- холодно, змерзнеш, та ще, крий Боже, занедужаєш, то я й умру, не діжду, поки ти й одужаєш» 2.«Нате вам за працю, а се наші гроші, бо самі таки розсудіть: хто б їх у чужу хату вкинув, якби не сам Бог того схотів!»3. Якби вечорниці збирались біля моєї хати, то, може б, і пішов. 4.«На яку радість ми його вигодували? Який з його хазяїн буде? Що з ним станеться, як ми помремо?.. 5.«Ми тебе так з периною на руках і понесемо; не тебе нам треба, а твого щастя…
Знайдіть в оповіданні засоби комічного, користуючись за потреби поданою таблицею. Доповніть таблицю прикладами з твору.{3 C2 FFA5 D-87 B4-456 A-9821-1 D502468 CF0 F}Засоби гумористичного зображення. ПрикладиІронія«Заснув манесенький», ім’я Павло означає «малий» - таких справді називають «маленькими людьми». Неправильне тлумачення якогось слова, явища, події, предмета. Щастя Павлуся. Парадокс – сполучення несумісних понять«Поспить на кроваті, лізе на піч поспати ще в просі.»Розмова Павлуся з хлопцями про дівчат. Кінцівка твору (приказка). Жартівливі слова, вислови. Зовнішність, вдача Павлуся. Вживання гіперболізованих метафор для зображення негативного. Годують скриню карбованцями. Пестливі слова. Заможненькі, одинчик, маненька, Манесенький т. ін..
Оповідання «Скарб»Здавна люди замислювалися над тим, що таке щастя. Історія Павлуся показує, що безділля і ситість – це ще не щастя. Не може бути щасливою людина, котра безцільно й безглуздо проживає свій вік. Хоч і таланило Павлусеві в усьому, але, мабуть, мало хто хотів би такого щастя. О. Стороженко – майстер художнього слова, добре володіє засобами гумористичного зображення. Сміхом автор бореться з вадами людськими: лінню, заздрістю, жадібністю. Він ставить того, хто сміється, вище від висміюваного, дає йому моральну перевагу.